Warmia Olsztyn gra coraz pewniej – Z Gorzowiem bez najmniejszych kłopotów

Wyjazdowe zwycięstwo przed tygodniem nad Grunwaldem Poznań wyraźnie skonsolidowało piłkarzy ręcznych olsztyńskiej Warmii, która w 3 kolejce spotkań I ligi pokonała w Uranii GSPR Gorzów Wielkopolski 25:22 (11:8). Zwycięstwo powinno być znacznie bardziej okazałe. Między 30 a 45 minuta olsztynianie odskoczyli na osiem bramek, ale potem wyraźnie spoczęli na laurach. Brak koncentracji w ataku i luźniejsza obrona pozwoliły gorzowianom na uzyskanie w miarę przyzwoitego wyniku. Najważniejsze, że mamy na koncie cztery punkty i coraz pewniejsza grę. To duży kapitał na przyszłość.

 

Warmia Olsztyn – GSPT Gorzów Wielkopolski 25:22 (11:8)

Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś, Wojciech Boniecki oraz Karol Królik-2, Łukasz Kowalczyk-3, Radosław Dzieniszewski-7, Oskar Kempiński-1, Jacek Zyśk-3, Bartosz Wuszter-2, Mateusz Kopyciński-1, Paweł Deptuła-3, Marcin Malewski-3, Szymon Hegier-0.

Olsztynianie rozpoczęli dość nerwowo. Ich głównym grzechem był brak skuteczności.. Mimo wyższych umiejętności nie potrafili wypracować większej przewagi. Dopiero pod koniec pierwszej części skoncentrowali się i schodzili na przerwę z trzybramkowym zapasem. Wiadomo było, że jeśli przyłożą się bardziej do akcji ofensywnych, rywale nie wytrzymają naporu. I tak się stało po zmianie stron. W ciągu zaledwie kwadransa dystans wzrósł do 8 bramek i w zasadzie było po meczu. Szkoda tylko, ze w końcówce Warmia wyraźnie pofolgowała, stąd w sumie nieznaczne zwycięstwo. Z całą pewnością mogło być bardziej efektowne. Warto z tego wyciągnąć wnioski. W tak szybkiej grze jak piłka ręczna chwila dekoncentracji może kosztować drogo. Na razie cieszymy się ze zwycięstwa i czekamy na następne.

Fot. Tomasz Łazicki

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x