Warmia podniosła się z kolan – Trzeba utrzymać pozytywną energię

W meczu dwóch zespołów, którym wyraźnie nie wiedzie się w tegorocznych rozgrywkach superligi górą olsztynianie. Po długich tygodniach niepowodzeń Warmia Anders Group Społem Olsztyn pokonała w Uranii Zagłębie Lubin 26:22 (14:9). Mniej zwracamy teraz uwagę na styl, chodzi o zbieranie punktów by wydostać się z trudnej, ale jeszcze nie beznadziejnej sytuacji. Mimo kiepskiego początku 0:2, gospodarze wygrali pewnie. W pierwszej części szybko odrobili stratę, a później przejęli inicjatywę. Mając kilkubramkową przewagę zachowali ją do końca. Fajerwerków w tym spotkaniu nie było, ale najważniejsze, że zapisujemy dwa oczka.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn – Zagłębie Lubin 26:22 (14:9)

Warmia Anders Group Społem Olsztyn: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski oraz Paweł Ćwikliński-1, Mateusz Jankowski-4, Matiusz Gujski-6, Jacek Zyśk-1, Bartosz Wuszter-4, Tomasz Garbacewicz-3, Michał Bartczak-5, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rumniak-1, Michał Krawczyk-0, Marcin Malewski-1.

Zagłębie Lubin: Adam Malcher i Michał Świrkula oraz Wojciech Gumiński-3, Łukasz Kużebda-1, Radosław Fabiszewski-1, Piotr Adamczak-4, Paweł Adamczak-0, Mikołaj Szymyślik-5, Michał Stankiewicz-2, Marceli Migała-4, Dariusz Rosiek2, Jarosław Paluch-0.

Po dwóch fatalnych występach olsztynianie zagrali dużo lepiej. Mimo kiepskiego początku szybko opanowali nerwy i…sytuację na boisku. Dobra defensywa zrobiła swoje. Przez kwadrans goście zdobyli ledwie jedna bramkę z wyniku 0:2 wyciągnęliśmy na 7:3. Grając nadal konsekwentnie powiększaliśmy dystans. Dobra współpraca bramkarza z defensywą pozwalała na optymizm przed drugą częścią.

Były w niej wprawdzie chwile słabości, ale było tez sporo pozytywnej energii, której tak brakowało w poprzednich potyczkach. Między 40 a 45 minutą przewaga niebezpiecznie stopniała do trzech bramek i zanosiło się na dramatyczna końcówkę. Było wprawdzie nerwowo, zwłaszcza w ataku, ale w sumie dość bezpiecznie dowieźliśmy przewagę.

Czy taka gra wystarczy na bardziej wymagających przeciwników? Wątpię, ale najważniejsze, że powstaliśmy z kolan, i głowę też nosimy trochę wyżej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x