Warmią pokieruje Stanisław Tunkiewicz – Wszystko jeszcze patykiem pisane

Podczas obrad Zarządu OKPR Warmia Traveland w dniu 5 czerwca 2012 zapadły istotne decyzje dotyczące przyszłości. Przede wszystkim klub ma zamiar kontynuować działalność sportową i uczyni wszystko by wystartować w najbliższym sezonie w I lidze. Nowym prezesem Zarządu został Stanisław Tunkiewicz (dotychczasowy wiceprezes), natomiast Andrzej Dowgiałło pozostał w zarządzie na stanowisku wiceprezesa. Nowym członkiem Zarządu został Konrad Nowak – prezes MPEC. Zarząd powierzył kompletowanie kadry pierwszoligowej drużyny trenerom: Krzysztofowi Maciejewskiemu i Karolowi Adamowiczowi.

To zasadnicze tezy po wtorkowym spotkaniu, które dają nadzieje, ale nie gwarancje na ligowy start.  Najbliższym zadaniem jest powołanie grupy zawodników, którzy sprostają nowym wymaganiom. W tej chwili trudno mówić o konkretach. Trenerzy przedstawili swoje propozycje personalne, do klubu zgłaszają się też zawodnicy. Od jutra prowadzone będą robocze negocjacje z kandydatami (są to zawodnicy z Olsztyna i spoza regionu). Na efekty musimy poczekać.

Można wywnioskować, że próby porozumienia się Warmii z i innymi sekcjami olsztyńskimi zakończyły się połowicznym sukcesem, choć oczywiście jeszcze niczego nie można przesądzać  Nawiązanie współpracy z trenerem Karolem Adamowiczem sugeruje, że w Warmii być może wystąpią czołowi zawodnicy AZS UWM, ale oczywiście niewielu z nich sprosta I-ligowym standardom. Po spadku z superligi zostało niewielu graczy, którzy nadal  z całą pewnością poszukują zatrudnienia w drużynach najwyższej klasy. Jest bardzo wiele znaków zapytania. Musimy się uzbroić w cierpliwość.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x