Warmia powalczyła z Nielbą (w I połowie) – Gospodarze ruszyli…i po sprawie

Piłkarzom ręcznym olsztyńskiej Warmii nikt nie dawał większych szans w konfrontacji z Nielbą, zwłaszcza, że mecz odbywał się w Wagrowcu. Jakież było zdziwienie, kiedy po 30 minutach podopieczni Karola Adamowicza prowadzili 18:17. Niestety mecz trwa 60 minut. Po zmianie stron faworyt przyśpieszył i urozmaicił grę. Efekt był natychmiastowy, Warmii jakby zabrakło powietrza stąd wysoka porażka 26:37 (18:17).

Nielba Wągrowiec – Warmia Olsztyn 37:26 (17:18)

Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-4, Patryk Terlecki-0, Aleksander Kryszeń-7, Oskar Kempiński-1, Szymon Hegier-3, Adrian Wojciechowski-2, Jacek Zyśk-3, Mateusz Kopyciński-3, Michał Sikorski-0, Bartosz Idzikowski-0, Szymon Wierzbicki-0, Paweł Deptuła-3, Bartosz Bonk-0, Sebastian Koledziński-0.

Pierwsza połowa ujawniła możliwości Warmii. Na maksymalnym wysiłku olsztynianie są zdolni prowadzić równa grę z najlepszymi, ale eksploatowana do granic możliwości podstawowa siódemka po 30 minutach takiego wysiłku, w drugiej części prezentuje połowę swej wartości.

Tak było w meczu sobotnim. Rezultat do przerwę zapowiadał niespodziankę, ale zawodnicy podczas przerwy zdawali sobie raczej sprawę, że nie obronią się przed naporem faworyta. I rzeczywiście. Między 35 a 40 minutą zespól Wągrowca odskoczył na cztery trafienia i to był moment przełomowy. Brakowało sił, a także wiary, a wtedy jest już po meczu. Porażka wysoka, ale z małą nutką optymizmu, bo warmiacy pokazali, że grać potrafią.