Warmia przegrała z mistrzem – A zanosiło się na klęskę…

Od porażki z mistrzem Polski Wisłą Płock rozpoczęli kolejny sezon w superlidze piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn. Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego przegrali 26:32 (13:15) i nie wiadomo jak przyjąć ten rezultat, bowiem pierwsze minuty zapowiadały totalną klęskę. Ale był moment gry na styku, który tak doświadczony zespół jak Warmia powinien wykorzystać i pójść za ciosem.

Wisła: Wichary, Seier , Bäckström , Miszka.-6, Wiśniewski-9 , Kwiatkowski , Toromanović-2 , Syprzak , Chrapkowski , Eklemović-1 , Kubisztal-7 , Dobelšek-1 , Zołoteńko , Twardo-2 , Paczkowski , Rajković 4

Warmia: Sokołowski, Boniecki, Kotliński, Ćwikliński-1, Bartczak 9, Malewski-3, Jankowski-3, Wuszter,  Żółtak, Moszczyński-2, Gujski-2, Garbacewicz, Płócienniczak-1, Rumniak-3, Krawczyk-2

Czerwona kartka: Wuszter (22 min)

Sędziowali: Paweł Kaszubski i Piotr Wojdy.

Gdy po 9 minutach gry gospodarze prowadzili 10:2 zanosiło się na klęskę. Już w pierwszych 90 sekundach Wisła zdobyła trzy bramki, bez odpowiedzi ze strony Warmii, której zawodnicy sprawiali wrażenie zupełnie zagubionych. To niepojęte , że siódemka (Kotliński, Bartczak, Malewski, Żółtak, Moszczyński, Wuszter, Gujski) o tak dużym doświadczeniu nie potrafiła wybić z rytmu rozjuszonych płocczan. Ale impet gospodarzy dość szybko minął. Na plus warmiakom trzeba zapisać, że nie załamali się wysokim prowadzeniem rywali i zaczęli wreszcie skutecznie bronić. To pozwoliło na kontry, które z powodzeniem wykorzystywali skrzydłowi. Przewaga Wisły zaczęła topnieć, ale nadal była wyraźna (12:4, 13:6, 14:9). Wszyscy spodziewali się, że mistrzowie Polski zaraz wrócą do swojej gry, tymczasem olsztynianie wyczuli szansę. Między 17 a 27 minutą nie pozwolili wiślakom na zdobycie bramki. Sami też skutecznością nie grzeszyli, ale od czasu do czasu trafiali. I tak z gigantycznej przewagi mistrzów kraju do przerwy zostały tylko dwa oczka, a więc sprawa końcowego wyniku znów stała się otwarta. Twarda, chwilami bezpardonowa gra w obronie wymagała ofiar. W 22 minucie czerwona kartkę otrzymał Bartosz Wuszter.

Tuż po przerwie kontaktową bramkę zdobył Sebastian Rumniak i byliśmy pełni nadziei. Ale był to niestety łabędzi śpiew. Gospodarze po raz drugi zaatakowali z impetem, tym razem jednak  nie popełnili błędu z pierwszej części. Wywalczyli kilkubramkową przewagę i jej pilnowali. Dystans cały czas się utrzymywał i im bliżej końca tym emocje opadały bo szans na odrobienie strat nie było.

Skończyło się na porażce 26:32, co kompromitacja nie jest (graliśmy z mistrzem Polski), ale powodów do radości też nie ma, bowiem gra, z wyjątkiem krótkich momentów nie mogła zadowolić. W roli głównej wystąpili skrzydłowi: w Wiśle: Wiśniewski, w Warmii Bartczak, znacznie gorzej było ze skutecznością rozgrywających. Nowi zawodnicy olsztyńskiej drużyny  też chyba potrzebują czasu by zagrać na oczekiwanym poziomie.