Warmia się nie podniosła – Dobry początek i krach na finiszu

Niewiele brakowało, ale jednak zabrakło. Drużyna Warmii AndersGroup Społem Olsztyn  nie zdołała przełamać złej passy i przegrała w Uranii w kolejnym spotkaniu superligi ze Stalą Mielec 27:28 (16:14). Kłopoty olsztynian są powszechnie znane, ale w lidze nie ma litości i trzeba się z tym pogodzić.  Gdy w 20 minucie olsztynianie prowadzili 12:8 wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu. Znani z szybkości i waleczności mielczanie w drugiej części przypuścili szturm, zyskali jedną bramkę przewagi i utrzymali ją do końca. Sytuacja staje się dramatyczna.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Stal Mielec 27:28 (16:14)

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski, Kazimierz Kotlinski oraz Paweł Ćwikliński-0, Mateusz Jankowski-5, Mariusz Gujski-5, Jacek Zyśk-1, Bartosz Wuszter-1, Michał Bartczak-8, Sebastian Rumniak-3, Daniel Żółtak-2, Paweł Swat-1. Marcin Malewski-1

Stal Mielec:Adam Wolański i Pawel Kiepulski oraz Paweł Wilk-0, Paweł Albin -1, Łukasz Janyst-1, Grzegorz Sobut-3, Wiktor Jędrzejewski-4, Marek Szpera-6, Adam Babicz-8, Dariusz Kubisztal-0, Paweł Gawęcki-2, Michał Chodara-3

Spotkanie rozpoczęło udanie dla gospodarzy, którzy po 20 minutach prowadzili 12:7. Świetnie bronił Kazimierz Kotliński, a mielczanie nie byli tak skuteczni jak zazwyczaj. Zależało nam na wypracowaniu jak największej zaliczki, bo wiadomo, że zespół jest osłabiony i w końcówce mogą być kłopoty. Szkoda, że ostatnich minutach przed przerwą olsztynianie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Przewaga stopniała do dwóch bramek i sprawa zwycięstwa była zupełnie otwarta.

Jak można było oczekiwać po przerwie stalowy zagrali z większą determinacją , byli bardziej skoncentrowani i zaczęli przejmować inicjatywę. Dogonili warmiaków już w 42 minucie i prowadzenia już nie oddali, choć cały czas byli w zasięgu. Po rzucie karnym wykonywanym przez Michała Bartczaka piłka trafiła w twarz bramkarza Piotra Kiepulskiego, którego odwieziono do szpitala. Między słupki wszedł dobrze znany nam Adam Wolański, który potwierdził , że jest fachowcem najwyższej klasy.

Końcówka była dramatyczna, gospodarze dążyli do zwycięstwa. Przegrywając zaledwie jedną bramka stracili piłkę na rzecz Michała Chodary, który na 30 sekund przed syrena zapewnił mielczanom bezpieczny dystans. Kontaktowa bramka dla Warmii padła  tuż przed końcem , nie było mowy o wyrównaniu.

Orlen Wisła Płock – KS VIVE Targi Kielce  29:34 (15:15)

MKS Nielba Wągrowiec – MMTS Kwidzyn 21:29 (7:14)

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn – SPR Stal Mielec 27:28 (16;14)

PBS Jurand Ciechanów – MKS Zagłębie Lubin 27:25 (13:14)

KS Azoty-Puławy – NMC POWEN Zabrze  19:18 (9:9)

SPR Chrobry Głogów – MSPR Siódemka Miedź Legnica 26:24 (14:14)

1.KS VIVE Targi Kielce  8  8  0  0  292:210   16

2.Orlen Wisła Płock  8  6  1  1  245:198  13