Warmia szybko wróciła do równowagi – Aleksander Kryszeń – 14 bramek

Po bardzo wysokiej porażce w Uranii z Wybrzeżem piłkarze ręczni olsztyńskiej Warmii szybko wrócili do równowagi. Słusznie nie rozpamiętywali smutnych momentów, a doszli do wniosku, że najlepszych lekarstwem na zapomnienie będzie wygrana w następnej kolejce. I stało się. Podopieczni Karola Adamowicza w dobrym stylu pokonali na wyjeździe Wolsztyniaka 32:30 (16:14) i to jest naprawdę duży sukces.

Wolsztyniak Wolsztyn – Warmia Olsztyn 30:32 (14:16)

Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-5, Aleksander Kryszeń-14, Oskar Kempiński-0, Szymon Hegier-1, Adrian Wojciechowski-2, Marcin Prorok-0, Jacek Zyśk-4, Mateusz Kopyciński-2, Michał Sikorski-0, Bartosz Idzikowski-0, Szymon Wierzbicki-1, Paweł Deptuła-1, Bartosz Bonk-0, Sebastian Koledziński-2

Patrząc na statystki bohaterem spotkania był Aleksander Kryszeń – zdobywca aż 14 bramek, ale na cenny sukces zapracował cały zespół, zresztą indywidualny dorobek skrzydłowego to też zasługa kolegów, którzy bardzo umiejętnie rozgrywali akcje, wyprowadzając na dobrą pozycję swojego egzekutora. Inna sprawa, że Kryszeń był wyjątkowo skuteczny, rzucając celnie w najtrudniejszych momentach.

Gospodarze prowadzili jedynie w pierwszym kwadransie. Potem Warmia uzyskała lekką przewagę, ale cały czas należało mieć się na baczności. Po przerwie Wolsztyniak wyrównał w 50 minucie na 26:26, za chwilę był kolejny remis. W tym momencie olsztynianie odzyskali kilka sytuacyjnych piłek i zdobyli ważne bramki. W końcówce zaimponowali spokojem i konsekwencją. Zasłużone zwycięstwo, tym cenniejsze, że po laniu z Wybrzeżem drużyna szybko doszła do siebie i rozegrała doskonałe spotkanie.