Warmia uciekła spod topora – Nerwy do ostatniej minuty

Wszystko dobre co się dobrze kończy. Piłkarze ręczni Warmii Anders Group Społem Olsztyn w meczu o życie pokonali Nielbę Wągrowiec 30:29 (13:15), a po końcowej syrenie kibice w Uranii odetchnęli z ulgą. Zgodnie z oczekiwaniami przeżyli horror, którego był wielką niewiadomą. Długo prowadziła Nielba. Uzyskała przed przerwa nieznaczna przewagę i trzymała dystans. Potem jednak role odwróciły się Olsztynianie z mozołem odrabiali straty i na kilka minut przed końcem udało się. Trzeba było z determinacją bronić minimalnej przewagi. Udało się i nadal mamy realne szanse na zajęcie dziewiątego – bezpiecznego miejsca. Ale nie będzie łatwo, bowiem mamy punkt straty i w perspektywie rewanż w Wągrowcu.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Nielba Wągrowiec 30:29 (13;15)

Warmia: Sebastian Sokołowski oraz Paweł Ćwikliński-6, Mateusz Jankowski-2, Mariusz Gujski-7, Jacek Zyśk-1, Bartosz Wuszter-1, Tomasz Garbacewicz-3, Dominik Płócienniczak-4, Michał Bartczak-4, Piotr Swat-0. Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-1

Nielba: Adrian Konczewski i Marek Kubiszewski oraz Łukasz Białaczek-2, Łukasz Gierak-7, Przemysław Krajewski-0, Paweł Niewrzawa-0, Rafał Przybylski-9, Dawid Przysiek-2, Paweł Smoliński-2, Bartosz Świerad-2, Michał Tórz-1,Bartosz Witkowski-4.

Mecze w strefie 9-12 zawsze przynoszą wielkie emocje, bowiem są to potyczki desperatów, którzy walczą o przetrwanie. Nie inaczej było w środowy wieczór w Uranii. W gorszej sytuacji byli mimo wszystko olsztynianie, którzy grali pod ogromną presją. Porażka praktycznie eliminowała ich z walki o dziewiąte miejsce, a tylko ono daje gwarancję bezpieczeństwa bez konieczności rozgrywania baraży.

Początek należał do Warmii, która po 10 minutach prowadziła 6:4. Niestety dała się dogonić ( 20 minuta 10:10), a na finiszu tej części gry oddała pole przeciwnikom. Wynik 13:15 do przerwy nie wróżył niczego dobrego.

Po zmianie stron rozpoczęła się pogoń za przeciwnikiem. Początkowo goście skutecznie odpierali ataki, a nawet powiększyli dystans (17:14). Wreszcie jednak się ugięli pod naporem olsztynian. W 52 minucie po raz pierwszy od dłuższego czasu znów wygrywaliśmy 26:25, a gdy w 57 min. było 30:26 wydawało się, że sprawa zwycięstwa jest już przesądzona. Rywale nie spasowali walczyli do samego końca, na szczęście zachowaliśmy minimalne zwycięstwo 30:29 i zmniejszyliśmy stratę do Nielby. Jeszcze wszystko jest możliwe.

Po cichu liczyliśmy na wygraną Juranda z Zagłębiem i nasze oczekiwania długo się sprawdzały. Zespół z Ciechanowa jeszcze 57 min. prowadził 33:31, ale przegrał mecz 34:35. Lubinianie też są jeszcze w grze, natomiast odpadł z niej Jurand.

Warmia Olsztyn – Nielba Wagrowiec 30:29 (13:15)

Jurand Ciechanów – Zagłębie Lubin 34:35 (16:16)

9 Nielba Wagrowiec  25  8  2  15  699:762 18

10 Zagłębie Lubin    25  7  3  15  672:720  17

11 Warmia Olsztyn  25  8  1  16  621:687  17

12 Jurand Ciechanów  25  6  0  19  644:746 12