Warmia wygrała z SMS w Gdańsku! – Od początku bojowi i skuteczni…

Piłkarze ręczni Warmii Olsztyn po minimalnej porażce w Uranii z liderem z Legionowa odrobili straty w Gdańsku pokonując groźny zespół SMS ZPRP 30:26 (15:12). Oczywiście olsztynian stać na zwycięstwo z każdym rywalem, ale trzeba przyznać, że wynik tego spotkania ucieszył nas szczególnie, bowiem przerwał passę, a poza tym rywale są wyjątkowo niebezpieczni: młodzi, szybcy i głodni sukcesów. Warmia Ich zastopowała , grając od początku bojowo i skutecznie. Olsztynianie nie wdawali się w wymianę ciosów, po prostu w 100 procentach zrealizowali swój plan.

SMS ZPRP Gdańsk – Warmia Olsztyn 26:30 (12:15)

Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Wojciech Boniecki, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-5, Radosław Dzieniszewski-1, Oskar Kempiński-1, Jacek Zyśk-8, Bartosz Wuszter-3, Mateusz Kostrzewa-0, Mateusz Kopyciński-0, Paweł Deptuła-2, Marcin Malewski-10

Warmia po raz pierwszy objęła prowadzenie w 23 minucie i nie oddala już go do końca. Do tego momentu mecz był bardzo wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Olsztynianie nie dali odskoczyć gospodarzom na większy dystans, grali uważnie, nie forsowali ostrego tempa gry, stosowali raczej jej arytmię by wybijać przeciwników z uderzenia. Mocniej zaatakowali przed przerwą i to z dobrym efektem, bowiem schodzili na pauzę z trzybramkowym zapasem.

Po zmianie stron największym atutem Warmii okazała się bardzo szczelna obrona i dobra współpraca defensywy z bramkarzami. Po blokach i interwencjach była okazja do kontr. Tam na desancie swe umiejętności potwierdził Marcin Malewski – zdobywca 10 bramek. W ataku pozycyjnym brylował Jacek Zyśk (8 trafień). Przypominała się stara dobra Warmia, kiedy ci dwa wychowankowie klubu decydowali o losach meczu. Tu jednak mieli duże wsparcie w partnerach, tak że cenne zwycięstwo jest zasługą całej drużyny. Brawo!