Warmia wyrównała na 1:1 – Z Mielcem tylko chwila niepewności

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn wykorzystali atut własnego boiska i w drugim meczu ćwierćfinałowych play off superligi pokonali Stal Mielec 34:28 (16:12), wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Mecz toczył się po dyktando gospodarzy. Była tylko jedna chwila niepewności, kiedy mielczanie  w krótkim odstępie czasu zdobyli cztery bramki i był remis 17:17. W ostatnim kwadransie olsztynianie „odjechali” i nie dali się dogonić. Trzeci decydujący mecz odbędzie się w Mielcu.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Stal Mielec 34:28 (16:12)

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-5, Damian Moszczyński-7, Mateusz Jankowski-2, Mariusz Gujski-4, Tomasz Garbacewicz-2, Michal Bartczak-5, Sebastian Rumniak-2, Michał Nowak-2, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-4, Krzysztof Szymkowiak-0

Olsztynianie wykorzystali atut własnego boiska i doping publiczności, sztuka w tym, by w podobnym stylu grali na wyjazdach, zwłaszcza w tym najważniejszym meczu w najbliższą środę. Gospodarze od początku opanowali sytuację i prowadząc różnica kilku bramek spokojnie realizowali cel. Do przerwy było 16:12, a więc na pozór bezpiecznie. Wystarczyły jednak dwie fatalne minuty by goście wyrównali na 17:17. Na szczęście był to tylko moment słabości. Ostatni kwadrans to dominacja olsztynian. Grali szybko, dynamicznie, tak jakby chcieli przestraszyć rywali przed następnym spotkaniem. Oby to poskutkowało.