Warmia zagra w I lidze i to najważniejsze – Szansa na normalność i zaufanie

Zarząd OKPR Warmia na posiedzeniu w dniu 11 maja 2012 roku podjął decyzję o zgłoszeniu zespołu do rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2012/2013. Jednocześnie zadecydowano o zwołaniu do dnia 10 czerwca 2012 roku Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu. Tyle stanowi suchy komunikat i musimy przyznać, że jest to informacja bardziej optymistyczna niż można było oczekiwać, bo ostatnie dni na to nie wskazywały na taki obrót sprawy. Co to oznacza? Po uregulowaniu wszystkich spraw finansowych z ZPRP na zapleczu superligi wystąpi drużyna Warmii, w której grać będą przede wszystkim olsztynianie. To na razie hipoteza, ale wielce prawdopodobna.

Kilka dni temu w komentarzu dotyczącym przyszłości piłki ręcznej w Olsztynie napisaliśmy o trzech podstawowych warunkach, które trzeba spełnić by ta dyscyplina w stolicy Warmii i Mazur powróciła na właściwe tory. Nie wdając się już w przyczyny niedawnej klęski trzeba przyznać, że pierwszy czynnik został spełniony i nasze nadzieje, że klub zachowa się z klasą ziściły się. Przecież zgłoszenie zespołu to przede wszystkim uregulowanie zobowiązań wobec Związku Piłki Ręcznej w Polsce, na co stać nie byłoby naszych II-ligowców w momencie przejęcia miejsca na zapleczu superligi.

Drugi warunek dotyczył dobrej woli Szczypiorniaka i AZS UWM, by te wspólnie z Warmią (zostanie tu kilku graczy )stworzyły team złożony z najlepszych zawodników olsztyńskich. Taką myśl „rzucił” niedawno twórca potęgi tej dyscypliny w mieście Mieczysław Nowak. Ale wielce zasłużony szkoleniowiec, który od dawna reprezentował koncepcję zespołu opartego przede wszystkich na olsztyniakach nie jest prezesem tylko trenerem. Tymczasem ci, do których należy decyzja jakby nie przyklaskiwali tej idei i to może być problem. Czy Szczypiorniak jest w stanie wejść do I ligi własnymi siłami? Na razie jest to mało prawdopodobne, ale ma w składzie kilka rodzynków, które już teraz na zapleczu superligi mogłoby się z powodzeniem rozwijać. Nie chce krakać, ale być może chodzi tu o sprzedanie tych zawodników do innych klubów. Myślę, ze po tych wszystkich przejściach czas na współpracę Szczypiorniaka z Warmią, tymczasem, że takie są wymogi licencyjne.

I tu konkretne stanowisko powinny zająć władze sportowe Olsztyna, które na dobra sprawę utrzymują młodzieżowe kluby. Nie po to je dotujemy z naszych podatków by najlepsi wyjeżdżali z regionu.

W każdym razie przyszedł czas najważniejszej próby i prawdy. Czy naprawdę zależy nam na utrzymaniu piłki ręcznej na dobrym poziomie. Bez dobrej woli wszystkich stron tego nie osiągniemy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x