Warmia zdegradowana do I ligi – Nazwiska nie grają, tak musiało się stać!

Sprawdził się najgorszy scenariusz. Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn przegrali decydujący mecz w Wągrowcu z Nielbą  26:36 (14:15)., co oznacza ich degradację do I ligi. Przez kilka lat gry w elicie nie zdobyliśmy medalu Mistrzostw Polski, choć możliwości takie były. Zatrudnianie zawodników o znanych nazwiskach, ale bez większych ambicji sportowych, zakończyło się totalną porażką. Niestety,  fatalna koncepcja była powtarzana z roku na rok, bez wyciągania wniosków z popełnianych błędów. Wreszcie doszło do totalnej zapaści. Jaka będzie przyszłość piłki ręcznej w Olsztynie? Czas pokaże. Myślę, że to szansa by otworzyć nowy rozdział z zupełnie innym pomysłem na sport niż to mieli sternicy Warmii.

 

Nielba Wągrowiec – Warmia AndersGroup Spolem Olsztyn 36:26 (15:14)

Nielba Wągrowiec: Adrian Konczewski i Marek Kubiszewski oraz Łukasz Białaczek-2, Łukasz Gierak-5, Przemysław Krajewski-6, Paweł Niewrzawa-4, Jakub Płócienniczak-0, Rafal Przybylski-4, Dawid Przysiek-9, Paweł Smoliński-2, Bartosz Świerad-1, Bartosz Witkowski-3

Warmia Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Kazimierz Kotliński oraz Paweł Ćwikliński-5, Mateusz Jankowski-1, Mariusz Gujski-2, Jacek Zyśk-0, Bartosz Wuszter-3, Tomasz Garbacewicz-3, Dominik Płócienniczak-2, Michał Bartczak-3, Piotr Swat-6, Michał Krawczyk-0, Marcin Malewski-1.

{AdmirorGallery}nielba29{/AdmirorGallery}

Fot. nielba.pl

Spotkanie do 45 minuty było bardzo zacięte i wszystko mogło się zdarzyć. Warmia zaczęła dobrze od prowadzenia 4:2, gospodarze jednak szybko opanowali nerwy i szybko przejęli inicjatywę.  Przy wsparciu swoich kibiców odskoczyli nam na cztery bramki (13:9), ale przed przerwą Warmia zdobyła się na zryw i złapała kontakt. Nielba cały czas nieznacznie prowadziła. W ostatnim kwadransie przypuściła szturm, którego olsztynianie już nie odparli. Ostatnie dziesięć minut to już festiwal radości na trybunach. Przewaga Wągrowca wzrosła najpierw do sześciu a na końcu do dziesięciu bramek. Oczywiście było to możliwe przy biernej postawie warmiaków, którzy nie widzieli już wyjścia z sytuacji. Wyrok zapadł i przestajemy żyć nadziejami. Przyszedł czas na odbudowę piłki ręcznej w Olsztynie bo jest tu wielu prawdziwych miłośników tej dyscypliny.

Wyniki 28 kolejki

MKS Zagłębie Lubin – PBS Jurand Ciechanów 33:28 (19:13)

MKS Nielba Wągrowiec – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 36:26 (15:14)

Tabela

9. MKS Zagłębie Lubin  28  10  3  15  775:807   23

……………………………………………………….

10. MKS Nielba Wągrowiec  28  10  2  16  795:848  22

………………………………………………………….

11. Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn  28  9  1  18  716:784  19

12. PBS Jurand Ciechanów  28  6  0  22  723:849  12

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x