Warmia zmiażdżona w Mielcu – Podwójnie gorzka pigułka

W trzecim powtórzonym meczu ćwierćfinałowym fazy play off superligi piłkarzy ręcznych Warmia AndersGroup Społem Olsztyn przegrała ponownie w Mielcu ze Stalą tym razem 32:41 (13:21) i ten wynik mówi właściwie wszystko. Przewaga gospodarzy ogromna przez całe spotkanie. Ten mecz, któremu towarzyszyły wyjątkowe okoliczności, rozgrywał się w kategoriach psychiki zawodników. Wnioski nasuwają się same. Warmia zagra więc w dalszej części sezonu o miejsca 5-8.

 

BRW Stal Mielec – Warmia Anders-Group Społem Olsztyn 41:32 (21:13)

Stal: Wolański, Lipka – Wilk 1, Albin 14, Janyst 2, Sobut 9, Szpera 2, Babicz 5, Kubisztal 4, Basiak 1, Chodara 3, Krzysztofik.
Warmia: Sokołowski, Boniecki – Ćwikliński 8, Moszczyński 5, Gujski 2, Zyśk 1, Molenda 1, Garbacewicz, Kopyciński 4, Bartczak 1, Szymkowiak 1, Rumniak 2, Nowak 5, Malewski 2.
kary: Stal – 10 min; Warmia – 16 minut.

 

Ostatnie wydarzenia towarzyszące poprzedniej potyczce, którą wygrała Stal (28:24), ale na skutek kardynalnych błędów sędziów doszło do powtórki, wywołały prawdziwą burzę. Jej negatywnymi bohaterami oprócz sędziów (im w opinii publicznej dostało się najmniej) stali się piłkarze ręczni Warmii. Nie dywaguję czy warto było protestować, bo do tego już  doszło, ale cała Polska opowiedziała się za mielczanami i to na pewno miało ogromny wpływ na przebieg powtórzonego spotkania.

Trzeba być wyjątkowym twardzielem by wytrzymać stek dosadnych opinii i epitetów. Olsztynianie jak widać ugięli się pod ostrzałem totalnej krytyki, nie potrafili wyłączyć się z tego młynu. Obecność nadkompletu publiczności, który murem stanął za swoimi i pałał nienawiścią do olsztynian, dopełniła czary goryczy.

Jestem przekonany, że ten mecz został przegrany jeszcze przed jego rozpoczęciem. Okres gry między 45 a 50 minutą stał się koszmarem, bowiem na oczach żądnego krwi tłumu, odbyła się sportowa egzekucja. Osiem bramek pod rząd zdobyła Stal i to było najbardziej upokarzające.

Czy olsztynianie „pozbierają się” w końcówce ligi. Już w środę (4 maja) rozpoczynają w Lubinie rywalizację o miejsca 5-8. Wyobrażam sobie w jakim nastroju.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x