Warmii i Wójcikowi Meble ubył rywal – I liga bez Juranda Ciechanów, zagra 13 zespołów

Rozpoczynające się niebawem rozgrywki I ligi piłkarzy ręcznych mężczyzn wystartują bez Juranda Ciechanów. Potwierdziły się pogłoski o fatalnej sytuacji finansowej sekcji, ale niektórzy jeszcze łudzili się, że w ostatniej chwili uda się naprawić sytuację. W poniedziałek (27 sierpnia) prezes klubu z Ciechanowa Jerzy Nowakowski oficjalnie ogłosił, że Jurand do rozgrywek I ligi nie przystąpi. Czy w związku z tym ktoś na to miejsce wskoczy? Uciął to od razu poproszony o komentarz sekretarz Kolegium Ligi Leszek Sołodko, który stwierdził, że w grupie A I ligi wystąpi 13 drużyn. I jest to decyzja ostateczna.

 

Była wprawdzie możliwość by Juranda zastąpił któryś z zespołów województwa mazowieckiego ( tylko na taki manewr zezwala regulamin), ale propozycje złożone Warszawiance i Trójce Ostrołęka zostały odrzucone, temat jest więc zamknięty.

Terminarz rozgrywek nie zostanie zmieniony. Drużyna, która miała rozgrywać mecz z ciechanowskim klubem będzie pauzowała. Z opóźnieniem rozpocznie więc sezon Wybrzeże Gdańsk.

Jurand Ciechanów to kolejny klub, który stał się ofiarą ogromnych kosztów udziału w rozgrywkach superligi. Gra w najwyższych klasach dyscyplin zespołowych w Polsce to wielkie wyzwanie. Czasami źle pojęta ambicja przerasta możliwości i dochodzi do krachu. Skąd my to zmiany? W Olsztynie na szczęście sytuację udało się opanować. Oby na trwałe

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x