Ważne zwycięstwo Startu Elbląg – Głębszy oddech po przerwie

W kolejnym meczu superligi piłkarek ręcznych Sart Elbląg pokonał w piątek (15 października) zespół Suzuki Korona Handball Kielce 37:31 (18:17). W tym sezonie obie drużyny nie marzą o medalach lecz chcą zapewnić sobie dalszy pobyt w elicie. Zwycięstwo w bezpośredniej konfrontacji ma szczególne znaczenie. Elblążanki wygrały pewnie, ale dopiero po przerwie zapewniły sobie komfort grania. W pierwszych 30 minutach zbyt lekkomyślnie straciły przewagę.

Start Elbląg – Suzuki Korona Handball Kielce 37:31 (18:17)

Start Elbląg: Pająk, Hypka Żarnoch – Kopańska 8, Wołoszyk 7, Cygan 6, Stapurewicz 5, Szczepanik 5, Kostuch 3, Choromańska 3, Dworniczuk, Peplińska, Owczarek, Głębocka, Tarczyluk.

Suzuki Korona: Handball Kielce: Chojnacka, Chodakowska, Hibner – Więckowska 11, Gruszczyńska 5, Kowalczyk 4, Jasińska 3, Kędziora 3, Grabarczyk 3, Zimnicka 2, Pękala, Gliwińska, Staszewska, Czekala, Rosińska.

Nie był to łatwy mecz. W pierwszej części elblążanki dopiero pod koniec zyskały lekka przewagę (17:14), ale w końcówce grały mało skoncentrowane i rywalki zbliżyły się na jedno trafienie. Po zmianie stron Start odzyskał inicjatywę (17:14) i pilnował już wyniku. Nie mające nic do stracenia kielczanki zastosowały bardziej agresywna obronę, nawet każdy swego, ale nie wprowadziło to bałaganu w poczynania Startu. Wręcz przeciwnie było okazja by szybkimi kontrami powiększyć różnicę. Paulina Kopańska, Katarzyna Cygan i Joanna Wołoszyk potwierdziły swe snajperskie umiejętności w w efekcie ostatnie minuty były spokojne bowiem elblążankom nic już nie zagrażało.

Eurobud JKS Jarosław -KPR Gminy Kobierzyce 26:25

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 37:22

EKS Start Elbląg – Suzuki Korona Handball Kielce 37:31