WBS Bank Szczypiorniak – AZS UWM Olsztyn: Derby elektryzują

Wprawdzie każdy z uczestników sobotniego meczu II ligi piłkarzy ręcznych WBS Bank Szczypiorniak – AZS UWM Olsztyn twierdzi, że to normalne spotkanie mistrzowskie, ale to tylko słowa. Zawodnicy obu zespołów , choć przyświecają im inne cele, traktują tę potyczkę prestiżowo, bowiem wyszli z tego samego pnia, a teraz staja naprzeciw siebie. Naprawdę trudno wskazać faworyta.

Szczypiorniak to drużyna juniorów, która ma aspiracje awansu do finałów Mistrzostw Polski. Gra w drugiej lidze jest znakomitą forma przygotowań, a spotkanie z lokalnym rywalem to prawdziwe wyzwanie.

– Staramy się tłumić negatywne emocje – mówi trener drużyny Konstanty Targoński, ale chęć udowodnienia swej przewagi jest na tyle mocna, że trudno przewidzieć scenariusz na boisku. Oczywiście, że chcemy wygrać, choć faworytem są akademicy. Mają bardziej doświadczonych zawodników, poza tam wysoko postawili sobie poprzeczkę i cel realizują. Mam do dyspozycji wszystkich graczy z wyjątkiem Pawła Eichlera. Co do taktyki trudno się mądrzyć, znamy się tak dobrze, tak że nikt nikogo nie zaskoczy. Zadecyduje dyspozycja w trakcie meczu i mimo wszystko i odporność psychiczna. Mogą mieć szczególne znaczenie takie elementy jak liczba błędów technicznych, karne minuty, forma bramkarzy. Będą to derby w całym tego słowa znaczeniu bowiem mecz poprowadzą sędziowie z Olsztyna, a obserwatorem będzie Zbigniew Czapla przez lata związany z piłką ręczna w naszym mieście i jako trener, a teraz arbiter.

– Naszym zadaniem w tym sezonie jest zajęcie miejsca w ścisłej czołówce – najlepiej w pierwszej trójce – mówi trener akademików Karol Adamowicz. Ten mecz może mieć znaczenie na układ w tabeli, ale jest wiele innych, które musimy wygrać. Ciężko nam się gra ze Szczypiorniakiem. Rywale są bardzo ambitni, takie potyczki traktują szczególnie, a tak w ogóle coraz lepiej grają i są groźnym przeciwnikiem. Mamy kłopoty kadrowe. Sporo zawodników jest kontuzjowanych i chorych. Dopiero w sobotę będzie wiadomo kto jest w jakiej dyspozycji. Chcemy wygrać, a jeśli się nie uda – nie będzie to koniec świata.

Jedno jest pewne w sali LO 5 przy ul. Krasickiego emocji nie zabraknie. Zapraszamy kibiców do gorącego, sportowego dopingu. Mecz w sobotę o godz. 18.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x