WBS Bank Szczypiorniak zbiera punkty – W końcowce nie było już wątpliwości (zdjęcia)

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka zgodnie z planem zdobyli dwa punkty, ale zwycięstwo nad Brodnicą 22:17 (10:9) nie przyszło łatwo. Liczne błędy nie pozwoliły na wcześniejszy „odskok” i rezultat długo oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce okazało się, że przygotowanie fizyczne jest mocną strona gospodarzy,. Z łatwością zdobyli serię bramek i skutecznie bronili swojego przedpola. Ale do pełnej satysfakcji jeszcze daleko.

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – MKS Brodnica 22:17 (10:9)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta i Arkadiusz Dudek oraz Maciej Malinowski-1, Michał Pieczul-2, Tomasz zaborowski-4, Krzysztof Kowalski-0, Marcin Kwiatkowski-0, Bartosz Idzikowski-1, Łukasz Kozakiewicz-1, Rafał Pedynkowski-1, Adam Cudzewicz-2, Sebastian Koledziński-5, Jakub Trypucki-0, Piotr Dzido-5

Olsztynianie długo nie mogli „rozgryźć” przeciwnika. Ci trzymali się dzielnie i nie pozwolili gospodarzom odetchnąć. Wydawało się, że tuż po przerwie przyśpieszenie gry przyniesie efekty. W 41 minucie było 16:13, ale goście znów wyrównali. Po raz ostatni. Końcówka należała już zdecydowanie do Szczypiorniaka. Goście zdobyli zaledwie jedną bramkę, przy pięciu gospodarzy. Gra Szczypiorniaka nierówna. Widać, że w zespole drzemią możliwości, czekamy jednak na bardziej stabilną formę.