Weekend ze Szczypiorniakiem – Sportowe wyzwanie – kto wygra?

Młodzi piłkarze ręczni WBS Bank Szczypiorniak mają w Olsztynie swoich wiernych fanów, którzy akurat w ten weekend powinni być szczególnie usatysfakcjonowani. Drużyna Konstantego Targońskiego rozegra dwa bardzo atrakcyjne mecze. Najpierw w sobotę o g. 18 w II lidze spotka się z MKS Grudziądz, a w niedzielę o g. 15 w I rundzie Pucharu Polski z SPR Bartoszyce. Oba mecze w sali LO V przy ul Krasickiego.

 Zwłaszcza drugie spotkanie – pucharowe zapowiada się bardzo interesująco, bowiem na parkiecie zobaczymy kilka sportowych pokoleń. Kilka słów o zespole z Bartoszyc. Szanuję, a nawet podziwiam ludzi, którzy po wielu latach wracają do wyczynowego sportu, a tak jest w przypadku sympatycznych rywali olsztynian. Kiedyś grali z powodzeniem w II lidze, na „stare lata” zatęsknili za emocjami na boisku, założyli stowarzyszenie, systematycznie trenują i biorą udział w towarzyskich turniejach. Kilka miesięcy temu Andrzej Szyszko – prezes bartoszyckiego teamu stwierdził, że powrót do sportu tak rozochocił jego i kolegów, że myślą poważnie o zgłoszeniu się do ligi lub Pucharu Polski. Z ligą to niełatwa sprawa, duże koszty związane z wyjazdami i organizacją spotkań u siebie są na razie barierą nie do przejścia. Bardziej realny jest turniej pucharowy, który nie wymaga takich nakładów.  I stało się…

Zespół z Bartoszyc zgłosił się do rywalizacji i trafił na WBS Szczypiorniak. W olsztyńskim teamie średnia wieku nie przekracza 18 lat, ale to zespół regularnie występujący w II lidze z perspektywą pomyślnego startu w Mistrzostwach Polski juniorów.

Kto wygra? Młodość, dynamika i kondycja czy rutyna, będąca efektem lat doświadczeń spędzonych na boiskach. Sprawa otwarta, a emocje zapewnione.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x