Wpadka Startu w Kielcach – Brak motywacji czy kondycji?

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w dramatycznych okolicznościach odpadły z walki o medale. W spotkaniach z Politechniką Koszalińską wykazały jednak dużą ambicję i były o krok od awansu. Wydawało się, że w strefie 5-8, w której im przyszło dokończyć rozgrywki, nie będą miały większych problemów. Tymczasem przegrały pierwsze spotkanie w Kielcach z KSS 26:33(15:14) i odrobienie strat (tu obowiązuje mecz i rewanż) może okazać się za trudne. Czy aż tak spadła motywacja? A może zabrakło sił?

KSS Kielce – EKS Start Elbląg 33:26 (14:15)

KSS Kielce : Kozieł, Muszioł 1 – Grabarczyk 11, Kabała, Pokrzywka 2, Kot, Abramauskaite 1, Drabik, Rosińska 5 , Gedroit 9 , Paszowska 4, Nowak.
Start: Kordunowska, Miecznikowska – Frąckiewicz, Szott 1, Pełka-Fedak 3, Sądej 2, Cekała, Wolska 9 , Domnik 3, Strzałkowska, Szymańska 6, Aleksandrowicz 1, Grudka, Wasak 1.

Przebieg pierwszej części nie zapowiadał katastrofy. Elblążanki cały czas prowadziły i podobny przebieg  miała druga połowa. Do 45 minuty. Wówczas nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji. Kielczanki doskonale broniły i wyprowadzały skuteczne kontry. Znakomicie spisywała się ich bramkarka, która zresztą też zanotowała trafienie rzutem przez całe boisko. Elblążanki pogubiły się i przegrały bardzo wysoko. Za wysoko, bo tę stratę niełatwo będzie odrobić.

Strefa 1-4

KGHM Metraco Zagłębie Lubin  – KU AZS Politechnika Koszalińska  27:25 (15:9) i 34:21 (15:8) – stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:0

Vistal Łączpol Gdynia – SPR Lublin S.S.A. 25:30 (9:17)  i 33:28 (19:11) – stan rywalizacji 1:1

Strefa 5-8 (1 mecz)

KPR Ruch Chorzów – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.29:26 (13:11)