Wpadka Szczypiorniaka w Bydgoszczy – Po znakomitym otwarciu spoczęli na laurach

W ostatnich spotkaniach piłkarze ręczni KS Szczypiorniak prezentowali dobrą dyspozycję i wydawało się, że z Bydgoszczy tez przywiozą komplet punktów. I na to się zanosiło, bowiem olsztynianie szybko uzyskali 7-bramkowa przewagę, którą równie beztrosko roztrwonili. Pozwolili gospodarzom uwierzyć, a ci uwierzyli w swoje możliwości. Stąd porażka Szczypiorniaka 25:28 (11:10)

AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 28:25 (10:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek, Mateusz Romejko oraz Krzysztof Kowalski-1, Maciej Pieczul-0, Bartosz Idzikowski-5, Piotr Dzido-1, Mirosław Ośko-1, Rafał Pedynkowski-2, Jakub Trypucki-0, Adam Cudzewicz-1, Adam Malina-1, Adrian Wojciechowski-1, Łukasz Kozakiewicz-4, Paweł Eichler-3, Wojciech Golks-5

Po 20 minutach olsztynianie prowadzili różnicą siedmiu bramek i mieli okazję nawet tę przewagę powiększyć, bowiem rywale grali w osłabieniu. Tymczasem goście zadowolili się dotychczasowym przebiegiem spotkania i spoczęli na laurach. Już do przerwy rywale nawiązali kontakt i wiadomo było, że w drugiej części nie będzie łatwo.

Rzeczywiście. Akademicy walczyli ambitnie, mecz się zaostrzył i prawie całą druga połowę graliśmy w osłabieniu. To przyniosło przykre konsekwencje, bowiem gospodarze wykorzystali dwa okresy przestojów w grze Szczypiorniaka, zdobywając po kilka bramek z rzędu. W końcówce nie oddali inicjatywy i odnieśli niespodziewane zwycięstwo. Cóż. Porażka na własne życzenie. Szkoda, bo możliwości zespołu olsztyńskiego są dużo większe. Jest jeden warunek. Koncentracja, a co za tym idzie skuteczność. Tego zabrakło.

KU AZS UKW Bydgoszcz – Szczypiorniak Olsztyn 28:25 (10:11)

SPR Wybrzeże II Gdańsk – Energetyk Gryfino 24:37 (11:16)

Cartusia Kartuzy – Sambor Tczew 28:29 (10:17)

SMS ZPRP II Gdańsk – MKS Grudziądz 38:27 (18:14)

Tytani Wejherowo – Alfa 99 Strzelno 36:24 (19:12)

GKS Żukowo – Gwardia Koszalin 30:27 (14:14)

1 MKS Grudziądz 20 35 640:514

2 GKS Żukowo 20 34 574:462