Wreszcie premiera po myśli elblążan – Fantastyczna końcówka zapewniła zwycięstwo

Bardzo dobrze zainaugurowali rozgrywki I ligi piłkarze ręczni KS Meble Wójcik. Elblążanie grając przed własna publicznością pokonali po zaciętym spotkaniu Arot Astromal Leszno 34:31 (17:15). Było to ciężko wywalczone zwycięstwo nad wymagającym rywalem, a takie wygrane smakują szczególnie. Bardzo zacięta potyczka, której losy ważyły się prawie do końca. Ale to właśnie finisz okazał się w wykonaniu gospodarzy najbardziej udany. Jeszcze w 53 min było 31:30 dla gości, a potem rzucali już tylko szczypiorniści z Elbląga, w tym trzy razy Leszek Michałów.

KS Meble Wójcik Elbląg – MKS Arot Astromal Leszno 34:31 (17:15)

KS Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel oraz Leszek Michałów-7, Adam Nowakowski-0, Mirosław Ośko-7, Kamil Dukszto-1, Michał Gryz-4, Damian Spychalski-1, Maciej Dawidowski-2, Jakub Lipczynski-1, Kamil Grablewski-1, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-3, Damian Malandy-3

Od początku mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie mogła wypracować większej przewagi. Między 20 a 25 minutą gospodarze przeżywali mały kryzys. Wtedy goście odskoczyli na 14:10. A końcówce pierwszej części nastąpiła jednak pełna mobilizacja. Rywale zdobyli tylko jedną bramką przy siedmiu naszych i to zaowocowało prowadzeniem do przerwy.

Nie na długo jednak. Szczypiorniści z Leszna tuż po zmianie stron dorzucili dwie bramki i znów notowaliśmy remis. Potem kolejne w 43 min. 24:24, w 47 min. 26:26, w 52 min 30:30. Za chwilę trafili goście i nic nie zapowiadało zwycięstwa elblążan. A jednak. Tak jak w pierwszej części gospodarze zaimponowali w końcówce. Zwarli obronę i przez siedem minut przeciwnicy ani razu nie pokonali Marka Wróbla. Tymczasem festiwal strzelecki rozpoczął Leszek Michałów. Jego trzy bramki i ostatnia Grzegorza Szczepańskiego zadecydowały o bardzo cennej wygranej nad mocnym przeciwnikiem.