Wygrana Meblarzy bez błysku – Dopisujemy dwa punkty…

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik zgodnie z oczekiwaniami zainkasowali kolejne punkty w I lidze. Pokonali we własnej hali AZS UW Warszawa 25:22 (12:10), ale nie był to zwycięstwo w wielkim stylu. Zapisujemy więc dwa punkty na konto elblążan, o meczu zapewne szybko zapomnimy, bo nie było w nim nic szczególnego. Goście jeszcze niedawno walczący o superligę w tym sezonie grają o utrzymanie się w I lidze i niełatwo im będzie ten cel osiągnąć.

KS Meble Wójcik Elbląg – AZS UW Warszawa 25:22 (12:10)

KS Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-7, Adam Nowakowski-1 Mirosław Osko-2, Wiktor Jędrzejewski-3, Michał Gryz-3, Damian Spychalski-2, Maciej Dawidowski-1, Jakub Lipczyński-0, Kamil Grablewski-0, Tomasz Maluchnik-2, Jakub Fonferek-0, Grzegorz Szczepański-2, Damian Malandy-1, Mikołaj Kupiec-1

Gospodarze grali zrywami. Po pięciu minutach prowadzili 3:0, ale goście wyrównali na 3:3. I tak było prawie przez całe spotkanie, KS Meble cały czas utrzymywał nieznaczny dystans, gdy jednak trochę pofolgował rywale doskakiwali. Widać było, że w momentach zagrożenia w elblążanach tkwią rezerwy, które uruchomione – dawały przewagę.

Nie było więc w tym spotkaniu za wielkich emocji, trener dał pograć wszystkim, obaj bramkarze solidarnie bronili po jednej połowie. Dorobek strzelecki rozłożył się na wielu graczy, choć liderem był jak zwykle Leszek Michałów.