Wyrównany bój w Elblągu – Nikt się nie oszczędzał

Twardy bój stoczyli w Elblągu piłkarze ręczni zespołu Meble Wójcik Techtrans i Grunwaldu Poznań. Od pierwszej do ostatniej minuty trwała zacięta walka, podczas której nikt się nie oszczędzał. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i w efekcie drużyny podzieliły się punktami osiągając wynik 25:25 (11:10).

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Grunwald Poznań 25:25 (11:10)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-4, Mirosław Ośko-4, Grzegorz Perwenis-4, Michał Gryz-0, Maciej Dawidowski-3, Tomasz Kwiatkowski-3, Maciej Wasilenko-1, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-1, Damian Malandy-2

Stratę punktu na własnym boisku można uznać za niepowodzenie, ale w tym spotkaniu trzeba się cieszyć z remisu. Do końca brakowało może 15 sekund, kiedy Damian Malandy przejął piłkę na swojej połowie boiska i pomknął jak najszybciej na bramkę przeciwnika. Wykorzystał okazję i wyrównał na 25:25.

Wcześniej elblążanie często pudłowali w takich sytuacjach i to był główny mankament, bowiem zaangażowanie w grę i dobra obrona stanowiły duże atuty. Poznaniacy okazali się rywalem wymagającym, który podjął walkę i walczył o każdą piłkę. Goście egzekwowali aż osiem rzutów karnych, z których sześć wykorzystali. Techtrans miał takich okazji cztery i wszystkie rzuty trafiły do siatki.

Im bliżej końca rozgrywek, tym bardziej zacięte mecze. Każdy walczy o swoje…

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.- Orlen Wisła II Płock 25:26 (10:12)

Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – WKS Grunwald-Allegro Poznań 25:25 (11:10)

MKS Jurand Ciechanów – NLO SMS ZPRP Gdańsk  27:24 (14:11)

KU AZS UZ Zielona Góra – KU AZS PW Warszawa   29:30 (14:14)

KS Vetrex Sokół Kościerzyna – Gaz-System Pogoń Szczecin  27:29 (16:14)

KS AZS AWF Warszawa – Metalbark AZS UKW Bydgoszcz 36:34 (17:16)

1.Orlen Wisła II Płock  16  13   1   2   527:463   27

2.MKS Jurand Ciechanów  16   13  0  3  531:453   26