Z Ruchem tylko remis – Tym razem dały sie dogonić

Przykrą niespodziankę sprawiły swym sympatykom piłkarki ręczne Startu Elbląg, które w meczu superligi zremisowały w Chorzowie z Ruchem 25:25 (16:10). To już nie pierwsze spotkanie, w którym elblążanki osiągają przewagę i w końcówce pozwalają rywalkom bezkarnie odrabiać straty. W kilku przypadkach udało się utrzymać zwycięstwo, ale tym razem na własne życzenie straciliśmy punkt.

Ruch Chorzów – Start Elbląg 25:25 (10:16)

Ruch: Karwat, Wąż – Szyszkiewicz 5, Radoszewska 3, Lesik 2, Rzeszutek 2, Salamon 2, Krusberska 1, Krzymińska 1, Maroń, Sucheta, Wawrzyńczyk, Pawlik 7, Jasińska 2

Start: Kordunowska, Miecznikowska, Kędzierska – Pełka-Fedak 6,  Aleksandrowicz 3, Dolegało 3, Wolska 6, Strzałkowska 2, Szymańska 2, Grudka 3, Sądej, Szott, Wasak

Nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego zachowania zawodniczek. Czy zbyt wysoko wygrana pierwsza część meczu uśpiła ich czujność? Po zmianie stron chorzowianki zbliżyły się w 45 minucie na jedną bramkę, ale elblążankom udało się odskoczyć na trzy oczka. Niestety w ostatnich pięciu minutach nie udało nam się umieścić piłki w siatce, a przeciwniczki przysłowiowym rzutem na taśmę uratowały punkt. Miały się z czego cieszyć. W przeciwieństwie do nas.

wyniki

SPR Lublin S.S.A.- KS Zgoda Ruda Śląska  10:0 – walkower

MKS Latocha Sambor Tczew – KGHM Metraco Zagłębie Lubin

KSS Kielce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 37:42 (12;21)

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg  25:25 (10:16)

KU AZS Politechnika Koszalińska -Vistal Łączpol Gdynia  29:33 (18:17)

AZS AWF Sportconcept Wrocław – KPR Jelenia Góra 33:30 (17:15)

Zagrały jak trzeba

Pierwszoligowy zespół Startu nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem kolejnych punktów w rozgrywkach. Elblążanki zmierzyły się we własnej hali z MTS Kwidzyn i wygrały wysoko 34:20(17:9).

Start II Elbląg: Małgorzata Kochańska i Elwira Krettke oraz Anna Frąckiewicz-3, Paulina Dajda-1, Adrianna Konefał-6, Marta Karwecka-10, Marta Woronko-2, Agata Szulc-5, Magdalena Lurka-1, Natalia Brojek-4, Joanna Gnidzińska-1, Żaneta Wacławska-1

Dominacja Startu nie podlegała dyskusji. Podopieczne Justyny Steliny rozegrały dobre spotkanie, z wyjątkiem pierwszych dziesięciu minut. Później, gdy złapały właściwy rytm zdobywały rosnącą przewagę. Świetnie broniła Małgorzata Kochańska, a w polu bez wątpienia zawodniczka numer jeden była Marta Karwecka, zarówno w obronie jak i ataku. Warto odnotować powrót po dłuższej przerwie Żanety Wacławskiej. Skład rozszerza się i to jest ważna wiadomość w kontekście finiszu rozgrywek.

KS AZS AWF Warszawa – MKS Słupia Słupsk   23:24 (14:16)

EKS Start Elbląg – MTS Kwidzyn   34:20 (17:9)

SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.- KS Pogoń Handball Szczecin  20:32 (10:17)

AZS AWFiS Gdańsk – KS AZS AWF Poznań 27:33 (14:15)

1.MKS Słupia Słupsk   11   8   2   1   358:290   18

2.KS Pogoń Handball Szczecin   11   9   0   2   345:267   18

3.SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.   11   7   1   3   340:310   15

4.AZS AWFiS Gdańsk   11   4   2   5   328:327   10