Z Truso Elbląg do kadry narodowej – Duże wyróżnienie i…zobowiązanie

Bardzo nas cieszy, gdy sportowcy województwa warmińsko-mazurskiego trafiają do kadry narodowej. Sekcja piłki ręcznej MKS Truso Elbląg od lat dostarcza kandydatów do reprezentacji. Tym razem selekcjonerzy juniorek młodszych i juniorów młodszych zauważyli czworo elblążan i powołali ich na pierwsze zgrupowania i turnieje. To dopiero wstęp do kariery, ale ważny sygnał. Dostrzeżono ich talent, teraz sztuka w tym, by swoje zdolności rozwinąć i osiągnąć w sporcie wiele. Życzymy tego gorąco: Dominice Hawryszko, Patrycji Markowskiej i Aleksandrze Dudkiewicz oraz Sebastianowi Ram.

 

Trzy kadrowiczki

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał trzy zawodniczki z zespołu MKS TRUSO (ur. 1998 r.) na zgrupowanie szkolenia centralnego, które odbędzie się w Gdańsku w terminie 7-17.08.2012 .Wyróżnione zawodniczki to Dominika Hawryszko, Patrycja Markowska i Aleksandra Dudkiewicz. Wychowanki elbląskiej sekcji trenowane przez Jerzego Ringwelskiego i Mariusza Iwankowskiego zostały zauważone w czerwcu na Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej przez trenera koordynatora Adama Pecolda i powołane do Kadry Polski.

{AdmirorGallery}domin6{/AdmirorGallery}

Sebastian, trzymaj się!

Trenerzy reprezentacji Polski juniorów młodszych, Jacek Okpisz i Rafał Przybylski, wyselekcjonowali trzydziestkę zawodników – kandydatów na występ w ME w 2014 roku. W kadrze A znalazł się Sebastian Ram z MKS Truso Elbląg – jedyny z naszego regionu. Już w tym tygodniu naszych młodych zawodników, w tym Sebastiana czeka ważny sprawdzian – turniej w Dzierżoniowie z udziałem rówieśników z Rosji i Węgier.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x