Zaczynamy! Droga słuszna, ale ciernista – Odpowiedzialność, konsekwencja, życzliwość

Olsztyńska piłka ręczna staje przed poważną próbą. W środę (12 września) rywalizację w I lidze rozpoczyna Warmia, w najbliższy weekend do walki w II lidze przystąpia dwa kolejne teamy : WBS Bank Szczypiorniak i AZS UWM.Każda z tych drużyn ma swoje cele, ale funkcjonują w jednym mieście i powinny tworzyć swoisty układ naczyń połączonych. Z superligą na razie nie mamy nic wspólnego. jest szansa zbudować nową jakość, która za kilka lat może zaowocować znów grą w elicie na zupełnie innych zdrowych zasadach. Głęboko w to wierzymy

 

Mamy bowiem dość  grania przez lata wynajętymi zawodnikami, którzy abolutnie nie spełniali oczekiwań, natomiast ich utrzymanie kosztowało krocie. To juz przeszłość i pamiętając o błędach trzeba ją schować głęboko do szuflady.

Co nas nie zniszczyło, niech nas wzmocni – chciałoby się powiedzieć, tylko słowa nie zastąpią kłopotów jakie spiętrzyły się przed olsztyńska piłką ręczną. To prawda, że podjęta została najważniejsza decyzja zmiany frontu, oparcia nowego zespołu o zawodników klubów olsztyńskich. Ale to pociągnęło za sobą kolejne konsekwencje. Przejście do Warmii kilku wiodących szczypiornistów AZS UWM uzupełniło  kadrę I-ligowca, ale postawiło pod ścianą drużynę z Kortowa, która zgłosiła się do rozgrywek II ligi, a ta w nowym kształcie (14 zespołów w jednej grupie) przestanie być ligą starszych panów i młodzieży. Tu trzeba będzie rozegrać 26 trudnych spotkań na pełnych obrotach bez kilkutygodniowych przerw, za to z kilkusetkilometrowymi wyjazdami. Nie uprawiam czarnowidztwa, tylko uświadamiam o zmianie jakości. Dlatego duże wyzwanie czeka zawodników z Kortowa, którzy w ubiegłym sezonie grali mniej, a teraz na nich oparta zostanie siła drużyny. U nich musi nastąpić duży skok przodu , by sprostać wymaganiom i stać się naturalnym zapleczem Warmii, tak jak Szczypiorniak w przypadku młodzieży. Wtedy układ na linii: Warmia-AZS UWM- Szczypiorniak może stać egzamin, choć oczywiście nie od razu. Trzeba czasu na postęp sportowy zawodników i zazębienie się trybów nowego mechanizmu.

Wracając do Warmii. Kadra została skompletowana, ale jest to nowy zespół, który potrzebuje czasu na konsolidację. Na klubem wiszą wysokie zobowiązania i nowy prezes Stanisław Tunkiewicz musi wykazać się nie lada dyplomacją i ekonomicznym zmysłem by z jednej strony regulować długi, a jednocześnie zapewnić drużynie warunki do gry w I lidze.

Cisną się więc na usta słowa: odpowiedzialność, konsekwencja i…życzliwość. Odpowiedzialność dotyczy przede wszystkim strony sportowej. Zawodnicy muszą zdać sobie sprawę, że jeśli na nich ma być oparty potencjał piłki ręcznej w mieście to trzeba pracować dwa razy więcej niż do tej pory. Konsekwencja – to przede wszystkim wdrożenie projektu, który nazwałbym „gramy swoimi wychowankami”, a życzliwości oczekuję od obecnych i potencjalnych sponsorów. Pomóżmy Warmii – bo z nowym pomysłem  naprawdę warto. Piłka ręczna jest w Olsztynie bardzo popularna i to trzeba wykorzystać!

I liga

Warmia Olsztyn

Zepter AZS UW Warszawa

Spójnia Wybrzeże Gdańsk

Vetrex Sokół Kościerzyna

Polski Cukier-Pomezania Malbork

GSPR Gorzów Wlkp.

WKS Grunwald Poznań

Wolsztyniak Wolsztyn

SMS ZPRP Gdańsk

Wójcik Meble-Techtrans Elbląg

AZS AWF Biała Podlaska

KPR Legionowo

Kar-Do Spójnia Gdynia 

 

II liga

MKS Grudziądz

AZS UWM Olsztyn

Alfa 99 Strzelno

Szczypiorniak Olsztyn

Gwardia Koszalin

Tytani Wejherowo

Sokół Gdańsk

MKS Brodnica

AZS UKW Bydgoszcz

BS Korona Koronowo

Energetyk Gryfino

LKS Kęsowo

GKS Żukowo

Sambor Tczew

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x