Zaliczka Startu bezcenna! – Emocje sięgały zenitu, ale sytuacja wymarzona

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play off superligi pokonały na wyjeździe Energę AZS Koszalin 24:23 (12:12) i jest to wynik – marzenie. Elblążanki zagrają teraz u siebie i jeśli wygrają znajdą się w czołowej czwórce rozgrywek. Szansa jest niepowtarzalna, ale zadanie bardzo trudne, bowiem obie drużyny prezentują bardzo wyrównana klasę.

Energa AZS Koszalin – EKS Start Elbląg 23:24 (12:12)

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska, Kobyłecka, Fornalik, Stasiak, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Manoila, Matuszczyk

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Zakowska, Sadej, Waga, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Szopińska, Lisewska, Grzyb, Kołodziejska

Wszystko dobre co dobrze się kończy. W spotkaniu tym nie brakowało dramatycznych momentów, ale elblążanki prowadziły w tym meczu częściej, szkoda tylko, że doszło do tak nerwowej końcówki. A zaczęło się wyśmienicie. Po kwadransie było 8:3 dla Startu. Wtedy miedzy słupki koszalińskiej bramki weszła Beata Kowalczyk, której znakomite interwencje obudziły koleżanki. Jeszcze przed przerwą akademiczki odrobiły straty i zawodniczki schodziły do szatni przy remisie 12:12. W tym okresie elblążanki nie wykorzystały dwóch karnych.

Po zmianie stron przez kilkanaście minut trwała heroiczna walka bramka za bramkę. Kto kogo przełamie? Wydawało się, że będzie to Start. W 55 minucie głównie za sprawą Kołodziejskiej osiągnęliśmy trzybramkową przewagę. Wydawało się, że to wystarczy. Wydawało się, że to wystarczy, ale AZS gonił i zmniejszał różnicę.

Ostatnie dwie minuty elblążanki grały w osłabieniu i na pół minuty przed końcem Energa wyrównała na 23:23. W ostatnich 30 sekundach wiele się działo. Najpierw strata piłki przez zespół gości, potem niecelny rzut gospodarzy i wreszcie na 10 sekund przed syrena zwycięskie trafienie elblążanek. Czy na wagę awansu do czołowej czwórki? Oby.