Zarząd Klubu ukarał Michała Krawczyka – Dostał po kieszeni…

To są wyjątkowo trudne dni dla piłkarza ręcznego Warmii AndersGroup Społem Olsztyn Michała Krawczyka. Za stosowanie niedozwolonych substancji został w środę (2 listopada) ukarany przez Komisję Wydziału Dyscypliny ZPRP trzymiesięczną dyskwalifikacją. W piątek stanął przed wymiarem sprawiedliwości w klubie. Tu z kolei zastosowano wobec niego sankcje finansową (odebranie 50 procent wysokości stypendium). Oto treść orzeczenia Zarządu Klubu.

 

 Oświadczenie Zarządu

OKPR Warmia Traveland

Prezydium Zarządu Klubu na posiedzeniu w dniu 04.11.2011 r. postanowiło ukarać zawodnika Michała Krawczyka za stosowanie niedozwolonych środków farmakologicznych w postaci metyloheksanaminy, karą zmniejszenia stypendium w wysokości 50% od 19.10.2011 r. do zakończenia kontraktu tj. do 31.05.2012 r.

                                                                                                                                                                    Prezes Andrzej Dowgiałło

 Cóż, za lekkomyślność trzeba niestety płacić. Jestem przekonany, że niedozwolony środek znalazł się w organizmie Michała Krawczyka przypadkowo, ale we współczesnym sporcie zawodnik kontraktowy, występujący na tak wysokim szczeblu rozgrywek musi mieć świadomość zagrożenia. Zresztą przed rozgrywkami wszyscy ich uczestnicy są ostrzegani przed spożywaniem przypadkowych produktów, również informowani o ewentualnej kontroli. Michał dostał niestety przykrą i bolesną nauczkę i niech ona będzie również ostrzeżeniem dla innych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x