Ze Strzelnem poszło gładko, ale… – Panowie, więcej koncentracji!

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze ręczni II-ligowego AZS UWM Olsztyn zapisali na swoje konto kolejne dwa punkty. Alfa Strzelno to jeden ze słabszych zespołów w stawce, stąd w szeregach akademików za mało było chyba koncentracji. Wprawdzie zwycięstwo 33:27(14:13) nie budziło dyskusji, ale co do skuteczności, a właściwie jej braku można mieć wiele zastrzeżeń.

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz: Piotr Wiśniewski-1, Piotr Pastrągowski-5, Patryk Terlecki-5, Adrian Wojciechowski-4, Adam Ziarnicki-2, Kamil Rykowski-1, Tomasz Łazicki-0, Łukasz Kowalczyk-1, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-12, Michał Osiński-2.

Proponuję, by zawodnicy AZS UWM jeszcze raz przeanalizowali swoje zagrania ofensywne w pierwszej części meczu. Brak skuteczności był przerażający i zamiast wysokiego prowadzenia (taka była różnica w zaawansowaniu techniczno-taktycznym) akademicy schodzili na przerwę z zaledwie jednobramkową zaliczką.

Po przerwie byli już bardziej skoncentrowani. Szybko odskoczyli na bezpieczny dystans i w efekcie wygrali dość pewnie, ale mimo wszystko styl pozostawiał wiele do życzenia. Aspiracje do czołówki muszą być poparte odpowiednim poziomem, tym bardziej, że zawodnicy „wskoczyli” już na wyższy pułap.

W ostatniej minucie czerwoną kartkę otrzymał Piotr Pstrągowski, który na pewno nie zagra w następnym spotkaniu.