Związek Piłki Ręcznej podsumował rok działalności – Sporo za nami, ale to dopiero nabieranie impetu

Fot. Aleksandra Wilczak
W niedzielę (26 lipca) w Ostródzie odbyło się zebranie sprawozdawcze Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej. To nowy, działający zaledwie od roku, związek regionalny z siedzibą w Olsztynie, który wyrugował poprzedni mieszczący się w Elblągu. O przyczynach takiego manewru informowaliśmy, warto przypomnieć, że taka była wola prawie wszystkich ośrodków w województwie, gdzie rozwija się ta dyscyplina sportu.

Sprawozdanie z rocznej pracy złożyli prezes Zarządu: Zbigniew Czapla i przewodniczący Komisji rewizyjnej Janusz Kopczyński. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy sporo miejsca poświęcono szkoleniu sędziów (dwa kursy) i instruktorów.. Zapotrzebowanie jest duże, bowiem do rozgrywek zgłasza się coraz więcej zespołów. W minionym sezonie w rywalizacji ligowej w regionie uczestniczyło 58 drużyn w 8 kategoriach wiekowych (od dzieci do juniora). Cieszy fakt, że geografia szczypiorniaka na Warmii i Mazurach rozszerza. Nie zawsze wiąże się to ze wzrostem poziomu sportowego, ale od czegoś trzeba zacząć. W tej chwili piłka ręczna rozwija się w następujących ośrodkach: Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Iława, Morąg, Gołdap, Olecko, Mikołajki, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Bartoszyce, Rozogi. Funkcjonują tam głównie zespoły młodzieżowe, a to nakłada na związek dodatkowe obowiązki – opiekę na reprezentacjami w poszczególnych kategoriach, przygotowanie tych ekip do rywalizacji krajowej m. in. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W spotkaniu w Ostródzie uczestniczył wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, który z uwaga przysłuchiwał się obradom, udekorował też odznakami zasłużonych dla rozwoju piłki ręcznej trenerów i działaczy. Diamentową otrzymał Andrzej Paszkiewicz (30 lat pracy), srebrne: Aleksandra Wilczak i Krzysztof Maciejewski, a brązowe: Jacek Idzikowski, Sławomir Tymoszuk i Zdzisław Ślęzak.

Delegatami na krajowy zjazd ZPRP zostali: Andrzej Paszkiewicz (Giżycko) i Ireneusz Łączyński (Bartoszyce)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Ostróda piłla ręczna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x