Związek Piłki Ręcznej podsumował rok działalności – Sporo za nami, ale to dopiero nabieranie impetu

Fot. Aleksandra Wilczak
W niedzielę (26 lipca) w Ostródzie odbyło się zebranie sprawozdawcze Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej. To nowy, działający zaledwie od roku, związek regionalny z siedzibą w Olsztynie, który wyrugował poprzedni mieszczący się w Elblągu. O przyczynach takiego manewru informowaliśmy, warto przypomnieć, że taka była wola prawie wszystkich ośrodków w województwie, gdzie rozwija się ta dyscyplina sportu.

Sprawozdanie z rocznej pracy złożyli prezes Zarządu: Zbigniew Czapla i przewodniczący Komisji rewizyjnej Janusz Kopczyński. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy sporo miejsca poświęcono szkoleniu sędziów (dwa kursy) i instruktorów.. Zapotrzebowanie jest duże, bowiem do rozgrywek zgłasza się coraz więcej zespołów. W minionym sezonie w rywalizacji ligowej w regionie uczestniczyło 58 drużyn w 8 kategoriach wiekowych (od dzieci do juniora). Cieszy fakt, że geografia szczypiorniaka na Warmii i Mazurach rozszerza. Nie zawsze wiąże się to ze wzrostem poziomu sportowego, ale od czegoś trzeba zacząć. W tej chwili piłka ręczna rozwija się w następujących ośrodkach: Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Iława, Morąg, Gołdap, Olecko, Mikołajki, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Bartoszyce, Rozogi. Funkcjonują tam głównie zespoły młodzieżowe, a to nakłada na związek dodatkowe obowiązki – opiekę na reprezentacjami w poszczególnych kategoriach, przygotowanie tych ekip do rywalizacji krajowej m. in. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W spotkaniu w Ostródzie uczestniczył wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, który z uwaga przysłuchiwał się obradom, udekorował też odznakami zasłużonych dla rozwoju piłki ręcznej trenerów i działaczy. Diamentową otrzymał Andrzej Paszkiewicz (30 lat pracy), srebrne: Aleksandra Wilczak i Krzysztof Maciejewski, a brązowe: Jacek Idzikowski, Sławomir Tymoszuk i Zdzisław Ślęzak.

Delegatami na krajowy zjazd ZPRP zostali: Andrzej Paszkiewicz (Giżycko) i Ireneusz Łączyński (Bartoszyce)

Olsztyn Ostróda piłla ręczna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x