Zwycięska inauguracja Startu – Nadzieja na lepszy sezon

Bardzo pomyślnie zainaugurowały rozgrywki superligi piłkarski ręczne Startu Elbląg. W środę (8 września) pokonały we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin 25:24 (10:12). Zespół z Elbląga wykonał plan w stu procentach i od razu zainkasował komplet punktów. Nie było łatwo. Start przegrywał do przerwy, ale w drugiej części odrobił dystans, a w końcówce zachował spokój. Dobry początek daje nadzieję, że w tym sezonie elbląscy kibice przeżyją więcej pozytywnych emocji

Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 25:24 (10:12).

Start Elbląg: Wioleta Pająk, Barbara Chromańska-5, Ida Dworniczuk-1, Paulina Peplińska, , Joanna Wołoszyk-6, Wiktoria Kostuch-3, Aleksandra Hypka, Paulina Kopańska-5, Paulina Stapurewicz-5, Wiktoria Tarczyluk

Pierwszą bramkę w sezonie dającą Startowi prowadzenie 1:0 zdobyła w 4 minucie Wiktoria Kostuch. Ale dalszy przebieg tej części gry nie był tak optymistyczny. Po kwadransie zarysowała się przewaga gości. Zespół z Koszalina w 20 minucie odskoczył na 10:7 i utrzymywał niewielką różnice do przerwy. Po zmianie Stron Start szybko wyrównał po bramkach Barbary Choromańskiej i Pauliny Kopańskiej. Ale później znów inicjatywę przejęli szczypiornistki z Koszalina. W 41 minucie Start przegrywał 14:17. Elblążanki znów doprowadziły do remisu, a w 50 minucie wreszcie objęły 20:19 (Paulina Stapurewicz). Rozgorzała walka. W 57 minucie notowaliśmy remis 23:23.W końcówce o zwycięstwie Startu zadecydowały dwa celne trafienia: Joanny Wołoszyk i Pauliny Stapurewicz. Wprawdzie Młyny zdobyły kontaktową bramkę, ale gospodynie nie dały już sobie odebrać bezcennych punktów.

MKS Piotrcovia o Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce 23:24 (14:11)

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:30 (18:13)

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS FunFloor Perła Lublin 22:29 (7:12)