Zwycięstwo Startu wisiało na włosku – Nerwowa końcówka

Po spektakularnym zwycięstwie nad SPR-em Lublin wydawało się, że następne spotkanie ligowe w Jeleniej Górze będzie dla szczypiornistek Startu Elbląg przysłowiowym spacerkiem. I wskazywał na to przebieg meczu. Siedem bramek przewagi do przerwy i pełna dominacja na tyle zdekoncentrowały drużynę z Elbląga, że doszło nieoczekiwanie do dramatycznej końcówki. Na trzy minuty przed końcem przewaga stopniała do jednej bramki, ale na szczęście na tym się skończyło. Ostateczny wynik 29:28 (19:12) dla Startu.

KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 28:29 (12:19)

KPR: Kozłowska, Szalek, Krajewska – Fursewicz 1, Dąbrowska 7, Kocela 7, Buklarewicz 3, Załoga 2, Kubicka, Odrowska 5, Konsur 3, Muras
Kary: 10 min.

Start Elbląg: Miecznikowska, Frąckiewicz – Szott, Pełka-Fedak 3, Sądej 6, Dolegało 6, Wolska 5, Domnik 5, Strzałkowska 3, Kordunowska, Szymańska 4, Aleksandrowicz, Grudka
Kary: 4 min.

Na dużą próbę nerwów  wystawiły kibiców szczypiornistki Startu. Nie wiadomo dlaczego w końcówce spotkania zupełnie stanęły w miejscu. Mając wcześniej ogromną przewagę, nie potrafiły jej uszanować, a to w sporcie się często mści. Całe szczęście tym razem obyło się bez przykrych konsekwencji, ale wypada wyciągnąć wnioski, bo przez lekkomyślność można było postradać cenne punkty.