Plebiscyt: „Sportowiec 75-lecia Warmii i Mazur” – To będzie trudny wybór, ale też nauka z historii

Fot. arch. Janusza Poryckiego
Mija 75 lat, kiedy po zakończeniu II wojny światowej rodziło się życie sportowe w Olsztynie i regionie już na polskiej ziemi. Przez ten długi czas doczekaliśmy się sukcesów najwyższej miary z z tytułami mistrzów i medalistów olimpijskich włącznie. W związku z tym Fundacja „Olsztyński Laur Sportu” i portal WAMA-SPORT organizują plebiscyt pod hasłem „Sportowiec 75-lecia Warmii i Mazur” Nie jest to zupełnie nowa idea. W przeszłości okrągłe różnice też były inspiracją do uhonorowania osób, które swoimi wynikami i postawą zasłużyły na to szczególne wyróżnienie.

Plebiscyt składa się z trzech etapów:

1) I etap – wytypowanie sportowców Warmii i Mazur zaproponowane przez osoby reprezentujące środowiska sportowe,

2) II etap – nominowanie przez Kapitułę Plebiscytu 25 kandydatur do tytułu „Sportowca 75- lecia Warmii i Mazur,

3) III etap – głosowanie internetowe na 10 najlepszych sportowców 75 lecia Warmii i Mazur.

W I etapie Plebiscytu przedstawiciele środowisk sportowych i działacze sportowi proponują sportowców do tytułu Sportowca 75 lecia Warmii i Mazur uwzględniając kryteria:

1) medalista igrzysk olimpijskich,

2) medalista mistrzostw świata,

3) medalista mistrzostw Europy,

4) wielokrotny mistrz Polski i uczestnik igrzysk olimpijskich lub finalista mistrzostw świata lub Europy lub zwycięzca Pucharu świata, Europy lub był rekordzistą świata, Europy,

5) osoba z wybitnymi osiągnięciami sportowymi, które wywarły szczególny wpływ na rozwój dyscypliny i sportu Warmii i Mazur.

W II etapie powołana Kapituła dokona wyboru 25 sportowców – kandydatów do tytułu Sportowca 75 lecia Warmii i Mazur.

W III etapie Plebiscytu odbędzie się głosowanie na „Sportowca 75 lecia Warmii i Mazur” w formie elektronicznej, które rozpocznie się w dniu 17 sierpnia 2020 r. i będzie trwać do 31 października do godz.: 24:00.

Głosowanie internetowe przebiegnie według następujących zasad:

1) aby oddać głos w Plebiscycie należy zalogować się do portalu wama-sport.pl. ,

2) głosujący może zagłosować na jednego sportowca z listy, tylko raz dziennie,

3) po oddaniu głosu zostanie wyświetlony komunikat z potwierdzeniem oddania głosu.

Dziesięciu sportowców z największą liczbę głosów w głosowaniu elektronicznym otrzyma tytuł „Sportowca 75 lecia Warmii i Mazur”. Ogłoszenie wyników i przedstawienie laureatów Plebiscytu odbędzie się na uroczystości planowanej na początku grudnia 2020.

Portal WAMA-SPORT relacjonować będzie poszczególne etapy. 9 sierpnia zaprezentujemy listę 75 kandydatów, przypominając jednocześnie najważniejsze osiągnięcia sportowców. Proszę zwrócić uwagę, że ta liczba jest ścisłe związana z jubileuszem sportu na Warmii i Mazurach. 14 sierpnia przedstawimy grono 25 wybrańców, którzy zachowają szansę do uzyskania tytułu „Sportowca 75 lecia Warmii i Mazur”. Już dziś zapraszamy sympatyków sportu wszystkich generacji do udziału w głosowaniu, tym bardziej, że sportowcy zapisali wiele pięknych kart i dostarczyli nam tylu chwil wzruszeń i powodów do dumy.

Olsztyn Plebiscyt sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x