Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (13 lat) – Duży potencjał Kormorana

W Gorzowie (20-30 czerwca) odbyła się druga runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (13 lat) . Kormoran zdobył 14.240 punktów zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. To dla 12 i 13-latków najważniejsza impreza w Polsce.

 

Eliminacją do tych zawodów jest Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności i Wytrzymałości Dzieci 11, 12 lat, który odbywa się pod koniec listopada. Zawodnicy, którzy zaliczą ten sprawdzian mogą uczestniczyć w marcu w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12, 13 lat. Drużyna musi się składać z minimum 4 zawodników, do punktacji zespołowej liczą się dwa najlepsze wyniki z każdej konkurencji przeliczane na punkty.

Pierwsza runda odbyła się w Ciechanowie 23/24.03.2013, na której to VI-klasiści z Olsztyna zajęli trzecie miejsce w kraju uzyskując 13437 punktów. Dopiero suma punktów uzyskanych w I i II rundzie decyduje o końcowej kolejności w danym roku szkolnym. Zawody II rundy odbyły się równolegle w Ostrowcu Świętokrzyskim /południe Polski/ i Gorzowie Wlkp. /północ Polski/ sklasyfikowano łącznie 97 zespołów.

Zawodnicy 13-to letni MTP Kormoran Olsztyn po II rundach w klasyfikacji zespołowej zajęli drugie miejsce w Polsce w roku 2012/2013 zdobywając łącznie 27677 punktów, wyprzedziła nas tylko drużyna MKP Szczecin, która w I rundzie zdobyła więcej punktów, w sumie 27894 pkt, na trzecim miejscu jest Znicz Koszalin 27614 pkt.

Do tego sukcesu przyczynili się

uczniowie klasy pływackiej: SP10 – Bartłomiej Koziejko, Maria Żemajtis, Julia Święcka, Krzysztof Oller, Adam Kuchciński, Monika Chodyna, Monika Szatkowska i Klara Bekier /trener Grzegorz Gaszyk/ oraz

uczniowie klasy pływackiej SP2 – Piotr Dobrzyński, Jędrzej Wąsowski, Zoja Sinitchine, Beniamin Śmiarowski, Michał Stadnyk, Oliwia Antoniak oraz Dorota Karaźniewicz, Jagoda Staruch i Mateusz Grygorczyk /trener Marian Koper/.

W Gorzowie startowali też pływacy dwóch elbląskich sekcji, którzy jednak nie mieli tak dużego potencjału.

Wyniki indywidualne

100 metrów stylem dowolnym

Chłopcy

4. KOZIEJKO Bartłomiej 00 Kormoran Olsztyn 59.56 429

13. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 Kormoran Olsztyn 1:02.89 364

14. KUCHCIŃSKI Adam 00 Kormoran Olsztyn 1:03.23 359

15. WĄSOWSKI Jędrzej 00 Kormoran Olsztyn 1:03.69 351

18. MECH Dariusz 00 Pirat Elbląg 1:04.05 345

43. MAKSYMOWICZ Tomasz 00 Jedynka Elbląg 1:07.10 300

54. OSTAŁOWSKI Paweł 00 Jedynka Elbląg 1:09.20 273

56. STADNYK Michał 00 Kormoran Olsztyn 1:09.31 272

79. MICHAŁOWSKI Remigiusz 00 Jedynka Elbląg 1:15.41 211

82. ŻUKOWSKI Jakub 00 Pirat Elbląg 1:17.19 197

84. LENART Szymon 00 Jedynka Elbląg 1:20.93 171

Dziewczęta

6. ŻEMAJTIS Maria 00 Kormoran Olsztyn 1:03.57 516

15. CHODYNA Kinga 00 Kormoran Olsztyn 1:07.39 433

38. ANTONIAK Oliwia 00 Kormoran Olsztyn 1:10.52 378

40. KARAŹNIEWICZ Dorota 00 Kormoran Olsztyn 1:10.60 377

65. BEKIER Klara 00 Kormoran Olsztyn 1:12.98 341

93. ROKICKA Julia 00 Jedynka Elbląg 1:16.90 291

400 metrów stylem dowolnym

Chłopcy

4. KOZIEJKO Bartłomiej 00 Kormoran Olsztyn 4:29.07 494

5. WĄSOWSKI Jędrzej 00 Kormoran Olsztyn 4:34.00 468

10. KUCHCIŃSKI Adam 00 Kormoran Olsztyn 4:47.35 405

17. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 Kormoran Olsztyn 4:54.45 377

35. MECH Dariusz 00 Pirat Elbląg 5:06.55 334

36. STADNYK Michał 00 Kormoran Olsztyn 5:07.83 330

45. OSTAŁOWSKI Paweł 00 Jedynka Elbląg 5:16.64 303

48. MAKSYMOWICZ Tomasz 00 Jedynka Elbląg 5:18.82 297

Dziewczęta

5. ŻEMAJTIS Maria 00 Kormoran Olsztyn 4:50.89 526

10. CHODYNA Kinga 00 Kormoran Olsztyn 5:04.93 457

13. SINITCHINE Zoja 00 Kormoran Olsztyn 5:07.25 446

36. KARAŹNIEWICZ Dorota 00 Kormoran Olsztyn 5:21.29 390

62. BEKIER Klara 00 Kormoran Olsztyn 5:40.20 329

100 metrów stylem grzbietowym

Chłopcy

15. OLLER Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 1:11.85 316

17. MECH Dariusz 00 Pirat Elbląg 1:12.34 309

26. KUCHCIŃSKI Adam 00 Kormoran Olsztyn 1:15.28 274

31. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 Kormoran Olsztyn 1:16.56 261

49. ŻUKOWSKI Jakub 00 Pirat Elbląg 1:23.32 202

58. GRYGORCZUK Mateusz 00 Kormoran Olsztyn 1:26.78 179

Dziewczęta

7. ŻEMAJTIS Maria 00 Kormoran Olsztyn 1:11.91 453

9. DOMŻALSKA Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 1:13.17 430

11. SINITCHINE Zoja 00 Kormoran Olsztyn 1:15.28 394

20. SZATKOWSKA Monika 00 Kormoran Olsztyn 1:17.97 355

33. KARAŹNIEWICZ Dorota 00 Kormoran Olsztyn 1:20.31 325

54. ROKICKA Julia 00 Jedynka Elbląg 1:26.20 263

200 metrów stylem grzbietowym

Chłopcy

10. OLLER Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 2:29.73 355

17. MECH Dariusz 00 Pirat Elbląg 2:35.66 316

20. DOBRZYŃSKI Piotr 00 Kormoran Olsztyn 2:36.38 312

42. ŻUKOWSKI Jakub 00 Pirat Elbląg 2:53.15 230

50. GRYGORCZUK Mateusz 00 Kormoran Olsztyn 3:00.82 202

Dziewczęta

7. ŻEMAJTIS Maria 00 Kormoran Olsztyn 2:31.51 497

9. DOMŻALSKA Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 2:33.55 477

13. SINITCHINE Zoja 00 Kormoran Olsztyn 2:40.53 418

21. SZATKOWSKA Monika 00 Kormoran Olsztyn 2:45.25 383

29. KARAŹNIEWICZ Dorota 00 Kormoran Olsztyn 2:47.88 365

53. ROKICKA Julia 00 Jedynka Elbląg 2:58.35 304

100 metrów stylem klasycznym

Chłopcy

2. KOZIEJKO Bartłomiej 00 Kormoran Olsztyn 1:15.17 404

7. DOBRZYŃSKI Piotr 00 Kormoran Olsztyn 1:17.56 368

18. STADNYK Michał 00 Kormoran Olsztyn 1:21.92 312

25. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 Kormoran Olsztyn 1:24.13 288

44. GRYGORCZUK Mateusz 00 Kormoran Olsztyn 1:34.87 201

52. LENART Szymon 00 Jedynka Elbląg 1:39.11 176

53. MICHAŁOWSKI Remigiusz 00 Jedynka Elbląg 1:40.52 169

Dziewczęta

15. ŚWIĘCKA Julia 00 Kormoran Olsztyn 1:24.83 403

35. SZATKOWSKA Monika 00 Kormoran Olsztyn 1:30.48 332

38. STARUCH Jagoda 00 Kormoran Olsztyn 1:31.05 326

52. ANTONIAK Oliwia 00 Kormoran Olsztyn 1:34.10 295

200 metrów stylem klasycznym

Chłopcy

3. KOZIEJKO Bartłomiej 00 Kormoran Olsztyn 2:44.04 398

9. DOBRZYŃSKI Piotr 00 Kormoran Olsztyn 2:50.08 357

17. STADNYK Michał 00 Kormoran Olsztyn 2:55.75 323

37. GRYGORCZUK Mateusz 00 Kormoran Olsztyn 3:24.45 205

38. MICHAŁOWSKI Remigiusz00 Jedynka Elbląg 3:24.61 205

42. LENART Szymon 00 Jedynka Elbląg 3:28.35 194 

Dziewczęta

15. ŚWIĘCKA Julia 00 Kormoran Olsztyn 3:04.65 387

29. SZATKOWSKA Monika 00 Kormoran Olsztyn 3:12.13 343

44. STARUCH Jagoda 00 Kormoran Olsztyn 3:22.13 295

100 metrów stylem motylkowym

Chłopcy

4. KUCHCIŃSKI Adam 00 Kormoran Olsztyn 1:07.48 370

7. OLLER Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 1:10.57 324

24. WĄSOWSKI Jędrzej 00 Kormoran Olsztyn 1:14.73 273

39. ŻUKOWSKI Jakub 00 Pirat Elbląg 1:22.71 201

Dziewczęta

6. ŚWIĘCKA Julia 00 Kormoran Olsztyn 1:13.59

14. CHODYNA Kinga 00 Kormoran Olsztyn 1:17.07

15. ANTONIAK Oliwia 00 Kormoran Olsztyn 1:17.26

48. STARUCH Jagoda 00 Kormoran Olsztyn 1:27.48

56. BEKIER Klara 00 Kormoran Olsztyn 1:30.62

200 metrow stylem zmiennym

Chłopcy

6. OLLER Krzysztof 00 Kormoran Olsztyn 2:28.37 408

9. DOBRZYŃSKI Piotr 00 Kormoran Olsztyn 2:33.13 371

37. MAKSYMOWICZ Tomasz 00 Jedynka Elbląg 2:47.59 283

Dziewczęta

6. ŚWIĘCKA Julia 00 Kormoran Olsztyn 2:41.16 462

7. DOMŻALSKA Wiktoria 00 Jedynka Elbląg 2:41.92 455

10. SINITCHINE Zoja 00 Kormoran Olsztyn 2:43.50 442

18. CHODYNA Kinga 00 Kormoran Olsztyn 2:46.66 417

31. ANTONIAK Oliwia 00 Kormoran Olsztyn 2:52.38 377

52. STARUCH Jagoda 00 Kormoran Olsztyn 3:07.49 293

53. BEKIER Klara 00 Kormoran Olsztyn 3:07.67 292

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

3. Kormoran Olsztyn 1 (ŻEMAJTIS Maria 00 +0,63 33.02 KUCHCIŃSKI Adam 00 +0,64 30.43 KOZIEJKO Bartłomiej 00 +0,45 35.13 ŚMIAROWSKI Beniamin 00 +0,66 28.52) 2:07.10 376

8. Kormoran Olsztyn 2 (OLLER Krzysztof 00 +0,72 33.88 ŚWIĘCKA Julia 00 +0,62 32.01 DOBRZYŃSKI Piotr 00 +0,22 35.67 SINITCHINE Zoja 00 +0,44 29.80) 2:11.36 341

18. Kormoran Olsztyn 3 (SZATKOWSKA Monika 00 +0,82 35.89 CHODYNA Kinga 00 +0,48 32.84STADNYK Michał 00 +0,36 39.25 WĄSOWSKI Jędrzej 00 +0,51 30.03) 2:18.01 294

34. Kormoran Olsztyn 4 (KARAŹNIEWICZ Dorota 00 +0,76 38.38 ANTONIAK Oliwia 00 +0,63 34.85

STARUCH Jagoda 00 41.53 BEKIER Klara 00 +0,56 33.67) 2:28.43 236

36. Jedynka Elbląg 1 (DOMŻALSKA Wiktoria 00 +0,72 35.42 MAKSYMOWICZ Tomasz 00 +0,48 35.74

MICHAŁOWSKI Remigiusz 00 +0,61 47.48 OSTAŁOWSKI Paweł 00 +0,52 31.36) 2:30.00 229

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

4. Kormoran Olsztyn 1 (ŻEMAJTIS Maria 00 28.74 OLLER Krzysztof 00 +0,53 29.13ŚMIAROWSKI Beniamin 00 +0,64 28.56 KOZIEJKO Bartłomiej 00 +0,49 27.28) 1:53.71 358

12. Kormoran Olsztyn 2 (ŚWIĘCKA Julia 00 30.39 SINITCHINE Zoja 00 +0,56 30.06DOBRZYŃSKI Piotr 00 +0,28 28.61 CHODYNA Kinga 00 +0,50 30.47) 1:59.53 308

19. Kormoran Olsztyn 3 (KUCHCIŃSKI Adam 00 30.26 STADNYK Michał 00 +0,33 31.23SZATKOWSKA Monika 00 +0,79 31.85 WĄSOWSKI Jędrzej 00 +0,41 29.83) 2:03.17 281

40. Jedynka Elbląg 1 (DOMŻALSKA Wiktoria 00 31.94 OSTAŁOWSKI Paweł 00 +0,87 32.92 ROKICKA Julia 00 +0,79 35.36 MAKSYMOWICZ Tomasz 00 +0,52 30.63) 2:10.85 235

44. Kormoran Olsztyn 4 (ANTONIAK Oliwia 00 33.60 BEKIER Klara 00 +0,69 33.87 STARUCH Jagoda 00 +0,45 35.27 KARAŹNIEWICZ Dorota 00 32.07) 2:14.81 215

Klasyfikacja

1. Kormoran Olsztyn 14240

2. MKP Szczecin 14102

3. Znicz Koszalin 13790

4. Korner Z.Góra 13782

5. Śląsk Wrocław 13457

6. Dwójka Morena Gdańsk 12874

………………………………..

24. Jedynka Elbląg 4884

33. Pirat Elbląg 2134

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x