Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (2) Olsztyn 2021 – Ciężko wdrapać się na podium, a Marcel dwa razy złoty

Fot. Marcin Klimczak (ilustracja)
W olsztyńskiej Aquasferze odbywała się w weekend (19/20 czerwca) II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat w pływaniu. Startowało ponad 230 uczestników z 37 klubów, w tym kilku sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego. Stawka bardzo mocna, w każdej konkurencji rywalizował ponad 50 zawodników, stąd miejsce na podium trzeba uznać za duży sukces. Dwa złote medale na dystansach:  100 metrów i 200 metrów stylem klasycznym zdobył Marcel Jureko (UKP Jedynka Elbląg).

W sumie pływacy województwa warmińsko-mazurskiego zdobyli 7 medali: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. W  pierwszym dniu srebro wywalczyła Julia Zbutowicz (Swimland Olsztyn) na 100 metrów stylem motylkowym, a brązowe krążki zdobyli: Jan Suchocki (Kormoran Olsztyn) na 400 metrów stylem dowolnym i sztafeta mieszana Swimlandu 4 razy 50 metrów stylem zmiennym. W niedzielę poza złotem elblążanina srebro na 200 metrów stylem zmiennym zdobyła Julia Zbutowicz , a brąz na 100 metrów stylem grzbietowym Kryspin Gołąb (Kormoran). W klasyfikacji drużynowej szóste miejsce zajął Kormoran.

Punktacja drużynowa

1. KS Warta Poznań 13 574,00

2. MKS Znicz Koszalin 12 777,00

3. MKS Juvenia Białystok 11 948,00

4. Ks „Marlin Mława”11 618,00

5. UKS Żabianka Gdańsk 11 193,00

6. MTP Kormoran Olsztyn10 869,00

………………………….

10. UKS ,,Frog” Giżycko 8 495,00

14. SWIMLAND Olsztyn 7 864,00

26. UKP Jedynka Elbląg 3 464,00

28. KS Płetwal Szczytno 2 876,00

Dziewczęta

100 metrów stylem klasycznym

5.RAK-ŁUKAWSKA Maja 08 SWIMLAND Olsztyn 1:21.93 440

21.ZALECH Agata 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:27.92 356

28.JARMOŁOWICZ Gabriela 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:32.20 309

36.SOBÓTKA Amelia 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:36.33 271

39.SZOSTAWICKA Karolina 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:40.05 242

200 metrów stylem grzbietowym

10.MUSIAŁ Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 2:35.69 449

20.ULISZEWSKA Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 2:49.33 349

21.SOBÓTKA Amelia 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:50.11 344

24.MADEKSZA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:55.14 315

400 metrów stylem dowolnym

16.SKRABOWSKA Karolina 08 UKS ,,Frog” Giżycko 5:10.55 427

20.ZALECH Agata 08 MTP Kormoran Olsztyn 5:17.84 398

26.WALC Alicja 08 KS Płetwal Szczytno 5:30.36 355

27.JARMOŁOWICZ Gabriela 08 UKS ,,Frog” Giżycko 5:31.05 352

34.ULISZEWSKA Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 5:40.51 324

36.RAK-ŁUKAWSKA Maja 08 SWIMLAND Olsztyn 5:44.58 312

45.SZOSTAWICKA Karolina 08 MTP Kormoran Olsztyn 6:15.52 241

49.PIECHOTA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 6:31.43 213

100 metrów stylem dowolnym

5.ZBUTOWICZ Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 1:02.91 509

15.SKRABOWSKA Karolina 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:05.75 446

20.MUSIAŁ Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 1:06.91 423

26.ZALECH Agata08MTP Kormoran Olsztyn 1:09.41 379

27.WALC Alicja08KS Płetwal Szczytno1:09.72 374

28.MADEKSZA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:10.37 364

30.KYRYLLOWA Kira 08 SWIMLAND Olsztyn 1:11.95 340

35.ULISZEWSKA Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 1:12.32 335

57.PIECHOTA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:24.70 208

63.SIEMIŃSKA Zuzanna 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:30.43 171

200 metrów stylem klasycznym

12.RAK-ŁUKAWSKA Maja 08 SWIMLAND Olsztyn 3:05.73 380

20.JARMOŁOWICZ Gabriela 08 UKS ,,Frog” Giżycko 3:15.55 325

26.SOBÓTKA Amelia 08 MTP Kormoran Olsztyn 3:29.14 266

28.SZOSTAWICKA Karolina 08 MTP Kormoran Olsztyn 3:32.06 255

36.SIEMIŃSKA Zuzanna 08 MTP Kormoran Olsztyn 4:11.11 153

100 metrów stylem grzbietowym

7.MUSIAŁ Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 1:10.84 465

13.SKRABOWSKA Karolina 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:15.88 378

25.SOBÓTKA Amelia 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:20.20 320

30.ULISZEWSKA Michalina 08 SWIMLAND Olsztyn 1:21.87 301

42.PIECHOTA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:32.85 206

43.SZOSTAWICKA Karolina 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:33.22 204

200 metrów stylem zmiennym

2.ZBUTOWICZ Julia 08 SWIMLAND Olsztyn 2:35.30 483

22.ZALECH Agata 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:51.61 358

25.MADEKSZA Maja 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:54.53 340

27.JARMOŁOWICZ Gabriela 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:55.12 336

35.KYRYLLOWA Kira 08 SWIMLAND Olsztyn 3:08.65 269

Chłopcy

100 metrów stylem motylkowym

8.POLAK Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:13.58 279

23.SADOWSKI Tomasz 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:14.79 265

35.SROKA Zoran 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:20.38 214

36.STANISZEWSKI Piotr 08 UKS MOS Ełk 1:20.99 209

37.DĄBROWSKI Wojciech 08 UKP Jedynka Elbląg 1:21.18 207

38.SLIWINSKI Jacob 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:21.32 206

47.CZAŁBOWSKI Mikołaj 08 UKS ,,Frog” Giżycko1:26.46 171

100 metrów stylem klasycznym

1.JUREKO Marcel 08 UKP Jedynka Elbląg 1:11.66 467

6.SUCHOCKI Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:15.41 401 3

7.CHOROSZEWSKI Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 1:15.72 396

20.ZERA Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:25.08 279

26.POLAK Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:27.20 259

29.STANISZEWSKI Piotr 08 UKS MOS Ełk 1:28.27 250

34.WALASIEWICZ Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:29.45 240

36.CIECHANOWICZ Michał 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:30.44 232

40.DĄBROWSKI Wojciech 08 UKP Jedynka Elbląg 1:30.95 228

53.KAMIŃSKI Szymon 08 UKP Jedynka Elbląg 1:40.55 169

56.STASIEŁOWICZ Rafał 08 UKP Jedynka Elbląg 1:46.49 142

200 metrów stylem grzbietowym

7.GEBAUER Wolfgang 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:31.53 338

10.ZERA Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:36.27 308

11.GOŁĄB Kryspin 08 SWIMLAND Olsztyn 2:36.44 307

8.WALASIEWICZ Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:42.12 276

21.ODOLECKI Konrad 08 UKS MOS Ełk 2:44.61 264

25.WAWRZOS Dawid 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:50.62 237

31.SADOWSKI Tomasz 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:54.66 221

35.CZAŁBOWSKI Mikołaj 08 UKS ,,Frog” Giżycko 3:00.89 199

42.CHRZANOWSKI Remigiusz 08 UKS MOS Ełk 3:12.73 164

400 metrów stylem dowolnym

3.SUCHOCKI Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 4:37.13 449

10.SROKA Zoran 08 UKS ,,Frog” Giżycko 4:52.48 382

16.GEBAUER Wolfgang 08 MTP Kormoran Olsztyn 4:59.01 357

25.CHOROSZEWSKI Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 5:07.65 328

28.GOŁĄB Kryspin 08 SWIMLAND Olsztyn 5:16.47 301

31.JUREKO Marcel 08 UKP Jedynka Elbląg 5:17.71 298

35.WAWRZOS Dawid 08 UKS ,,Frog” Giżycko 5:21.06 288

40.ODOLECKI Konrad 08 UKS MOS Ełk 5:30.51 264

51.KAMIŃSKI Szymon 08 UKP Jedynka Elbląg 5:47.04 228

54.SLIWINSKI Jacob 08 MTP Kormoran Olsztyn 5:51.71 219

55.CHRZANOWSKI Remigiusz 08 UKS MOS Ełk 5:52.96 217

63.PAWEŁAS Dominik 08 MTP Kormoran Olsztyn 6:41.78 147

100 metrów stylem dowolnym

7.SUCHOCKI Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:01.57 388

13.SROKA Zoran 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:04.00 346

18.GOŁĄB Kryspin 08 SWIMLAND Olsztyn 1:04.55 337

34.ODOLECKI Konrad 08 UKS MOS Ełk 1:07.00 301

40.DĄBROWSKI Wojciech 08 UKP Jedynka Elbląg 1:08.42 283

46.GEBAUER Wolfgang 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:09.36 272

49.STANISZEWSKI Piotr 08 UKS MOS Ełk1 :09.48 270

56.SADOWSKI Tomasz 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:10.73 256

58.WAWRZOS Dawid 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:11.26 250

60.CZAŁBOWSKI Mikołaj 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:11.42 249

64.CHRZANOWSKI Remigiusz 08 UKS MOS Ełk 1:12.65 236

75.CIECHANOWICZ Michał 08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:14.90 216

79.KAMIŃSKI Szymon 08 UKP Jedynka Elbląg 1:17.10 198

88.STASIEŁOWICZ Rafał 08 UKP Jedynka Elbląg 1:24.27 151

92.PAWEŁAS Dominik 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:28.96 128

200 metrów stylem klasycznym

1.JUREKO Marcel 08 UKP Jedynka Elbląg 2:36.96 448

6.SUCHOCKI Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:46.65 374

7.CHOROSZEWSKI Ignacy 08 KS Płetwal Szczytno 2:47.35 370

14.POLAK Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 3:00.73 293

15.ZERA Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 3:02.21 286

30.WALASIEWICZ Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 3:14.00 237

34.DĄBROWSKI Wojciech 08 UKP Jedynka Elbląg 3:19.02 220

36.CIECHANOWICZ Michał 08 UKS ,,Frog” Giżycko 3:19.90 217

100 metrów stylem grzbietowym

3.GOŁĄB Kryspin 08 SWIMLAND Olsztyn 1:10.30 336

7.ZERA Jan 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:11.56 318

4.GEBAUER Wolfgang 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:14.64 280

21.WAWRZOS Dawid 08 UKS ,,Frog” Giżycko1:21.08 219

22.ODOLECKI Konrad 08 UKS MOS Ełk 1:21.17 218

32.CZAŁBOWSKI Mikoła j08 UKS ,,Frog” Giżycko 1:25.97 183

36.SLIWINSKI Jacob 08 MTP Kormoran Olsztyn 1:26.77 178

38.KAMIŃSKI Szymon 08 UKP Jedynka Elbląg 1:28.62 167

42.CHRZANOWSKI Remigiusz 08 UKS MOS Ełk 1:31.18 154

47.STASIEŁOWICZ Rafał 08 UKP Jedynka Elbląg 1:46.93 95

200 metrów stylem zmiennym

9.JUREKO Marcel 08 UKP Jedynka Elbląg 2:35.48 350

13.CHOROSZEWSKI Ignacy08KS Płetwal Szczytno 2:38.98 327

16.SROKA Zoran 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:41.04 315

27.POLAK Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:47.89 278

28.WALASIEWICZ Bartosz 08 UKS ,,Frog” Giżycko 2:48.14 277

34.SADOWSKI Tomasz 08 MTP Kormoran Olsztyn 2:51.03 263

36.STANISZEWSKI Piotr 08 UKS MOS Ełk 2:51.70 260

44.SLIWINSKI Jacob 08 MTP Kormoran Olsztyn 3:00.33 224

48.PAWEŁAS Dominik 08 MTP Kormoran Olsztyn 3:31.97 138

4 razy 50 metrów stylem dowolnym mix

4.SWIMLAND Olsztyn 1 (ZBUTOWICZ Julia, RAK-ŁUKAWSKA Maja, GOŁĄB Kryspin, MUSIAŁ Michalina) 1:56.72 426

13.MTP Kormoran Olsztyn 1 (ZERA Jan, MADEKSZA Maja, ZALECH Agata, SUCHOCKI Jan) 2:02.27 371

30.MTP Kormoran Olsztyn 2 (SLIWINSKI Jacob, SOBÓTKA Amelia, SADOWSKI Tomasz GEBAUER Wolfgang) 2:11.23 300

31.UKS ,,Frog” Giżycko 2 (CZAŁBOWSKI Mikołaj, POLAK Bartosz, CIECHANOWICZ Michał, JARMOŁOWICZ Gabriela) 2:12.73 290

38.MTP Kormoran Olsztyn 3 (SZOSTAWICKA Karolina, SIEMIŃSKA Zuzanna, PIECHOTA Maja, PAWEŁAS Dominik) 2:29.44 203

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

3.SWIMLAND Olsztyn 1 (MUSIAŁ Michalina, ZBUTOWICZ Julia, RAK-ŁUKAWSKA Maja, GOŁĄB Kryspin) 2:07.19 432

18.UKS ,,Frog” Giżycko 1 (SKRABOWSKA Karolina, POLAK Bartosz, CIECHANOWICZ Michał, SROKA Zoran) 2:17.74 340

23.MTP Kormoran Olsztyn 2(SOBÓTKA Amelia SADOWSKI Tomasz, ZALECH Agata GEBAUER Wolfgang) 2:23.60 300

28.UKP Jedynka Elbląg 1(KAMIŃSKI Szymon, DĄBROWSKI Wojciech, JUREKO Marcel, STASIEŁOWICZ Rafał) 2:27.80 275

30.UKS ,,Frog” Giżycko 2 (WAWRZOS Dawid , JARMOŁOWICZ Gabriela, WALASIEWICZ Bartosz, CZAŁBOWSKI Mikołaj) 2:31.34 257

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg giżycko Olsztyn pływanie sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x