Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2021 – Olsztyńscy Mastersi na topie

W sobotę (27 listopada) odbyła się impreza pod nazwą Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Pomysł realizowany jest od 2018 roku, a wyścigi odbywają się ma rzece Brda na wysokości Wyspy Młyńskiej. Organizatorzy przygotowali sześć konkurencji: pięć indywidualnych: 100 m, 250 m, 450 m, 750 m oraz 1000 m oraz sztafetę 4 razy 100 m. Wystartowało około 200 osób z całej Polski. Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) wygrał dwie konkurencje, a królewski dystans 1000 metrów najszybciej pokonał Piotr Konopacki z Olsztyna).

Zawodnik klubu Aquasfera Masters Olsztyn wygrał również kategorię M40/49 i wyprzedził na mecie kolegę klubowego Grzegorza Mówińskiego (Olsztyn) – zwycięzcę kat. M50/59.Drugi w tej grupie wiekowej, a ósmy w open był Marcin Charzyński (MKP Narie) z Morąga. Na dystansie 450 metrów triumfował w open i kat. M16/29 Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) reprezentujący Aquasferę Masters Olsztyn. Na 250 metrów pierwsza w kategorii K30/39 była Patrycja Mazurowska (Elbląg) – Malborskie Morsy. W sprincie na 100 metrów drugie zwycięstwo w open i kategorii odniósł Mieszko Palmi Kukiełko. Piotr Konopacki zdobył złoto w kat. M40/49, a Patrycja Mazurowska zajęła drugie miejsce w kat. K30/39.

Dystans 250 metrów

1 JADCZAK MONIKA Krotoszyn Natural EPO #dashrade Racing Team K16-29 1 00:03:01.40

2 FLISIKOWSKI ŁUKASZ Starogard Gdański OlimpSwim / TRI Starogard M40-49 1 00:03:07.85

3 ZAWADZKI LESZEK Gliwice Szorujemy M30-39 1 00:03:13.60