Gdyńskie Delfinarium 2012 – Obiecujący start narybku Kormorana

W sobotę (13 października) odbyła się II edycja zawodów pływackich "Gdyńskie Delfinarium". Na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni, Miejskie Towarzystwo Pływackie Kormoran reprezentowało 22 zawodników z rocznika 2000. Klub w klasyfikacji generalnej zawodów 12-15 latków zajął 3 miejsce. W klasyfikacji za najbardziej wartościowy wynik wśród 12 latków najlepsi okazali się Maria Żemajtis i Bartek Koziejko. W tej samej klasyfikacji Kinga Chodyna zajęła 3 miejsce. W sumie zawodnicy z Olsztyna zdobyli 13 medali w tym 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

4 x 50 m st. dowolnym
Sztafeta dziewcząt w składzie Maria Żemajtis, Kinga Chodyna, Julia Święcka, Zoja Sinitchine – brązowy medal
Sztafeta chłopców w składzie Bartłomiej Koziejko, Adam Kuchciński, Krzysztof Oller, Beniamin Śmiarowski – brązowy medal.

W imprezie startowali też młodzi pływacy Pirata Elbląg. Brązowe medale zdobyli: Mateusz Mech Na 50 m dow. 11-latków i na 100 m klasycznym Matylda Leszczyńska (15 lat) oraz Patryk Dalidowicz (11 lat)