Główne MP i MP Młodzieżowców Szczecin 2015 – W sumie 11 medali w tym najcenniejszy Karola Zbutowicza

W Szczecinie zakończyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i MP Młodzieżowców w pływaniu . W ostatnim dniu zdobylismy srebrny i dwa brązowe medale . Druga na 1500 m była Joanna Zachoszcz (AZS UWM) przed Monika Czerniak (Kormoran), a trzecia na 100 m żabką Paulina Zachoszcz (AZS UWM)    Były też medale w Mł.MP. W rywalizacji seniorów olsztynianie przywieźli z Mistrzostw Polski 11 medali (1-6-4). Liczymy sie w grze...

Dorobek medalowy

Mistrzostwa Polski seniorów

Złoty medal

1. ZBUTOWICZ Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:21.51 810 – 400 metrów stylem zmiennym

Srebrne medale

2. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 8:45.49 815 – 800 metrów stylem dowolnym

2. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 4:23.87 789 – 400 metrów stylem zmiennym

2. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 32.45 749 – 50 metrów stylem klasycznym

2. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 2:31.09 780 – 200 metrów stylem klasycznym

2. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 4:15.35 818 – 400 metrów stylem dowolnym

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 16:46.82 798 – 1500 metrów stylem dowolnym

Brązowe medale

3. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 15:31.42 817 – 1500 metrów stylem dowolnym

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:02.75 779 – 200 metrów stylem dowolnym

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 16:48.20 795 – 1500 metrów stylem dowolnym

3. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 1:10.18 770 – 100 metrów stylem klasycznym

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Klasyfikacja medalowa

1. MKS Juvenia Wrocław 8 3 2 13

2. AZS AWF Katowice 6 4 2 12

3. AZS AWF Warszawa 6 3 6 15

4. Ślask Wrocław 6 1 8 15

5. Piątka Konstantynów Łódzki 4 – 1 5

6. UKS Skarpa Lublin 2 2 – 4

7. Unia Oświęcim 2 1 4 7

8. UKS Delfin Legionowo 2 – – 2

9. AZS Uł Pł Łódź 1 4 1 6

10. MKP Szczecin 1 3 1 5

11. MTP KORMORAN Olsztyn 1 2 3 6

12. MUKP Warszawianka Wodny Park 1 1 – 2

13. AZS AGH Kraków – 4 2 6

14. AZS UWM Olsztyn – 4 1 5

15. WARTA Poznań – 2 – 2

Klasyfikacja punktowa

1. Śląsk Wrocław 1 662,00

2. AZS AWF Katowice 1 286,00

3. AZS AWF Warszawa 1 030,00

4. MKS Juvenia Wrocław 985,00

5. Unia Oświęcim 784,00

6. AZS AGH Kraków 659,00

7. MKP Szczecin 655,00

8. MTP KORMORAN Olsztyn 515,00

9. AZS Uł Pł Łódź 465,00

10. AZS UWM Olsztyn 429,00

11. Piątka Konstantynów Łódzki 414,00

12. UKS Skarpa Lublin 318,00

13. MKS Jordan Kraków 311,00

14. KORNER Zielona Góra 307,00

15. WARTA Poznań 267,00

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (19-23 lata)

Złote medale

1. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 4:23.87 789 – 400 metrów stylem zmiennym

1. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 32.45 749 – 50 metrów stylem klasycznym

Srebrne medale

2. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 8:45.49 815 – 800 metrów stylem dowolnym

2. sztafeta 4 razy 200 m st. dow. AZS UWM Olsztyn(ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.50, WIKIEŁ Manuela 92 2:04.33, CHODYNA Monika 92 2:17.25, ZACHOSZCZ Paulina 93 2:12.55) 8:41.63 695

2. sztafeta 4 razy 100 m st. dow. AZS UWM Olsztyn (ZACHOSZCZ Joanna 1:00.43 CHODYNA Monika 1:02.77, WIKIEŁ Manuela 1:00.45 ZACHOSZCZ Paulina 1:00.62) 4:04.27 651

2. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 2:31.09 780 – 200 metrów stylem klasycznym

2. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 4:15.35 818 – 400 metrów stylem dowolnym

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 16:46.82 798 – 1500 m stylem dowolnym

Brązowe medale

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 8:50.68 792 – 800 metrów stylem dowolnym

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:02.75 779 – 200 metrów stylem dowolnym

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 16:48.20 795 – 1500 metrów stylem dowolnym

3. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 1:10.18 770 – 100 metrów stylem klasycznym

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

I dzień

Pierwszy dzień przyniósł nam dwa medale seniorskie na długich dystansach : Manuela Wikieł (AZS UWM) zdobyła srebro na 800 metrów, a Krzysztof Pielowski (Kormoran) brązowy na 1500 metrów. W kategorii młodzieżowców Manuela odebrała tez srebro, a brąz wywalczyła Monika Czerniak (Kormoran) – piąta w rywalizacji seniorskiej. Srebrny krążek zdobyła także sztafeta dziewcząt AZS UWM razy 200 metrów dowolnym.

.Eliminacje

Kobiety

200 metrów stylem motylkowym

12. KOWALIŃSKA Oriana 93 MTP KORMORAN Olsztyn 2:23.28 614 B

32. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:45.44 399

50 metrów stylem dowolnym

49. ŻEMAJTIS Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 28.75 562

50. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 28.76

69. CHODYNA Monika 92 AZS UWM Olsztyn 29.17 538

72. ŚWIĘCKA Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 29.22 535

100. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 30.66 463

105. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 31.10 444

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

9. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 2:03.49 736 A

23. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:09.35 640

32. PIWOWARSKI Konrad SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:14.59 568

39. OLLER Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:16.46 545

50 metrów stylem dowolnym

27. SZCZUKOWSKI Michal 95 MTP KORMORAN Olsztyn 23.94 666

72. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 24.88 593

102. PIWOWARSKI Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 25.49 552

118. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 25.75 535

160. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 26.86 471

166. GIER Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 27.13 457

188. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 28.77 383

200 metrów stylem grzbietowym

42. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:29.06 423

DYSKW. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Finały

Kobiety

200 metrów stylem motylkowym

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:14.57 741

2. SIKORA Paulina 93 AZS AWF Warszawa 2:14.77 738

3. SZCZEPANIK Joanna SO 96 Unia Oświęcim 2:15.35 728

…………………………………………….

11. KOWALIŃSKA Oriana 93 MTP KORMORAN Olsztyn 2:23.42 612

800 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 8:40.73 838

2. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 8:45.49 815

3. KARPISZ Milena 97 Piątka Konstantynów Łódzki 8:45.57 815

…………………………………………………………………..

4. PIECHOTA Paulina 99 UKS 190 Łódź 8:46.22 812

5. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 8:50.68 792

6. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:56.14 768

24. SINITCHINE Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 9:43.21 598

29. ŻEMAJTIS Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 9:54.28 563

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. MKS Juvenia Wrocław 8:28.78 749

2. AZS AGH Kraków 8:30.16 743

3. Unia Oświęcim 8:31.42 737

……………………………………………

6. AZS UWM Olsztyn ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.50, WIKIEŁ Manuela 92 2:04.33, CHODYNA Monika 92 2:17.25, ZACHOSZCZ Paulina 93 2:12.55) 8:41.63 695

8. MTP KORMORAN Olsztyn (SINITCHINE Zoja 00 2:12.17, ŻEMAJTIS Maria 00 2:19.67, ŚWIĘCKA Julia 00 2:24.56, WIKIEŁ Żaklina 00 2:21.74) 9:18.14 567

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

1. ŚWITKOWSKI Jan 94 UKS Skarpa Lublin 1:55.23 906

2. CIEŚLAK Marcin 92 MUKP Warszawianka 1:58.61 830

3. POPRAWA Michał 94 AZS AWF Katowice 1:58.88 825

…………………………………………………………..

10. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 2:03.99 727

20. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:09.62 636

1500 metrów stylem dowolnym

1. WOJDAK Wojciech SO 96 Unia Oświęcim 15:05.34 890

2. SAWRYMOWICZ Mateusz 87 MKP Szczecin 15:14.06 865

3. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 15:31.42 817

…………………………………………….

16. KASZTELAN Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:27.63 685

20. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:40.10 660

21. KOZIEJKO Bartłomiej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 16:42.05 656

23. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 16:54.27 633

30. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 17:27.92 574

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. Ślask Wrocław 7:23.24 842

2. MKP Szczecin 7:26.90 821

3. AZS AWF Warszawa 7:33.42 786

………………………………………………

8. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (ZBUTOWICZ Karol SOL 98 1:53.87, KUBKOWSKI Bartłomiej 95 1:55.38, PIELOWSKI Krzysztof 91 1:53.58, KASZTELAN Mateusz SOL 98 1:57.14) 7:39.97 753

13. MTP KORMORAN Olsztyn 2 (SZPOJANKOWSKI Kacper 98 1:58.68, SINITCHINE Radoslaw 98 1:58.34, CHODAŃ Alan SOL 98 2:00.04 PIWOWARSKI Konrad SOL 98 2:05.25) 8:02.31 653

15. MTP KORMORAN Olsztyn 3 (WĄSOWSKI Jędrzej 00 2:06.54, OLLER Krzysztof 00 2:08.29, ŚMIAROWSKI Beniamin 00 2:08.15, KOZIEJKO Bartłomiej 00 2:01.55) 8:24.53 570

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

II dzień

W eliminacjach w dwóch konkurencjach olsztynianie wypadli znakomicie, co dobrze rokuje na popołudniowe finały. Na 200 metrów dowolnym najlepszy czas uzyskała Monika Czerniak, trzeci wynik uzyskała Manuela Wikieł. Na 400 metrow zmiennym z kolei pierwszy na liście jest karol Zbutowicz, a tuż za nim Bartłomiej Kubkowski. Do tego tzreci czas w sprincie żabka miała Paulina Zachoszcz. zapowiada się medalowe żniwo.

Popołudnie jak oczekiwaliśmy przyniosło nam duże sukcesy. Przede wszystkim wyścig na 400 metrów stylem zmiennym, gdzie olsztynianie wygrali dubletem: karol Zbutowicz przed Bartłomiejem Kubkowskim. Bartek zdobył jednocześnie złoto w relacji młodzieżowców (Karol jest za młody). Paulina Zachoszcz była druga na 50 metrów stylem klasycznym i została złota medalistą w grupie młodzieżowej.  Monika Czerniak zdobyła brąz w obu kategoriach. i wreszcie sztefeta kobiet AZS UWM 4 razy 100 metrów stylem dowolnym sięgnęła po srerbny medal Młodziezowych MP.

Eliminacje

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

1. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:04.44 748 A 2

3. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:05.34 732 A

15. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:07.81 690 B

40. SINITCHINE Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:13.78 602

57. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS Roś Pisz 2:18.51 542

60. ŻEMAJTIS Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:18.91 538

68. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:20.82 516

50 metrów stylem klasycznym

3. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 32.76 728

30. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 34.99

100 metrów stylem grzbietowym

43. ŚWIĘCKA Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:10.88 551

54. SINITCHINE Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:12.98 505

400 metrów stylem zmiennym

28. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 5:25.03 563

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

200 metrów stylem dowolnym

17. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 1:53.97 716 B

37. KASZTELAN Mateusz SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:56.99 662

46. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:58.36 640

55. SZPOJANKOWSKI Kacper98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:58.73 634

64. KOZIEJKO Bartłomiej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:00.81 601

69. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:01.56 590

82. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.12 568

91. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.85 558

95. PIWOWARSKI Konrad SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:04.93 544

111. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:07.85 507

115. GIER Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 2:08.98 494

129. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:18.24 401

50 metrów stylem klasycznym

11. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 28.69 798

62. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 32.40

70. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 33.61

77. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 36.06

100 metrów stylem grzbietowym

13. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 58.34 705 B

24. KASZTELAN Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 59.73 657

67. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:10.63 397

400 metrów stylem zmiennym

1. ZBUTOWICZ Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:28.07 752

2. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 4:28.22 751

17. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 4:41.92 647

30. OLLER Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:53.01 576

31CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:53.79 571

41. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 5:08.47 493

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Finały

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki2:01.65 801

2. WILK Katarzyna 92 AZS AWF Katowice 2:01.92 795

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:02.75 779

……………………………………………………………

7. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:05.12 736

13. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:08.27 683

50 metrów stylem klasycznym

1. SZTANDERA Dominika 97 MKS Juvenia Wrocław 32.07 776

2. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 32.45 749

3. CICHOWSKA Kinga 94 Ślask Wrocław 33.02 711

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. Ślask Wrocław 3:49.31 787

2. MKS Juvenia Wrocław 3:50.63 773

3. UNIA Oświęcim MŁ Unia Oświęcim 3:54.08 739

………………………………

5. AZS UWM Olsztyn (ZACHOSZCZ Joanna 1:00.43 CHODYNA Monika 1:02.77, WIKIEŁ Manuela 1:00.45 ZACHOSZCZ Paulina 1:00.62) 4:04.27 651

8. MTP KORMORAN Olsztyn (SINITCHINE Zoja 1:01.51 ŚWIĘCKA Julia 1:03.82, ŻEMAJTIS Maria 1:02.77 WIKIEŁ Żaklina 1:04.58) 4:12.68 588

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

50 metrów stylem klasycznym

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 27.86 872

2. TOKARSKI Krzysztof SR 96 MKS-SMS Victoria Racibórz 28.13 847

3. ZAWADKA Michał 89 UKS GIM 92 Ursynów 28.14 846

………………………………….

11. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 28.79 790

100 metrów stylem grzbertowym

1. KAWĘCKI Radosław 91 AZS AWF Warszawa 54.09 885

2. POLEWKA Tomasz 94 AZS AWF Katowice 54.34 873

3. JANKIEWICZ Krzysztof 91 UKS NAWA Skierniewice 55.22 832

………………………………………………..

16. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 58.34 705

400 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. ZBUTOWICZ Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:21.51 810

2. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 4:23.87 789

3. ZACZYŃSKI Karol 91 Ślask Wrocław 4:24.00 787

……………………………………………….

15. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 4:41.12 652

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. AZS AWF Warszawa 3:21.12 819

2. AZS Uł Pł Łódź 3:22.09 808

3. Ślask Wrocław 3:22.29 805

………………………………………..

16. MTP KORMORAN Olsztyn 2 (KASZTELAN Mateusz SOL 54.31 SINITCHINE Radoslaw 53.66, SZPOJANKOWSKI Kacper 54.12 ZBUTOWICZ Karol SOL 53.03) 3:35.12 670

18. MTP KORMORAN Olsztyn 1 (SZCZUKOWSKI Michal 53.21 ZEMBRZUSKI Maciej 54.79,PACHOLCZYK Mateusz 54.65 KUBKOWSKI Bartłomiej 53.71) 3:36.36 658

26. MTP KORMORAN Olsztyn 3 (KOZIEJKO Bartłomiej 56.32 WĄSOWSKI Jędrzej 59.29, ŚMIAROWSKI Beniamin 58.60 OLLER Krzysztof 58.27) 3:52.48 530

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

III dzień

W trzecim dniu eliminacje kolejna grupa zawodników olsztyńskich wywalczyła awans do popołudniowych finałów, gdzie rozgorzeje walka o medale. Aż trzy nasze pływaczki: Monika Czerniak, Manuela Wikieł i Joanna Zachoszcz wystąpią na 400 metrów stylem dowolnym, przy czym Monika i Manuela z dużymi szansami na podium. Na 200 metrów klasycznym awansowała Paulina Zachoszcz (6 wynik). Bardzo ciekawie zapowiada sie męski finał 200 metrów stylem zmiennym, w którym wystąpią: Karol Zbutowicz ( 2 czas) i Bartłomiej Kubkowski (9). Na 400 metrów stylem dowolnym popłynie Krzysztof Pielowski (7), a na 200 metrów stylem klasycznym Mateusz Pacholczyk (9)

Finały przyniosły nam dwa srebrne medale Moniki Czerniak i Pauliny Zachoszcz ( to samo w kat. młodz.). Apetyty były większe, zwłaszcza na 200 metrów zmiennym mężczyzn. Wprawdzie Karol Zbutowicz popłynął szybciej niz w eliminacjach, ale rywale jeszcze włączyli dodatkowe turbo i nasz junior „wylądował” na siódmym miejscu. Musimy jednak cały czas pamiętać, że Karol nie jest nawet młodzieżowcem. Nie udało sie wskoczyć na podium Manueli Wikieł, choc na to po cichu liczylismy. Krzysztof Pielowski popłynął dobrze. Szósta pozycja na dystansie 400 metrów to wiecej niz norma.

Eliminacje

Kobiety

100 metrów stylem motylkowym

50. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:10.52 500

52. ŚWIĘCKA Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:10.83 493

55. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:11.93 471

200 metrów stylem klasycznym

6. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 2:36.88 697 A

18. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:42.74 624 B

400 metrów stylem dowolnym

2. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 4:21.60 761

3. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:21.74 760

9. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:23.43 745

31. SINITCHINE Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:40.88 614

44. ŻEMAJTIS Maria 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:52.46 54

200 metrów stylem zmiennym

45. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:35.43 534

54. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS Roś Pisz 2:44.48 451

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

100 metrów stylem motylkowym

33. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 56.96 669

46. PIWOWARSKI Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 58.00 633

56. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 58.64 613

75. ZEMBRZUSKI Maciej 92 MTP KORMORAN Olsztyn 1:00.24 565

79. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:00.63 554

101. OLLER Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.29 487

109. GIER Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 1:07.09 409

50 metrów stylem grzbietowym

16. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 27.40

200 metrów stylem klasycznym

9. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:20.99 731 A

30. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:29.97 607

43. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:48.65 427

400 metrów stylem dowolnym

7. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 3:58.93 781

32. KASZTELAN Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:08.80 692 +0,74

34. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:10.32 679

40. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:12.60 661

44. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:15.03 642

48. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:17.66 623

58. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:24.02 579

72. GIER Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 4:35.03 512

78. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:38.24 494

200 metrów stylem zmiennym

2. ZBUTOWICZ Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:06.65 729 A

9. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:08.45 699 A

43. OLLER Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:18.46 558

51. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:21.06 527

65. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:30.71 432

67. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:34.23 403

DYSKW. KASZTELAN Mateusz SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Finały

Kobiety

200 metrów stylem klasycznym

1. PALUSZEK Weronika 93 AZS AWF Warszawa 2:29.51 805

2. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 2:31.09 780

3. OSTROWSKA Agnieszka 90 AZS PWSZ Racibórz 2:31.45 774

…………………………………………………………….

18. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:43.15 619

400 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 4:12.59 845

2. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 4:15.35 818

3. PIECHOTA Paulina 99 UKS 190 Łódź 4:16.57 806

………………………………………………….

4. KARPISZ Milena 97 Piątka Konstantynów Łódzki 4:16.69 805

5. ŻUKOWSKA Paula 93 MKS Juvenia Wrocław 4:17.07 802

6. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:19.65 778

10. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:25.61 727

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

50 metrów stylem grzbietowym

1. POLEWKA Tomasz 94 AZS AWF Katowice 24.80 910

2. JANKIEWICZ Krzysztof 91 UKS NAWA Skierniewice 25.57 831

3. KAWĘCKI Radosław 91 AZS AWF Warszawa 25.61 827

……………………………

18. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 27.43 673

200 metrów stylem klasycznym

1. MACHNIK Mikołaj 93 AZS AWF Katowice 2:12.56 879

2. STOLARSKI Marcin 96 UKS Żoliborz Warszawa 2:14.54 841

3. CERTA Maciej 91 AZS AWF Warszawa 2:15.31 827

………………………………………………

DYSKW. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn

400 metrów stylem dowolnym

1. ZABOROWSKI Filip 94 MKP Szczecin 3:50.43 871

2. WOJDAK Wojciech SO 96 Unia Oświęcim 3:50.64 868

3. SZUBA Michał 93 Ślask Wrocław 3:50.87 866

………………………………………….

6. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 3:56.37 807

200 metrów stylem zmiennym

1. CIEŚLAK Marcin 92 MUKP Warszawianka 1:59.30 872

2. SUZIN Marcin 93 AZS AGH Kraków 2:02.23 811

3. KAWĘCKI Radosław 91 AZS AWF Warszawa 2:03.01 795

………………………………………………………………………….

7. ZBUTOWICZ Karol SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:05.35 752

10. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:08.91 691

IV dzień

W porannych eliminacjach trzecie miejsce na 100 metrów żabka zajęła Paulina Zachoszcz, do finału A w tej samej konkurencji wszedł Mateusz Pacholczyk. W niedziele odbęda sie wyścigi na długich dystansach, gdzie mamy sporo atutów.

Jak można było oczekiwać na najdłuższym dystansie kobiet zdobyliśmy dwa medale: srebrny: Joanna Zachoszcz, a brązowy Monika Czerniak. Brąz na 100 metrów stylem klasycznym wywalczyła Paulina Zachoszcz.

Eliminacje

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

44. SINITCHINE Zoja 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:02.53 577

72. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:04.69 521

85. ŚWIĘCKA Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.87 493

87. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:06.15 487

100 metrów stylem klasycznym

3. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 1:12.41 701 A

27. WIKIEŁ Żaklina 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:17.70 568

50 metrów stylem motylkowym

60. ŚWIĘCKA Julia 00 MTP KORMORAN Olsztyn 30.93 532

78. CHODYNA Kinga 00 MTP KORMORAN Olsztyn 31.67 496

100. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS Roś Pisz 33.18 431

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

100 metrów stylem dowolnym

51. SZCZUKOWSKI Michał 95 MTP KORMORAN Olsztyn 53.73 665

64. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 54.58 634

87. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.29 610

110. PIWOWARSKI Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 56.24 580

121. KOZIEJKO Bartłomiej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 56.78 563

143. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 58.87 505

148. GIER Oliwer 99 MTP KORMORAN Olsztyn 58.97 503

151. ŚMIAROWSKI Beniamin 00 MTP KORMORAN Olsztyn 59.31 494

169. ZEMBRZUSKI Maciej 92 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.91 360

100 metrów stylem klasycznym

9. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.72 772 A

51. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:10.50 570

58. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:13.24 508

65. STADNYK Michał 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:17.79 424

50 metrów stylem motylkowym

37. PIWOWARSKI Konrad SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 26.20 627

41. ZEMBRZUSKI Maciej 92 MTP KORMORAN Olsztyn 26.40 613

63. CHODAŃ Alan SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 26.98 574

94. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP KORMORAN Olsztyn 28.01 513

120. WALASZEK Jędrzej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 29.77 427

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Finały

Kobiety

100 metrów stylem klasycznym

1. SZTANDERA Dominika 97 MKS Juvenia Wrocław 1:09.62 789

2. PALUSZEK Weronika 93 AZS AWF Warszawa 1:10.07 774

3. ZACHOSZCZ Paulina 93 AZS UWM Olsztyn 1:10.18 770

1500 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 16:35.83 825

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 16:46.82 798

3. CZERNIAK Monika 92 MTP KORMORAN Olsztyn 16:48.20 795

………………………………………………………………………….

6. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 17:10.43 745

{AdmirorGallery}plyw101{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

100 metrów stylem klasycznym

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 1:01.96 839

2. MACHNIK Mikołaj 93 AZS AWF Katowice 1:02.02 837

3. TOKARSKI Krzysztof SR 96 MKS-SMS Victoria Racibórz 1:02.10 834

………………………………………………………………

9. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.73 771

800 metrów stylem dowolnym

1. WOJDAK Wojciech SO 96 Unia Oświęcim 7:53.23 872

2. ZABOROWSKI Filip 94 MKP Szczecin 8:00.60 832

3. FURTEK Paweł 95 MKP Szczecin 8:01.68 826

……………………………………………………….

6. PIELOWSKI Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 8:09.15 789

16. KUBKOWSKI Bartłomiej 95 MTP KORMORAN Olsztyn 8:23.71 723

19. KASZTELAN Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 8:30.87 693

27. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP KORMORAN Olsztyn 8:43.27 645

30. KOZIEJKO Bartłomiej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 8:45.54 636

34. WĄSOWSKI Jędrzej 00 MTP KORMORAN Olsztyn 8:50.47 619

40. BRUŹDZIAK Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 9:02.90 577

41. OLLER Krzysztof 00 MTP KORMORAN Olsztyn 9:03.01 577

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. AZS AWF Katowice 1 AZS AWF Katowice 3:37.45 866

2. KORNER Zielona Góra 1 KORNER Zielona Góra 3:45.52 776

3. AZS AGH Kraków 1 AZS AGH Kraków 3:45.66 775

……………………………………………………

13. KORMORAN Olsztyn (KASZTELAN Mateusz SOL 59.31 PIWOWARSKI Konrad SOL 57.84 WALASZEK Jędrzej SOL 1:10.14 CHODAŃ Alan SOL 54.81) 4:02.10 627

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn pływanie sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x