Główne MP Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 2013 – Teraz na szersze międzynarodowe wody !

W olsztyńskiej Aquasferze zakończyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.  Startowała cała krajowa czołówka. Po raz kolejny nasza elita mogła przekonac sie o walorach olsztyńskiego obiektu, padło wele doskonałych wyników, zawodnicy uzyskiwali minima na światowe imprezy seniorów i juniorów. W kategorii seniorów gospodarze zdobyli cztery medale (2 srebrne i 2 brązowe), trzy z nich syały się udziałem Joanny Zachoszcz (AZS UWM). W rywalizacji młodzieżowców bilans był pokaźny: 2 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Kibice w znakomitych warunkach mogli śledzic popisy najlepszych polskich pływaków.

 

 

 

 

Dorobek medalowy Warmii i Mazur

Seniorzy

Srebro

400 metrów stylem dowolnym: ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:19.81 779

1500 metrów stylem dowolnym ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 17:02.66 782

Brąz

4 razy 200 metrów stylem dowolnym: AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 92 2:04.39 WIKIEŁ Manuela 92 2:07.91 ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.89 KOWALIŃSKA Oriana 93 2:12.20) 8:32.39 733

400 metrów stylem dowolnym: CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:20.12 777

Młodzieżowcy

Złoto

400 metrów stylem dowolnym:ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:19.81 779

800 metrów stylem dowolnym ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 17:02.66 782

Srebro

1500 metrów stylem dowolnym: ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:52.48 798

4 razy 200 metrów stylem dowolnym: AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 92 2:04.39 WIKIEŁ Manuela 92 2:07.91 ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.89 200 KOWALIŃSKA Oriana 93 2:12.20) 8:32.39 733

4 razy 200 metrów stylem dowolnym: AZS UWM Olsztyn (ŚWIETLICKI Daniel 90 1:57.16 BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 1:58.61 RŻYSKI Marcin 94 1:59.58 PIELOWSKI Krzysztof 91 1:54.74) 7:50.09 705

200 mertów stylem dowolnym: CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:04.10 754

400 metrów stylem dowolnym CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:20.12 777

200 metrów stylem klasycznym PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 2:16.67 802

Brąz

800 metrów stylem dowolnym: CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 8:58.09 774

200 metrów stylem motylkowym KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:16.75 706

1500 metrów stylem dowolnym PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 15:49.09 772

1500 metrów stylem dowolnym CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 17:12.49 760

4 razy 100 metrów stylem dowolnym: AZS UWM Olsztyn 1 AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 59.67 ZACHOSZCZ Joanna 1:00.85 WIKIEŁ Manuela 1:00.93 KOWALIŃSKA Oriana 1:02.56) 4:04.01 653

I dzień

Do finałów A zakwalifikowali się: Oliwia Kowalińska, z AZS UWM na (200 m mot.) oraz Daniel Świetlicki AZS UWM i Maciej Falaciński MOS Ełk na(200 m grzb.). Do finału B awansował Marcin Rżyski AZS UWM. Wystartowała też cała rzesza bardzo młodych, ale już uprawnionych zawodników. To ważne by mogli poznać atmosferę wielkiej imprezy.

Na emocje musimy poczekać do popołudnia, kiedy odbędą się finały. Oprócz już wymienionych osób popłyną nasi długodystanowcy (800 m kobiet i 1500 m mężczyzn) oraz sztafety 4 razy 200 metrów. Tu liczymy na sukcesy.

Owszem zdobylismy sporo medali w kategorii młodzieżowej (3 srebrne i 3 brązowe), ale doczekalismy sie tylko jednego brązu w „dorosłej rywalizacji. Dokonała tego sztafeta kobiet 4 razy 200 metrów, która prowadziła do ostatniej zmiany, ale nie zdołała utrzymać przodownictwa. Nie mielismy w składzie zawodniczek specjalizujących się na tym dystansie . Bardzo liczylismy na medal w wyścigu na 800 metrów, ale niestety trzy nasze finalistki znalazły sie poza strefa medalową. Medale „młodzieżowe” ciesza, ale ich wartość jest jednak dużo mniejsza.

I dzień

eliminacje

Kobiety

200 metrów stylem motylkowym

3. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:18.62 678 A

24. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 2:36.76 469

50 metrów stylem dowolnym

35. LEOŃCZUK Sara 99 UKS MOS Ełk 28.00 608

61. BIEDRZYCKA Iga 97 MKS „Ros” Pisz 28.70 565

93. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 29.37 527

113. RYZINSKA Daria 98 MKS „Ros” Pisz 31.93 410

114. GOSZCZYCKA Karolina 99 MTP Kormoran Olsztyn 32.85 376

116. BUONAGURA Alessia 99 MTP Kormoran Olsztyn 33.72 348

200 metrów stylem grzbietowym

37. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 2:35.96 503

38. JOST Daria 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:42.79 442

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

14. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 2:05.25 705 B

30. CHODAN Alan 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:16.60 543

39. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS MOS Ełk 2:28.19 426

42. BANDURSKI Piotr 96 UKS,,Żoliborz” Warszawa 2:33.96 379

50 metrów stylem dowolnym

80. SZCZUKOWSKI Michal 95 MTP Kormoran Olsztyn 25.16 574

80 TRACZEWSKI Jan 97 MTP Kormoran Olsztyn 25.16 574

107. PŁACHTA Emil 96 MTP Kormoran Olsztyn 25.54 548

112. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 25.59 545

132. SZMIT Błażej 94 MTP Kormoran Olsztyn 25.93 524

164. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 26.75 477

170. WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 26.88 470

173. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 27.09 459

175. MIKOŁAJEWSKI Patryk 97 KS Płetwal Szczytno 27.16 456

178. KRÓL Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 27.31 448

186. RUSZCZYK Michał 99 KS Płetwal Szczytno 27.95 418

187. GIER Oliwer 99 MTP Kormoran Olsztyn 28.41 398

188. CHABOWSKI Aleksy 99 MTP Kormoran Olsztyn 28.44 397

190. LUMA Wiktor 99 KS Płetwal Szczytno 29.28 364

191. KOMAR Robert 98 MTP Kormoran Olsztyn 29.30 363

192. ZAWISLAK Filip 98 MTP Kormoran Olsztyn 29.46 357

193. GÓRCZYŃSKI Mateusz 99 MTP Kormoran Olsztyn 30.21 331

194. KOWALEWSKI Julian 99 MTP Kormoran Olsztyn 32.03 278

195. BOBORYK Jacek 99 MTP Kormoran Olsztyn 32.31 271

200 metrów stylem grzbietowym

7. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 2:05.91 702 A

10. FALACIŃSKI Maciej SK 96 UKS MOS Ełk 2:07.08 683 A

35. KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 2:13.61 587

Finały

Kobiety

800 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 8:46.16 828

2. WASILEWSKA Barbara 94 LKS”Omega”Kleszczów 8:49.77 811

3. KARPISZ Milena 97 Piątka Konstantynów Łódzki 8:52.23 800

…………………………………………………………………………

4. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:52.48 798

5. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 8:58.09 774

6. BERNAT Aleksandra 90 KS Warta Poznań 9:05.84 741

7. RUDAWSKA Adrianna 96 UKS Olimpijczyk 9:09.56 726

8. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 9:11.71 718

13. KOTOWICZ Anna 98 UKS MOS Ełk 9:25.87 665

31. SZMIT Dominika 95 MTP Kormoran Olsztyn 10:15.96 516

32. OSEŁKOWSKA Julia 99 MTP Kormoran Olsztyn 10:17.90 511

Kategoria młodzieżowa

1 WASILEWSKA Barbara 94 LKS”Omega”Kleszczów 8:49.77 811

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:52.48 798

3. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 8:58.09 774

5. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 9:11.71 718

200 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:12.13 783

2. SIKORA Paulina 93 AZS AWF Warszawa 2:14.33 745

3. SZCZEPANIK Joanna SO 96 UKP Unia Ośwęcim 2:14.49 742

…………………………………………………………………………..

4. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:16.75 706

Kategoria młodzieżowa

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:12.13 783

2. SIKORA Paulina 93 AZS AWF Warszawa 2:14.33 745

3. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:16.75 706

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. AZS-AWF Katowice (SZCZEPANIAK Karolina 92 2:03.14 BARTOSZEK Joanna 96 2:08.57 KLIMAS Paulina SO 95 2:15.27 WILK Katarzyna 92 2:02.25) 8:29.23 747

2. AZS AGH Kraków (KAWECKA Anna 92 2:08.01 RADLIŃSKA Marcelina 93 2:07.71 PIECHOCKA Jagoda 90 2:10.29 PAWLACZEK Natalia 93 2:03.35) 8:29.36 746

3. AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 92 2:04.39 WIKIEŁ Manuela 92 2:07.91 ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.89 KOWALIŃSKA Oriana 93 2:12.20) 8:32.39 733

Kategoria młodzieżowa

1AZS AGH Kraków (KAWECKA Anna 92 2:08.01 RADLIŃSKA Marcelina 93 2:07.71 PIECHOCKA Jagoda 90 2:10.29 PAWLACZEK Natalia 93 2:03.35) 8:29.36 746

2 AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 92 2:04.39 WIKIEŁ Manuela 92 2:07.91 ZACHOSZCZ Joanna 93 2:07.89 KOWALIŃSKA Oriana 93 2:12.20) 8:32.39 733

3 AZS AWF Warszawa (PTASIŃSKA Katarzyna 90 2:07.91 URBAŃSKA Karolina 92 2:11.35 NOWACKA Aleksandra 90 2:10.57 SIKORA Paulina 93 2:06.61) 8:36.44 716

Mężczyźni

1500 metrów stylem dowolnym

1. FURTEK Paweł SSz 95 MKP Szczecin 15:10.30 876

2. ZACZYŃSKI Karol 91 AZS-AWF Katowice 15:31.11 818

3. KACZMARSKI Marcin SSz 94 KSZO Ostrowiec 15:32.44 815

………………………………………………………………………..

4. WOJDAK Wojciech SO 96 BOSiR SP Brzesko 15:43.50 786

5. PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 15:49.09 772

17. BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 16:39.87 661

21. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP Kormoran Olsztyn 16:53.69 634

22. KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 16:58.84 624

29. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 17:31.68 568

35. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP Kormoran Olsztyn 17:51.67 536

38. KOSTOWSKI Michał 99 MTP Kormoran Olsztyn 18:28.43 485

40. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS MOS Ełk 18:38.47 472

Kategoria młodzieżowa

1. ZACZYŃSKI Karol 91 AZS-AWF Katowice 15:31.11 818

2. KACZMARSKI Marcin SSz 94 KSZO Ostrowiec 15:32.44 815

3. PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 15:49.09 772

6 BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 16:39.87 661

200 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. KAWĘCKI Radosław 91 Korner Zielona Góra 1:56.14 894

2. WYSOCZYŃSKI Mateusz S9K3 MKS Jordan Kraków 2:01.71 777

3. POLEWKA Tomek 94 UKS Ruch Grudziądz 2:03.86 737

……………………………………………

5. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 2:04.69 723

10. FALACIŃSKI Maciej SK 96 UKS MOS Ełk 2:07.18 681

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. AZS-AWF Katowice (ZACZYŃSKI Karol 91 1:51.78 KLICH Kacper 94 1:50.65 GŁYK Wojciech 92 1:54.10 POPRAWA Michał SO 94 1:51.39) 7:27.92 815

2. WKS Śląsk Wrocław (BUJOCZEK Filip SWR 94 1:50.65 SZUBA Michał 93 1:49.83 KUBKOWSKI Bartłomiej 95 1:54.63 NACHTMAN Mateusz 95 1:53.78) 7:28.89 810

3. AZS AWF Warszawa (PULWIN Paweł 92 1:53.59 PASULA Jakub 92 1:56.75 JASZEWSKI Marcin 96 1:55.67 KORZENIOWSKI Paweł 85 1:53.45) 7:39.46 755

………………………………………………………………

7. AZS UWM Olsztyn (ŚWIETLICKI Daniel 90 1:57.16 BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 1:58.61 RŻYSKI Marcin 94 1:59.58 PIELOWSKI Krzysztof 91 1:54.74) 7:50.09 705

Kategoria młodzieżowa

1. AZS-AWF Katowice (ZACZYŃSKI Karol 91 1:51.78 KLICH Kacper 94 1:50.65 GŁYK Wojciech 92 1:54.10 POPRAWA Michał SO 94 1:51.39) 7:27.92 815

2 AZS UWM Olsztyn (ŚWIETLICKI Daniel 90 1:57.16 BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 1:58.61 RŻYSKI Marcin 94 1:59.58 PIELOWSKI Krzysztof 91 1:54.74) 7:50.09 705

II dzień

W porannych kwalifikacjach drugiego dnia MP do finałów A awansowali: Monika Czerniak (AZS UWM) na 200 metrów stylem dowolnym (5 czas) Dariusz Świetlicki (AZS UWM) na 100 metrów stylem grzbietowym (10 czas) i Mateusz Pacholczyk (Kormoran) na 50 metrów stylem klasycznym (10 czas). Trudno jednak oczekiwać by stanęli na podium, choć w przypadku Moniki jest to możliwe. Ponadto kilkoro naszych reprezentantów weszło do finałów B. Szczególnie cieszy awans bardzo młodych zawodniczek: Sary Leończuk i Anny Kotowicz (MOS Ełk) oraz Igi Biedrzyckiej Roś Pisz. W drugiej dziesiątce popłyną też Karol Zbutowicz (Kormoran) i Maciej Falaciński (MOS Ełk). Popołudniu są tez sztafety 4 razy 100 metrów stylem dowolnym, ale tu raczej nie mamy większych szans.

W finalowych wyścigach seniorów nie odegralismy niestety większej roli, a jedyna zdobycze medalowe w kategorii młodziezowej to srebro Moniki czetrniak na 200 m dow. l brąz w sztafety 4 razy 100 metrów stylem dowolnym kobiet.

Eliminacje

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

5. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:05.28 733 A

14. LEOŃCZUK Sara 99 UKS MOS Ełk 2:09.26 667 B

20. KOTOWICZ Anna 98 UKS MOS Ełk 2:11.03 641 B

66. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 2:22.43 499

74. OSEŁKOWSKA Julia 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:26.74 456

50 metrów stylem klasycznym

38. BIEDRZYCKA Iga 97 MKS „Ros” Pisz 35.86 573 

63. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 39.00 446

68. BUONAGURA Alessia 99 MTP Kormoran Olsztyn 44.07 309

69. GOSZCZYCKA Karolina 99 MTP Kormoran Olsztyn 44.43 301

100 metrów stylem grzbietowym

51. JOST Daria 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:16.33 441

55. RYZINSKA Daria 98 MKS „Ros” Pisz 1:19.59 389

400 metrów stylem zmiennym

20. BIEDRZYCKA Iga 97 MKS „Ros” Pisz 5:22.34 577 B

28. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 5:30.65 535

38. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 5:38.30 499

 

Mężczyźni

200 metrów stylem dowolnym

49 CHODAN Alan 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:01.45 592

51 KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 2:02.23 581

54 SINITCHINE Radoslaw 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:02.74 573

56 SZPOJANKOWSKI Kacper98 MTP Kormoran Olsztyn 2:03.27 566

58 SZCZUKOWSKI Michal 95 MTP Kormoran Olsztyn 2:03.41 564

62 ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 2:04.40 551

79 TRACZEWSKI Jan 97 MTP Kormoran Olsztyn 2:08.80 496

86 PŁACHTA Emil 96 MTP Kormoran Olsztyn 2:10.19 480

88 WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 2:10.41 478

90CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 2:10.75 474

91KOZIOLEK Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:10.81 474

101 GIER Oliwer 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:17.45 408

102 ZAWISLAK Filip 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:18.70 397

103 KOMAR Robert 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:21.13 377

105 BOBORYK Jacek 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:29.64 316

106 KOWALEWSKI Julian 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:30.32 312

107 BARAN Jakub 98 MKS Medyk Giżycko 2:32.01 302

108 BARAN Adam 97 MKS Medyk Giżycko 2:32.62 298

50 metrów stylem klasycznym

10. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 28.77 796 A

84. CABAN Szymon 97 KS Płetwal Szczytno 34.06 480

90. SZMIT Kacper 97 MTP Kormoran Olsztyn 35.90 410

92. BARAN Adam 97 MKS Medyk Giżycko 38.13 342

93. GÓRCZYŃSKI Mateusz 99 MTP Kormoran Olsztyn 38.57 330

94. KOMAR Robert 98 MTP Kormoran Olsztyn 39.99 296

95. BARAN Jakub 98 MKS Medyk Giżycko 42.58 245

100 metrów stylem grzbietowym

10. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 57.75 727 A

13. FALACIŃSKI Maciej SK 96 UKS MOS Ełk 58.17 711 B

44. KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 1:02.23 581

51. SZMIT Błażej 94 MTP Kormoran Olsztyn 1:03.45 548

52. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 1:03.58 545

64. KRÓL Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:07.63 452

67. MIKOŁAJEWSKI Patryk 97 KS Płetwal Szczytno 1:10.85 393

71. CHABOWSKI Aleksy 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:14.46 339

400 metrów stylem zmiennym

19. ZBUTOWICZ Karol 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:43.18 638 B

33. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 5:06.12 505

36. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS MOS Ełk 5:07.89 496

39. SZMIT Kacper 97 MTP Kormoran Olsztyn 5:11.37 480

Finały

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 2:02.81 778

2. SOKOŁOWSKA Diana SK 96 MKS MOS Juvenia Białystok 2:02.87 777

3. TCHÓRZ Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 2:03.59 763

…………………………………………………………….

7. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:04.10 754

Kategoria młodzieżowa

1. TCHÓRZ Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 2:03.59 763

2. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:04.10 754

3. PAWLACZEK Natalia 93 AZS AGH Kraków 2:04.70 743

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. AZS AGH Kraków (KAWECKA Anna 57.97 PIECHOCKA Jagoda 59.27 RADLIŃSKA Marcelina 58.15 PAWLACZEK Natalia 56.99) 3:52.38 756

2. MKS Juvenia Wrocław (NAZIĘBŁO Klaudia 57.70 KŁOPOCKA Paulina 1:00.88 SZTANDERA Dominika 59.51 TCHÓRZ Alicja 56.11) 3:54.20 738

3. AZS-AWF Katowice (WILK Katarzyna 55.48 LEMPART Marta SWR 1:01.13 BARTOSZEK Joanna 1:00.14 SZCZEPANIAK Karolina 57.90) 3:54.65 734

……………………………………………………………..

7. AZS UWM Olsztyn 1 AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 59.67 ZACHOSZCZ Joanna 1:00.85 WIKIEŁ Manuela 1:00.93 KOWALIŃSKA Oriana 1:02.56) 4:04.01 653

Kategoria młodzieżowa

1. AZS AGH Kraków (KAWECKA Anna 57.97 PIECHOCKA Jagoda 59.27 RADLIŃSKA Marcelina 58.15 PAWLACZEK Natalia 56.99) 3:52.38 756

2. AZS AWF Warszawa (KOWALSKA Agata 59.79 SIKORA Paulina 1:00.08 KORZENIOWSKA Marta 1:00.31 PTASIŃSKA Katarzyna 58.26) 3:58.44 700

3 AZS UWM Olsztyn 1 AZS UWM Olsztyn (CZERNIAK Monika 59.67 ZACHOSZCZ Joanna 1:00.85 WIKIEŁ Manuela 1:00.93 KOWALIŃSKA Oriana 1:02.56) 4:04.01 653

Mężczyźni

50 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 27.91 872

2. ZAWADKA Michał 89 UKS GIM92 Ursynów 28.32 835

3. TOKARSKI Krzysztof SR 96 MKS-SMS Victoria Racibórz 28.46 822

…………………………………………………..

10. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 29.05 773

Kategoria młodzieżowa

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 27.91 872

2. MACHNIK Mikołaj 93 AZS-AWF Katowice 28.50 819

3. WYPYCH Filip 91 AZS-UŁPŁ Łódź 28.54 816

……………………………………………………

5. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 29.05 773

100 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. KAWĘCKI Radosław 91 Korner Zielona Góra 54.28 876

2. JOŃCZYK Jakub 92 WKS Śląsk Wrocław 55.17 834

3. TARCZYŃSKI Marcin 90 Kapry-Armexim Pruszków 55.35 826

……………………………………………………………

8. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 57.60 733

Kategoria młodzieżowa

1. KAWĘCKI Radosław 91 Korner Zielona Góra 54.28 876

2. JOŃCZYK Jakub 92 WKS Śląsk Wrocław 55.17 834

3. TARCZYŃSKI Marcin 90 Kapry-Armexim Pruszków 55.35 826

………………………………………………………….

8. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 57.60 733

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. AZS AWF Warszawa (KORZENIOWSKI Paweł 49.44 PULWIN Paweł 51.21 CERTA Maciej 51.89 PASULA Jakub 50.56) 3:23.10 796

2. Korner Zielona Góra (SZCZEPAŃSKI Sebastian SZG 50.50 KOŁODZIEJSKI Mateusz 51.20 BOR Radosław SZG 51.07 KAWĘCKI Radosław 50.34) 3:23.11 796

3. AZS-AWF Katowice (ZACZYŃSKI Karol 51.55 KLICH Kacper SWr 51.47 ZAŁUSKI Kajetan 51.98 POPRAWA Michał SO 49.10) 3:24.10 784

………………………………………………………………..

17. UKS MOS Ełk (FALACIŃSKI Maciej 52.05 WOŁYNIEC Robert 58.87 KASZTELAN Mateusz 56.45 SOŁTOWSKI Dominik 58.72) 3:46.09 577

19. KS Płetwal Szczytno (BADYSIAK Jakub 59.39 RUSZCZYK Michał 1:02.55 MIKOŁAJEWSKI Patryk 59.36 PIWOWARSKI Konrad 55.07) 3:56.37 505

III dzień

Trzeci i dzień i większe nadzieje na sukcesy, bo kilka naszych konkurencji. Poranne eliminacje potwierdziły siłę kortowianek w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym, gdzie w finale A popłyną trzy zawodniczki AZS UWM. Joanna Zachoszcz (2 czas), Monika Czerniak (5), Manuela Wikieł (9). Warto zwrócić uwage na awans do finału B młodziutkiej Anny Kotowicz z MOS Ełk (14 czas). Mateusz Pacholczyk uzyskał czwarty czas na 200 metrów żabką i jest tez kandydatem do podium. Na 400 dow. w finale A popłynie także Krzysztof Pielowski. (8)

Popołudniowe finały mogły nas zadowolić, bowiem na 400 metrow stylem dowolnym Joanna Zachoszcz zdobyła srebrny, a Monika Czerniak brązowy medal. Odpowiedbio otrzymały tez zloty i srebrny krążek w kategorii „mlodzieżowiec). Mateusz Pacholczyk zajął czwarte miejsce na 200 metrów stylem klasycznym. Na pocieszenia zadowilił się srebrem w rywalizacji mlodziezowców.

Eliminacje

Kobiety

100 metrów stylem motylkowym

27. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 1:06.54 595

47. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 1:10.47 501

48. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 1:10.68 496

50 metrów stylem grzbietowym

18. PUTRA Aleksandra 86 AZS UWM Olsztyn 31.37 641 B

61. JOST Daria 99 MTP Kormoran Olsztyn 35.99 425

63. RYZINSKA Daria 98 MKS „Ros” Pisz 37.40 378

200 metrów stylem klasycznym

46. OSEŁKOWSKA Julia 99 MTP Kormoran Olsztyn 3:07.93 409

47. BUONAGURA Alessia 99 MTP Kormoran Olsztyn 3:25.52 313

400 metrów stylem dowolnym

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:25.59 730 A

5. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:25.84 728 A

9. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:28.78 704 A

14. KOTOWICZ Anna 98 UKS MOS Ełk 4:30.52 690 B

22. LEOŃCZUK Sara 99 UKS MOS Ełk 4:35.64 653 R

50. OSEŁKOWSKA Julia 99 MTP Kormoran Olsztyn 5:03.07 491

200metrów stylem zmiennym

24. BIEDRZYCKA Iga 97 MKS „Ros” Pisz 2:30.63 587

40. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 2:36.43 524

43. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 2:37.40 514

48. WIESIOLEK Karolina 99 MTP Kormoran Olsztyn 2:47.49 427

Mężczyźni

100 metrów stylem motylkowym

54. GILSKI Krzysztof 93 MTP Kormoran Olsztyn 59.26 594

55. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 59.27 593

59. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 59.42 589

74. CHODAN Alan 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:01.42 533

76. TRACZEWSKI Jan 97 MTP Kormoran Olsztyn 1:02.14 515

89. WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 1:04.22 466

91. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS MOS Ełk 1:06.05 429

93. MIKOŁAJEWSKI Patryk 97 KS Płetwal Szczytno 1:08.84 379

50 metrów stylem grzbietowym

13. ŚWIETLICKI Daniel 90 AZS UWM Olsztyn 27.05 701 B

19. FALACIŃSKI Maciej SK 96 UKS MOS Ełk 27.40 675 B

54. SZMIT Błażej 94 MTP Kormoran Olsztyn 29.45 543

59. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 29.70 530

60. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 29.85 522

72. KRÓL Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 31.41 448

77. CHABOWSKI Aleksy 99 MTP Kormoran Olsztyn 33.73 362

80. RUSZCZYK Michał 99 KS Płetwal Szczytno 34.81 329

82. KOWALEWSKI Julian 99 MTP Kormoran Olsztyn 36.92 276

200 metrów stylem klasycznym

4. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 2:17.55 787 A

21. ZBUTOWICZ Karol 98 MTP Kormoran Olsztyn 2:23.85 688 R

68. SZMIT Kacper 97 MTP Kormoran Olsztyn 2:45.92 448

73. GÓRCZYŃSKI Mateusz 99 MTP Kormoran Olsztyn 3:03.18 333

74. KOMAR Robert 98 MTP Kormoran Olsztyn 3:04.10 328

75. BOBORYK Jacek 99 MTP Kormoran Olsztyn 3:06.82 314

400 metrow stylem dowolnym

8. PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 3:58.44 786 A

21. BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 4:05.56 719 R

26. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 4:08.67 693

36. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:16.12 634

40. CHODAN Alan 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:18.94 613

43. KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 4:20.56 602

46. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:22.61 588

48. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 4:23.85 580

64. KOZIOLEK Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:41.73 476

67. GIER Oliwer 99 MTP Kormoran Olsztyn 4:47.06 450

68. BADYSIAK Jakub 95 KS Płetwal Szczytno 4:48.02 446

69. ZAWISLAK Filip 98 MTP Kormoran Olsztyn 4:48.31 444

200metrów stylem zmiennym

46. WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 2:23.23 504

49. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 2:23.83 497

52. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 2:24.34 492

56. SZMIT Kacper 97 MTP Kormoran Olsztyn 2:30.67 433

Finały

Kobiety

400 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 4:18.65 790

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:19.81 779

3. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:20.12 777

……………………………………………….

8. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:26.79 720 

Kategoria mlodzieżowa

1 ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:19.81 779

2 CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:20.12 777

3 WASILEWSKA Barbara 94 LKS”Omega”Kleszczów 4:21.32 766

5 WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:26.79 720

Mężczyźni

200 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. MACHNIK Mikołaj 93 AZS-AWF Katowice 2:12.44 881

2. KUCZKO Sławomir 85 AZS AWF Warszawa 2:12.71 876

3. STOLARSKI Marcin 96 UKS,,Żoliborz” Warszawa 2:15.97 815

……………………………………………………..

4. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 2:16.67 802

Kategoria mlodzieżowa

1 MACHNIK Mikołaj 93 AZS-AWF Katowice 2:12.44 881

2 PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 2:16.67 802

3 CERTA Maciej 91 AZS AWF Warszawa 2:16.74 801

400 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. ZABOROWSKI Filip SSz 94 MKP Szczecin 3:50.64 868

2. KLICH Kacper SWr 94 AZS-AWF Katowice 3:52.65 846

3. FURTEK Paweł SSz 95 MKP Szczecin 3:52.76 845

…………………………………………………………………….

8. PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 3:58.83 782

IV dzień

W porannych eliminacja ostatniego dnia MP Mateusz Pacholczyk (Kormoran) zakwalifikował się z siódmym czasem do finału na 100 metrów stylem klasycznym Do finału B na 100 metrów kraulem wszedł Maciej Falaciński MOS Ełk) i to spory sukces tego zawodnika – specjalisty stylu grzbietowego. Rozegrano tzw. wolniejsze serie dystansów: 800 m mężczyzn i 1500 m kobiet. Wśród pań na razie prowadzi Monika Czerniak AZS UWM), ale teoretycznie najlepsze zawodniczki wystartują popołudniu.

W ostatnich finałach uwaga  widzów była skierowana na najdłuższy wyścig pan (1500 metrow). Znów błysnęła klasą Joanna Zachoszcz, która zdobyła srebro wśród seniorek i zloto młodzieżowców. Monika Czerniak dorzuciła do tego mlodziezowy brąz. W wyścigu na 100 metrów żabka Mateusz  Pacholczyk był siódmy.

Eliminacje

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

22. LEOŃCZUK Sara 99 UKS MOS Ełk 59.89 657

68. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 1:03.39 554

80. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 1:04.81 518

87. SZMIT Dominika 95 MTP Kormoran Olsztyn 1:05.79 495

97. JOST Daria 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:10.82 397

99. GOSZCZYCKA Karolina 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:12.96 363

100 metrów stylem klasycznym

56. OSEŁKOWSKA Julia 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:29.80 369

57. BUONAGURA Alessia 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:37.23 291

50 metrów stylem motylkowym

47. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 30.39 561

56. MACIESZA Agata 96 KS Orzeł Elbląg 30.84 537

73. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 32.15 474

80. WIESIOLEK Karolina 99 MTP Kormoran Olsztyn 34.52 383

Mężczyźni

100 metrów stylem dowolnym

13. FALACIŃSKI Maciej SK 96 UKS MOS Ełk 52.21 725 B

41. SZCZUKOWSKI Michal 95 MTP Kormoran Olsztyn 54.25 646

68. TRACZEWSKI Jan 97 MTP Kormoran Olsztyn 55.56 601

74. PŁACHTA Emil 96 MTP Kormoran Olsztyn 56.11 584

82. SZMIT Błażej 94 MTP Kormoran Olsztyn 56.39 575 26.92 29.47

83. CHODAN Alan 98 MTP Kormoran Olsztyn 56.47 573

94. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 56.86 561

100. SINITCHINE Radoslaw 98 MTP Kormoran Olsztyn 57.14 553

100 ZBUTOWICZ Karol 98 MTP Kormoran Olsztyn 57.14 553

104. KASZTELAN Mateusz 98 UKS MOS Ełk 57.26 549

110. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 MTP Kormoran Olsztyn 57.95 530

115. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 58.53 514

117. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 58.56 514

121. KRÓL Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 58.85 506

129. BADYSIAK Jakub 95 KS Płetwal Szczytno 59.52 489

134. WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 1:00.20 473

136 MIKOŁAJEWSKI Patryk 97 KS Płetwal Szczytno 1:00.37 469

142. KOZIOLEK Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:00.74 460

144. GIER Oliwer 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:01.43 445

149. RUSZCZYK Michał 99 KS Płetwal Szczytno 1:03.20 408

151. ZAWISLAK Filip 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:03.59 401

152. KOSTOWSKI Michał 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:03.92 395

153. KOMAR Robert 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:04.74 380

157. BARAN Adam 97 MKS Medyk Giżycko 1:06.17 356

158. LUMA Wiktor 99 KS Płetwal Szczytno 1:06.32 353

160. BARAN Jakub 98 MKS Medyk Giżycko 1:07.20 340

162. KOWALEWSKI Julian 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:08.90 315

164. BOBORYK Jacek 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:09.70 304

100 metrow stylem klasycznym

7. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 1:03.46 781 A

42. ZBUTOWICZ Karol 98 MTP Kormoran Olsztyn 1:07.91 637

84. CABAN Szymon 97 KS Płetwal Szczytno 1:16.53 445

89. SZMIT Kacper 97 MTP Kormoran Olsztyn 1:20.00 390

91. GÓRCZYŃSKI Mateusz 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:25.14 323

92. BOBORYK Jacek 99 MTP Kormoran Olsztyn 1:28.54 287

50 metrów stylem motylkowym

56 PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 26.69 593

60. GILSKI Krzysztof 93 MTP Kormoran Olsztyn 26.74 590

77. RŻYSKI Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 27.22 559

92. TRACZEWSKI Jan 97 MTP Kormoran Olsztyn 27.79 525

107. WOŁYNIEC Robert 96 UKS MOS Ełk 28.72 476

109. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 28.97 464

110. KRÓL Bartosz 98 MTP Kormoran Olsztyn 29.06 459

113. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS MOS Ełk 29.57 436

114. MIKOŁAJEWSKI Patryk 97 KS Płetwal Szczytno 29.68 431

115. SZMIT Błażej 94 MTP Kormoran Olsztyn 29.75 428

120. RUSZCZYK Michał 99 KS Płetwal Szczytno 31.26 369

122. BARAN Adam 97 MKS Medyk Giżycko 31.60 357

123. LUMA Wiktor 99 KS Płetwal Szczytno 31.87 348

124. BARAN Jakub 98 MKS Medyk Giżycko 32.32 334

Finały

Kobiety

1500 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA Justyna 95 Piątka Konstantynów Łódzki 16:59.32 790

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 17:02.66 782

3. WASILEWSKA Barbara 94 LKS”Omega”Kleszczów 17:05.26 776

………………………………………………………………………..

4. CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 17:12.49 760

7. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 17:44.54 694

19. KOTOWICZ Anna 98 UKS MOS Ełk 18:32.52 608

Kategoria mlodzieżowa

1 ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 17:02.66 782

2 WASILEWSKA Barbara 94 LKS”Omega”Kleszczów 17:05.26 776

3 CZERNIAK Monika 92 AZS UWM Olsztyn 17:12.49 760

4 WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 17:44.54 694

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. WKS Śląsk Wrocław (ZAWISZEWSKA Maja 1:04.24 DOWGIERT Anna 1:00.13 PALUSZEK Weronika 1:11.77 ŻELAZNA Paulina SWR 57.43) 4:13.57 766

2. MKS Juvenia Wrocław (TCHÓRZ Alicja 1:02.04 KŁOPOCKA Paulina 1:03.68 SZTANDERA Dominika 1:11.71 NAZIĘBŁO Klaudia 56.94) 4:14.37 759

3. UKP Unia Oświęcim (GÓRNIAK Katarzyna SO 1:03.92 SZCZEPANIK Joanna SO 1:01.12 PROCHOWNIK Olimpia 1:13.63 KUNKA Kamila SO 59.12) 4:17.79 729

……………………………………………….

8. AZS UWM Olsztyn (PUTRA Aleksandra KOWALIŃSKA Oriana 1:04.89 CZERNIAK Monika 1:15.06 ZACHOSZCZ Joanna 1:01.61)

Mężczyźni

100 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 1:01.21 871

2. MACHNIK Mikołaj 93 AZS-AWF Katowice 1:01.89 842

3. KUCZKO Sławomir 85 AZS AWF Warszawa 1:02.13 833

………………………………………………………….

7. PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn 1:02.80 806

Kategoria młodziezowa

1SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 1:01.21 871

2 MACHNIK Mikołaj 93 AZS-AWF Katowice 1:01.89 842

3 PACHOLCZYK Mateusz 92 MTP Kormoran Olsztyn

800 metrów stylem dowolnym

1. ZABOROWSKI Filip SSz 94 MKP Szczecin 7:57.40 849

2. FURTEK Paweł SSz 95 MKP Szczecin 7:58.99 840

3. KACZMARSKI Marcin SSz 94 KSZO Ostrowiec 8:01.79 826

……………………………………………………………….

8. PIELOWSKI Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 8:14.33 765

21. BOROWICZ SKONECZNY Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 8:35.77 673

36. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 9:10.24 554

4 razy 100 metrow stylem zmiennym

1. Korner Zielona Góra (KAWĘCKI Radosław 54.17 GOLCZYK Szymon SZG 55.03 KOŁODZIEJSKI Mateusz 1:02.92 SZCZEPAŃSKI Sebastian SZG 49.87) 3:41.99 814

2. AZS AWF Warszawa (MIKICIN Miłosz 59.84 KORZENIOWSKI Paweł 51.71 KUCZKO Sławomir 1:01.87 PASULA Jakub 50.51) 3:43.93 793

3. AZS-AWF Katowice (ZACZYŃSKI Karol 58.89 POPRAWA Michał SO 51.88 MACHNIK Mikołaj 1:01.78 KLICH Kacper SWr 51.56) 3:44.11 791

……………………………………………

 

18. UKS MOS Ełk (FALACIŃSKI Maciej SK 58.92 SOŁTOWSKI Dominik 1:06.19 WOŁYNIEC Robert 1:17.31 KASZTELAN Mateusz 56.05) 4:18.47 515

19. KS Płetwal Szczytno (MIKOŁAJEWSKI Patryk 1:10.74 PIWOWARSKI Konrad 58.92 CABAN Szymon 1:17.70 BADYSIAK Jakub 59.58) 4:26.94 468

 

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x