Grand Prix Polski Oświęcim 2013 – J. Zachoszcz i O. Kowalińska najszybsze

Najlepsi pływacy wyznaczyli sobie kolejne spotkanie w Oświęcimiu i tam na 50-metrowym obiekcie walczyli o punkty w Grand Prix Polski. Startowali zawodnicy powyżej 14 roku życia bez podziału na kategorie wiekowe. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały dwie sekcje: AZS UWM Olsztyn i Roś Pisz.  Zwycięstwa odniosły: na 800 metrów odniosła Joanna Zachłoszcz, a na 200 metrów motylkiem Oriana Kowalińska (obie AZS UWM). Było też sporo medalowych miejsc.

 

I blok

Kobiety

50 metrów stylem motylkowym

1. Zawiszewska Maja 93 Śląsk Wrocław 28.40 687

2. Jagoda Julia 95 Jedynka Ożarów Maz. 28.51 679

3. Żelazna Paulina SWR 94 Śląsk Wrocław 28.62 672

………………………………………………………….

16. Kowalińska Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 30.49 555

39. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 31.77 491

50 metrów stylem grzbietowym

1. Urbańczyk Aleksandra 87 AZS UŁ PŁ Łódź 28.91 820

2. Naziębło Klaudia 93 Juvenia Wrocław 29.43 777

3. Tchórz Alicja 92 Juvenia Wrocław 30.25 715

………………………………..

53. Filipkowska Dominika 99 Roś Pisz 37.33 380

50 metrów stylem klasycznym

1. Zachoszcz Paulina 93 MKP Szczecin 33.28 717

2. Sztandera Dominika 97 Juvenia Wrocław 33.59 698

3. Bazyl Magdalena SK 97 Aquarius Myślenice 34.26 658

…………………………………………….

36. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 37.71 493

50 metrów stylem dowolnym

1. Urbańczyk Aleksandra 87 AZS UŁ PŁ Łódź 26.30 734

2. Żelazna Paulina SWR 94 Śląsk Wrocław 26.97 681

3. Kawecka Anna 92 AZS AGH Kraków 27.06 674

…………………………….

51. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 29.84 502

86. Filipkowska Dominika 99 Roś Pisz 31.38 432

800 metrów stylem dowolnym

1. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:53.52 794

2. Burska Justyna 95 Piątka Konstantynów Ł. 8:55.07 787

3. Czerniak Monika 92 AZS UWM Olsztyn 9:03.45 751

……………………………………………

6. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 9:11.87 717

400 metrów stylem zmiennym

1. Szczepaniak Karolina 92 AZS AWF Katowice 4:53.61 772

2. Tchórz Alicja 92 Juvenia Wrocław 4:55.78 756

3. Zbrojewska Michalina 96 Piątka Konstantynów Ł. 5:05.61 685

……………………………….

16. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 5:28.23 553

Mężczyźni

50 metrów stylem klasycznym

1. Szulich Dawid 90 Delfin Legionowo 28.58 812

2. Puciło Piotr 93 AZS UWM Olsztyn 28.98 779

3. Hołub Maciej SK 95 Orlik Przeworsk 29.08 771

800 metrów stylem dowolnym

1. Kaczmarski Marcin SSz 94 KSZO Ostrowiec Św. 8:10.53 783

2. Furtek Paweł SSz 95 MKP Szczecin 8:15.69 758

3. Pielowski Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 8:15.77 758

…………………………………..

14. Rżyski Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 8:47.25 630 

II blok

Kobiety

200 metrów stylem motylkowym

1. Kowalińska Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:16.40 712

2. Sikora Paulina 93 AZS AWF Warszawa 2:16.59 709

3. Mikołajczak Anna SSz 95 MKP Szczecin 2:23.93 606

200 metrów stylem klasycznym

1. Zachoszcz Paulina 93 MKP Szczecin 2:35.27 734

2. Wikieł Angelika SR 98 UŚKS Ostrołęka 2:38.38 692

3. Zbrojewska Michalina 96 Piątka Konstantynów Ł. 2:39.74 674

……………………………..

36. Ryzinska Daria 98 Roś Pisz 3:13.27 381

200 metrów stylem dowolnym

1. Burska Justyna 95 Piątka Konstantynów Ł. 2:05.17 735

2. Czerniak Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:05.73 725

3. Wasilewska Barbara 94 Omega Kleszczów 2:07.40 697

………………………………

9. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:08.29 683

15. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:10.82 644

50. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 2:20.08 524

74. Filipkowska Dominika 99 Roś Pisz 2:24.06 482

200 metrów stylem zmiennym

1. Tchórz Alicja 92 Juvenia Wrocław 2:19.53 739

2. Szczepaniak Karolina 92 AZS AWF Katowice 2:22.20 698

3. Radlińska Marcelina 93 AZS AGH Kraków 2:22.94 687

……………………………

14. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 2:32.12 570 

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

1. Korzeniowski Paweł 85 AZS AWF Warszawa 1:58.49 833

2. Poprawa Michał SO 94 AZS AWF Katowice 1:59.69 808

3. Krupecki Oskar 92 MKP Szczecin 2:04.46 719

………………………….

5. Rżyski Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 2:05.15 707

200 metrów stylem dowolnym

1. Korzeniowski Paweł 85 AZS AWF Warszawa 1:51.30 769

2. Poprawa Michał SO 94 AZS AWF Katowice 1:52.53 744

3. Bujoczek Filip SWR 94 Śląsk Wrocław 1:52.82 738

……………………………..

16. Pielowski Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 1:57.31 657

III blok

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

1. Tchórz Alicja 92 Juvenia Wrocław 58.07 720

2. Żelazna Paulina SWR 94 Śląsk Wrocław 58.63 700

3. Kawecka Anna 92 AZS AGH Kraków 59.08 684

………………………………………………

9. Czerniak Monika 92 AZS UWM Olsztyn 59.75 661

24. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 1:02.26 584

47. Filipkowska Dominika 99 Roś Pisz 1:05.35 505

73. Ryzinska Daria 98 Roś Pisz 1:09.37 422

100 metrów stylem klasycznym

1. Sztandera Dominika 97 Juvenia Wrocław 1:13.12 684

2. Zachoszcz Paulina 93 MKP Szczecin 1:13.54 673

3. Wikieł Angelika SR 98 UŚKS Ostrołęka 1:14.35 651

……………………………………….

43. Ryzinska Daria 98 Roś Pisz 1:31.05 354

100 metrów stylem motylkowym

1. Tchórz Alicja 92 Juvenia Wrocław 1:01.80 746

2. Naziębło Klaudia 93 Juvenia Wrocław 1:02.35 726

3. Radlińska Marcelina 93 AZS AGH Kraków 1:04.10 668

………………………………………………

13. Kowalińska Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 1:06.78 591

30. Biedrzycka Iga 97 Roś Pisz 1:10.35 506

38. Filipkowska Dominika 99 Roś Pisz 1:13.59 442

400 metrów stylem dowolnym

1 Burska Justyna 95 Piątka Konstantynów Ł. 4:19.73 780

2 Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:20.20 776

3 Wasilewska Barbara 94 Omega Kleszczów 4:24.33 740

……………………………………………….

4 Czerniak Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:26.02 726

6 Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:28.68 705

Mężczyźni

100 metrów stylem motylkowym

1. Poprawa Michał SO 94 AZS AWF Katowice 54.37 769

2. Krupecki Oskar 92 MKP Szczecin 54.74 753

3. Korzeniowski Paweł 85 AZS AWF Warszawa 54.92 746

…………………………………………………….

17. Rżyski Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 58.36 622

400 metrów stylem dowolnym

1 Kaczmarski Marcin SSz 94 KSZO Ostrowiec Św. 3:59.52 775

2 Zaborowski Filip SSz 94 MKP Szczecin 4:00.37 767

3 Pielowski Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 4:00.55 765  

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x