Grand Prix Puchar Polski Poznan 2012 – Piotr Puciło najlepszym żabkarzem

Czwarte w tym sezonie zawody Grand Prix Puchar Polski w pływaniu wyznaczono w Poznaniu. Wielu zawodników przyjechało do stolicy Wielkopolski z zamiarem uzyskania minimum na mistrzostwa świata i kilka prób zakończyło się powodzeniem. Nie udało się to na razie żadnemu z reprezentantów Warmii i Mazur.  Najlepiej spisał się Piotr Puciło (AZS UWM Olsztyn), który wygrał wyścigi na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Na trzecim miejscu finiszowała Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) na 800 metrów stylem dowolnym. W programie znalazł się długi dystans (1500 m), gdzie Krzysztof Pielowski (AZS UWM) był piąty.

 

W drugim bloku (dystans 200 m) na podium zameldowali się reprezentanci AZS UWM i Kormorana Olsztyn: Oriana Kowalińska, (styl motylkowy), Monika czeniak (styl dowolny) i Mateusz Pacholczyk (styl klasyczny)

I blok

Kobiety

400 metrów stylem zmiennym

1. SZCZEPANIAK, Karolina 92 AZS AWF Katowice 4:40.26 808 minimum MŚ

2. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 4:40.77 803 minimum MŚ

3. CHWADECZKO, Zuzanna SSz 95 MTP Lublinianka 4:45.83 761

……………………………………………..

10. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 5:07.91 609

800 metrów stylem dowolnym

1. KILIJAŃSKA, Donata SSz 95 KS KSZO Ostrowiec Św 8:37.62 820

2. BERNAT, Aleksandra 90 K.S.Warta Poznań 8:40.89 804

3. CZERNIAK, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 8:46.78 778

……………………………………………………………..

4. WIKIEŁ, Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 8:47.13 776

5. ZACHOSZCZ, Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:52.22 754

50 metrów stylem motylkowym

1. DOWGIERT, Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 26.07 817 minimum MŚ

2. ZAWISZEWSKA, Maja 93 WKS Śląsk Wrocław 27.92 665

3. ŻELAZNA, Paulina 94 WKS Śląsk Wrocław 27.94 664

…………………………………….

31. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 30.46 512

50 metrów stylem grzbietowym

1. URBAŃCZYK, Aleksandra 87 Mks „Trójka” Łódź 26.97 865 minimum MŚ

2. NAZIĘBŁO, Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 27.94 778

3. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 28.03 770

…………………………….

33. SZMIT, Dominika 95 MTP KORMORAN Olsztyn 33.25 461

50 metrów stylem dowolnym

1. URBAŃCZYK, Aleksandra 87 Mks „Trójka” Łódź 24.68 836 minimum MŚ

2. DOWGIERT, Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 25.41 766

3. ŻELAZNA, Paulina 94 WKS Śląsk Wrocław 26.08 708

……………………………….

29. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 28.20 560

33. CHODYNA, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 28.36 550

37. RODZIEWICZ, Ewa 94 MTP KORMORAN Olsztyn 28.65 534

38. SZMIT, Dominika 95 MTP KORMORAN Olsztyn 28.75 528

Mężczyźni

800 metrów stylem dowolnym

1. BUJOCZEK, Filip 94 Slask Wroclaw 7:56.42 806

2. KLICH, Kacper 94 AZS AWF Katowice 7:56.96 803

3. ZONIUK, Maciej 94 Slask Wroclaw 8:06.43 757

…………………………………………….

5. HURA, Bartosz 91 AZS UWM Olsztyn 8:10.75 737

9. RŻYSKI, Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 8:23.98 681

1500 metrów stylem dowolnym

2. KACZMARSKI, Marcin SSz 94 KS KSZO Ostrowiec Św 14:58.67 846 minimum MŚ

3. ZABOROWSKI, Filip SSz 94 MKP Szczecin 15:02.28 836 minimum MŚ

………………………………

5. PIELOWSKI, Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 15:24.08 778

7. BOROWICZ SKONECZNY, Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 15:41.53 736

50 metrów stylem grzbietowym

1. KAWĘCKI, Radosław 91 KORNER Zielona Góra 24.10 825 minimum MŚ

2. JANKIEWICZ, Krzysztof 91 UKS NAWA Skierniewice 24.90 748

3. POLEWKA, Tomek 94 Uks Ruch Grudziadz 25.02 737

……………………………….

34. PIWOWARSKI, Konrad 98 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 29.28 460

50 metrów stylem klasycznym

1 PUCIŁO, Piotr 93 AZS UWM Olsztyn 27.07 811

2 ZAWADKA, Michał 89 UKS „GIM 92 Ursynów” 27.16 803

3 SZULICH, Dawid 90 Uks Delfin Legionowo 27.68 759

……………………………………………

11. PACHOLCZYK, Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 29.30 640

50 metrów stylem dowolnym mężczyzn

1. WYPYCH, Filip 91 Mks „Trójka” Łódź 21.90 796

2. MAJCHRZAK, Kacper 92 K.S.Warta Poznań 22.23 761

3. RZADKOWSKI, Daniel 94 MUKS”Olimpijczyk” Suwalki 22.49 735

…………………………

51 PIWOWARSKI, Konrad 98 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 25.11 528

II blok

Kobiety

200 metrów stylem motylkowym

1. SIKORA, Paulina 93 AZS Warszawa 2:11.93 767

2. OLCZAK, Mirella 93 AZS Warszawa 2:13.63 738

3. KOWALIŃSKA, Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:15.16 713

………………………………………………………

18. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 2:28.42 538

200 metrów stylem grzbietowym

1. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 2:09.52 795

2. MAGNER, Agata SK 97 MKS Jordan Kraków 2:10.93 770 minimum juniorskie MŚ

3. SZYNAL, Ludwika 94 Skarpa Lublin 2:11.38 762

………………………………………………

23. SZMIT, Dominika 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:28.22 531

200 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA, Justyna 95 UKS „Piątka” Konstantynów 2Ł:ó0d0z.88 777

2. ŻELAZNA, Paulina 94 WKS Śląsk Wrocław 2:02.49 747

3. CZERNIAK, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:02.53 746

………………………………………………..

9. WIKIEŁ, Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:04.85 705

14. ZACHOSZCZ, Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:07.06 669

22. CHODYNA, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 2:09.29 635

30. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 2:12.03 596

32. RODZIEWICZ, Ewa 94 MTP KORMORAN Olsztyn 2:12.59 589

200 metrów stylem zmiennym

1. SZCZEPANIAK, Karolina 92 AZS AWF Katowice 2:12.66 828 minimum MŚ

2. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 2:13.72 809

3. CHWADECZKO, Zuzanna S9S5z MTP Lublinianka 2:17.22 748

……………………………………………….

17. SZMIT, Dominika 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:27.33 604

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

1. POPRAWA, Michał SO 94 AZS AWF Katowice 1:55.15 850 minimum juniorskie MŚ

2. KRUPECKI, Oskar 92 MKP Szczecin 1:57.39 802

3. PASZEK, Marcin 89 AZS Warszawa 1:58.76 775

………………………………….

5. RŻYSKI, Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 2:01.51 724

200 metrów stylem klasycznym

1. SZWEDZKI, Dawid 94 UKS „Piątka” Konstantynów 2.12.05 763

2. PACHOLCZYK, Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 2:12.91

3. KOŁODZIEJSKI, Mateusz 92 KORNER Zielona Góra 2:13.36 740

200 metrow stylem dowolnym

1. KAWĘCKI, Radosław 91 KORNER Zielona Góra 1:48.01 778

2. BUJOCZEK, Filip 94 Slask Wroclaw 1:49.31 751

3. WYSOCZYŃSKI, M. 93 MKS Jordan Kraków 1:49.73 742

……………………………………………..

16 HURA, Bartosz 91 AZS UWM Olsztyn 1:54.10 660

45. BOROWICZ SKONECZNY,9 S2. AZS UWM Olsztyn 1:59.59 573

III blok

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

1. ŻELAZNA, Paulina 94 WKS Śląsk Wrocław 56.29 744

2. DOWGIERT, Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 56.94 718

3. PTASIŃSKA, Katarzyna 90 AZS Warszawa 57.27 706

………………………………………………………

18. CHODYNA, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 1:00.25 606

21. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 1:00.67 594

31. RODZIEWICZ, Ewa 94 MTP KORMORAN Olsztyn 1:02.15 552

100 metrów stylem grzbietowym

1. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 59.83 786

2. NAZIĘBŁO, Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 1:00.25 770

3. ZAWISZEWSKA, Maja 93 WKS Śląsk Wrocław 1:01.66 718

……………………………………..

28. SZMIT, Dominika 95 MTP KORMORAN Olsztyn 1:09.01 512

100 metrów stylem motylkowym

1. DOWGIERT, Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 59.62 787

2. ŻELAZNA, Paulina 94 WKS Śląsk Wrocław 1:02.23 692

3. JANICZEK, Joanna SO 96 UKP Unia Oświęcim 1:02.27 690

…………………………………………..

14. KOWALIŃSKA, Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 1:04.54 620

21. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 1:07.53 541

100 metrów stylem zmiennym

1. URBAŃCZYK, Aleksandra 87 Mks „Trójka” Łódź 1:00.55 867 minimum MŚ

2. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 1:02.67 782

3. CHWADECZKO, Zuzanna SSz 95 MTP Lublinianka 1:04.12 730

…………………………………………………

14. BIEDRZYCKA, Iga 97 MKS „Ros” Pisz 1:08.26 605

400 metrów stylem dowolnym

1. SZCZEPANIAK, Karolina 92 AZS AWF Katowice 4:12.44 805

2. KILIJAŃSKA, Donata SSz 95 KS KSZO Ostrowiec Św 4:14.54 786

3. BURSKA, Justyna 95 UKS „Piątka” Konstantynów Łódz 4:14.99 781

…………………………………………………………………

5. WIKIEŁ, Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:16.96 764

6. CZERNIAK, Monika 92 AZS UWM Olsztyn 4:19.88 738

8. ZACHOSZCZ, Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:22.05 720

28. RODZIEWICZ, Ewa 94 MTP KORMORAN Olsztyn 4:41.83 579

Mężczyźni

100 metrów stylem dowolnym

1. MAJCHRZAK, Kacper 92 K.S.Warta Poznań 48.17 812

2. KAWĘCKI, Radosław 91 KORNER Zielona Góra 48.83 779

3. RZADKOWSKI, Daniel 94 MUKS”Olimpijczyk” Suwalki 49.55 746

…………………………………………

57. PIWOWARSKI, Konrad 98 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 55.63 527

100 metrów stylem klasycznym

1. PUCIŁO, Piotr 93 AZS UWM Olsztyn 59.58 813

2. SZULICH, Dawid 90 Uks Delfin Legionowo 1:00.24 786

3. ROWIŃSKI, Filip 90 AZS Warszawa 1:01.83 727

………………………………………………….

9. PACHOLCZYK, Mateusz 92 MTP KORMORAN Olsztyn 1:03.69 665

100 metrów stylem motylkowym

1. POPRAWA, Michał SO 94 AZS AWF Katowice 52.08 806

2. KRUPECKI, Oskar 92 MKP Szczecin 52.63 781

3. ANDRZEJCZAK, Mateusz 94 AZS Warszawa 54.25 713

………………………………………………

14. RŻYSKI, Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 57.40 602

400 metrów stylem dowolnym

1. ZABOROWSKI, Filip SSz 94 MKP Szczecin 3:44.92 846 minimum MŚ

2. ŚWITKOWSKI, Jan 94 Skarpa Lublin 3:45.65 838 minimum juniorskie MŚ

3. KACZMARSKI, Marcin SSz 94 KS KSZO Ostrowiec Św 3:48.40 808

…………………………………………..

8. PIELOWSKI, Krzysztof 91 AZS UWM Olsztyn 3:52.17 769

13. HURA, Bartosz 91 AZS UWM Olsztyn 3:56.85 724

14. BOROWICZ SKONECZNY, Sylwester 92 AZS UWM Olsztyn 3:58.31 711

16. RŻYSKI, Marcin 94 AZS UWM Olsztyn 3:59.99 696

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x