Mistrzostwa Polski 15 i 16-latków – Na podium tylko Maciek i Bartek

W Oświęcimu i Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się Mistrzostwa Polski 15 i 16-latków w pływaniu. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur z Olsztyna, Ełku, Giżycka i Elbląga.  W III dniu  w eliminacjach najlepiej popłynął  Maciej Falaciński, (MOS Ełk) który uzyskał najlepszy czas na 100 metrów stylem grzebietowym, ale w finale przegrał o jedna setna sekundy.Bartłomiej Kubkowski (Medyk Giżycko) wywalczył na 1500 metrów brąz.  Nasz bilans w MP 15 i 16-latków to 7 medali: 1 złoty 3 srebrne i 3 brązowe. Wszystkie zobyli: Maciek i Bartek.

 

MP 15-latków (Oświęcim)

I dzień

Był to dzień Macieja Falacińskiego, który znakomicie wywiązał sięz roli faworyta wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym (zloto), a dodatkowym bonusem  zawodnika z Ełku okazał się brązowy krążek na 50 metrów stylem dowolnym. Blisko podium był Emil Płachta na 200 metrów dowolnym, zabrakło niespełna sekundy, ale olsztynianin powinien odegrac wiekszą role na dłuższych dystansach. Siódma na 400 metrów stylem zmiennym była Anna Rżyska tez z Kormorana (oczko wyżej niż w eliminacjach).

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

52. Buchalska Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 31.43 430

56. Terech Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 32.15 402

58. Stella Antonina 96 ORZEŁ Elbląg 32.75 380

50 metrów stylem klasycznym

11. Klimkowska Karolina 96 KORMORAN Olsztyn 37.44 504 B

20. Stella Antonina 96 ORZEŁ Elbląg 38.22 473

30. Terech Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 40.35 402

33. Fercho Dominika 96 ORZEŁ Elbląg 42.58 342

100 metrów stylem motylkowym

18. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 1:10.58 501 R

22. Maciesza Agata 96 ORZEŁ Elbląg 1:12.05 471

30. Terech Kinga 96 ORZEŁ Elbląg 1:17.27 381

200 metrów stylem dowolnym

37. Buchalska Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 2:25.14 471

38. Maciesza Agata 96 ORZEŁ Elbląg 2:25.60 467

400 metrów stylem zmiennym

8. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 5:33.71 526 A

Chłopcy

50 metrow stylem dowolnym

5. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 25.53 551 A

21. Nowicki Norbert 96 ROŚ Pisz 26.41 498

71. Wołyniec Robert 96 MOS Ełk 28.48 397

200 metrów stylem dowolnym

4 Płachta Emil 96 KORMORAN Olsztyn 2:00.46 607 A

200 metrów stylem grzbietowym

1. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 2:09.99 638 A

22. Nowicki Norbert 96 ROŚ Pisz 2:26.29 447

30. Wołyniec Robert 96 MOS Ełk 2:36.55 365 

Finały I dnia MP 15

Dziewczęta

50 metrów stylem klasycznym

1. Nowak Paulina SO 96 WODNIK Radom 33.91 678

2. Kobuszewska Karolina 96 HURAGAN Sosnowiec 34.31 655

3. Pluta Kinga 96 MOS Dąbrowa Górnicza 35.58 587

…………………………………………………………….

14. Klimkowska Karolina 96 KORMORAN Olsztyn 38.07 479

400 metrów stylem zmiennym

1. Nienałtowska Natalia 96 POLONIA Warszawa 5:05.22 688

2. Zbrojewska Michalina 96 PIĄTKA Konstantynów Łódz5k:i09.45 660

3. Bakies Gabriela 96 PIĄTKA Konstantynów Łódz5k:i14.21 630

………………………………………………………………………………

7. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 5:31.67 536

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

1. Ludwiczak Piotr 96 SHARK Rudna 24.75 605

2. Hołub Jan 96 AVIA Świdnik 24.76 604

3. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 25.00 587

200 metrów stylem dowolnym

1. Hołub Jan 96 AVIA Świdnik 1:55.23 693 56.62 58.61

2. Wojdak Wojciech 96 BOSiR Brzesko 1:56.23 675 56.78 59.45

3. Domański Kacper 96 KORNER Zielona Góra 1:59.44 622 57.37 1:02.07

…………………………………………………………….

5. Płachta Emil 96 KORMORAN Olsztyn 2:00.52 606

200  metrów stylem grzbietowym

1. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 2:08.33 663 1:03.23 1:05.10

2. Bielecki Igor 96 ŻOLIBORZ Warszawa 2:08.86 655 1:02.87 1:05.99

3. Krogulski Filip SO 96 UNIA Oświęcim 2:10.44 631 1:03.24 1:07.20

II dzień

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem motylkowym

21. Maciesza Agata 96 ORZEŁ Elbląg 32.07 477

48. Terech Kinga 96 ORZEŁ Elbląg 35.63 348

50 metrów stylem grzbietowym

31. Tkaczuk Magdalena 96 KORMORAN Olsztyn 34.71 473

42. Terech Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 38.30 352

400 metrów stylem dowolnym

26. Maciesza Agata 96 ORZEŁ Elbląg 4:58.31 515

29. Buchalska Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 5:01.02 501

200 metrów stylem zmiennym

16. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 2:37.00 518 B

Chłopcy

50 metrów stylem grzbietowym

3. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 28.77 583 A

23. Nowicki Norbert 96 ROŚ Pisz 30.97 467

44. Wołyniec Robert 96 MOS Ełk 33.33 375

Finały II dnia (15)

Maciej Falaciński (MOS Ełk) jest znakomitym grzbiecistą, ale sprint nie jest jego najmocniejsza stroną. Srebro na 50 metrów trzeba więc przyjąć z uznaniem.

Dziewczęta

200 metrów stylem klasycznym

1. Nowak Paulina SO 96 WODNIK Radom 2:38.07 696

2. Zbrojewska Michalina 96 PIĄTKA Konstantynów Łódzki 2:42.15 645

3. Rogacz Katarzyna SR 96 VICTORIA Racibórz 2:46.75 593

…………………………………………………………………….. 

14. Klimkowska Karolina 96 KORMORAN Olsztyn 2:53.48 526

200 metrów stylem zmiennym

1. Kozłowska Anna 96 PIĘTNASTKA Bydgoszcz 2:20.80 719

2. Nienałtowska Natalia 96 POLONIA Warszawa 2:25.31 654

3. Ulatowska Alicja SO 96 UNIA Oświęcim 2:27.29 628

……………………………………………………………. 

16. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 2:38.23 506 

Chłopcy

50 metrów stylem grzbietowym

1. Ludwiczak Piotr 96 SHARK Rudna 27.65 657

2. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 27.90 639

3. Bielecki Igor 96 ŻOLIBORZ Warszawa 28.03 630

400 metrów stylem dowolnym

1. Wojdak Wojciech 96 BOSiR Brzesko 4:01.28 758

2. Kuświk Maciej 96 ŚLĄSK Wrocław 4:05.66 718

3. Ciesielski Filip 96 PIĘTNASTKA Bydgoszcz 4:09.57 685

……………………………………………………………

6. Płachta Emil 96 KORMORAN Olsztyn 4:14.69 645

III dzień

Eliminacja

Dziewczęta

200 metrów stylem motylkowym

10. Rżyska Anna 96 KORMORAN Olsztyn 2:32.70 527 B

100 metrów stylem dowolnym

27. Maciesza Agata 96 ORZEŁ Elbląg 1:05.21 509

36. Buchalska Patrycja 96 ORZEŁ Elbląg 1:06.33 483

100 metrów stylem grzbietowym

32. Tkaczuk Magdalena 96 KORMORAN Olsztyn 1:15.32 459

100 metrów stylem klasycznym

14. Klimkowska Karolina 96 KORMORAN Olsztyn 1:22.06 484 B

30. Fercho Dominika 96 ORZEŁ Elbląg 1:28.74 383

Chłopcy

100 metrów stylem dowolnym

30. Nowicki Norbert 96 ROŚ Pisz 58.20 523

69. Wołyniec Robert 96 MOS Ełk 1:02.87 415

100 metrów stylem grzbietowym

1. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 1:00.15 643 A

28. Nowicki Norbert 96 ROŚ Pisz 1:06.89 468

45. Wołyniec Robert 96 MOS Ełk 1:13.64 350

Finały III dnia (15)

Maciej Falaciński był faworytem wyścigu na 100 metrów st. grzbietowym, ale złota nie zdobył. Przegrał o jedną setną sekundy. W tych MP zdobył 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Dziewczęta

100 metrów stylem klasycznym

1. Nowak Paulina SO 96 WODNIK Radom 1:13.44 675

2. Kobuszewska Karolina 96 HURAGAN Sosnowiec 1:14.84 638

3. Kozłowska Anna 96 PIĘTNASTKA Bydgoszcz 1:15.33 626

………………………………………………………

13. Klimkowska Karolina 96 KORMORAN Olsztyn 1:21.93 486

Chłopcy

100 metrów stylem grzbietowym

1. Bielecki Igor 96 ŻOLIBORZ Warszawa 59.87 652

2. Falaciński Maciej 96 MOS Ełk 59.88 652

3. Krogulski Filip SO 96 UNIA Oświęcim 59.94 650

1500 metrów stylem dowolnym

1. Wojdak Wojciech 96 BOSiR Brzesko 16:03.21 748

2. Kuświk Maciej 96 ŚLĄSK Wrocław 16:37.97 673

3. Ciesielski Filip 96 PIĘTNASTKA Bydgoszcz 16:47.10 654

………………………………………………………

5. Płachta Emil 96 KORMORAN Olsztyn 17:05.50 620

 

MP 16-latków (Ostrowiec Świętokrzyski)

I dzień

Pierwszy dzień przyniósł nam brązowy medal Bartłomieja Kubkowskiego z Medyka Giżycko na 400 metrów stylem zmiennym. Można było mieć cichą nadzieje, że przynajmniej brąz zdobędzie Dominika Szmit z Kormorana. Popłynęła szybciej niż w eliminacjach, ale rywalki spisały sie jeszcze lepiej i olsztynianka musiała zadowolić sie piątą lokatą.

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

21. Olszowa Aleksandra 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,91 29.52 519

23. Stankiewicz Marzena 95 KORMORAN Olsztyn +0,69 29.85 502

50 metrów stylem klasycznym

16. Kulla Katarzyna 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,89 37.07 519 B

100 metrów stylem motylkowym

22. Olszowa Aleksandra 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,82 1:14.42 427

200 metrów stylem grzbietowym

4. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,67 2:28.24 596A

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

56. Dąbrowski Filip 95 UKS MOS Ełk +0,82 27.70 432

200 metrów stylem dowolnym

23. Pasieczny Przemysław 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,79 2:05.31 539

37. Dąbrowski Filip 95 UKS MOS Ełk +0,82 2:12.93 451

200 metrów stylem grzbietowym

15. Wtulich Mariusz 95 KORMORAN Olsztyn +0,61 2:24.16 467B

400 metrów stylem zmiennym

2. Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,80 4:43.08 639 A

Finały MP 16 lat

Dziewczęta

50 metrów stylem klasycznym

1. Chwadeczko Zuzanna 95 MTP Lublinianka +0,80 33.24 720

2. Kalińska Magdalena 95 KP MZOS Płock +0,78 33.48 705

3. Hofman Adriana 95 Juvenia Wrocław +0,76 33.87 681

………………………………………………………..

16. Kulla Katarzyna 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,90 36.89 527

200 metrów stylem grzbietowym

1. Wiertel Agata 95 MTP Lublinianka +0,68 2:22.77 668

2. Strugała Honorata 95 KS Warta Poznań +0,65 2:23.05 664

3. Lewitzka Paulina 95 UKS Ruch Grudziądz +0,66 2:23.95 651

…………………………………………………………………………..

5. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,65 2:27.69 603

Chłopcy

200 metrów stylem grzbietowym

1. Bielecki Łukasz 95 WKS Śląsk Wrocław +0,67 2:08.62 658

2. Gabrysz Wojciech SR 95 Victoria Racibórz +0,63 2:10.21 635

3. Sobczyk Maciej 95 MKS Trójka Łódź +0,66 2:10.32 633

……………………………………………………….

13. Wtulich Mariusz 95 KORMORAN Olsztyn +0,63 2:23.29 476

400 metrów stylem zmiennym

1. Nachtman Mateusz 95 WKS Śląsk Wrocław +0,84 4:35.07 696

2. Ćwiek Kacper 95 Polonia Warszawa +0,94 4:38.44 671

3. Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,76 4:38.60 670

II dzień

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem motylkowym

20. Olszowa Aleksandra 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,83 31.86 487

50 metrów stylem grzbietowym

10. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,63 32.79 562 B

11. Stankiewicz Marzena 95 KORMORAN Olsztyn +0,68 33.17 542 B

200 metrów stylem klasycznym

11. Kulla Katarzyna 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,83 2:49.65 563

200 metrów stylem zmiennym

14. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,75 2:34.20 547B 

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

54. Dąbrowski Filip 95 UKS MOS Ełk +0,78 29.75 428

50 metrów stylem grzbietowym

20. Wtulich Mariusz 95 KORMORAN Olsztyn +0,55 30.37 495

400 metrów stylem dowolnym

11. Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,85 4:14.46

25. Pasieczny Przemysław 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,84 4:23.24 584

38. Dąbrowski Filip 95 UKS MOS Ełk +0,82 4:45.16

200 metrów stylem zmiennym

4 Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,73 2:13.53 623A

28. Wtulich Mariusz 95 KORMORAN Olsztyn +0,79 2:33.31 412

Finały II dnia (16)

Bartłomiej Kubkowski (Medyk Gizycko) połynął lepiej niz w eliminacjach i zdobył drugi medal w Mistrzostwach Polski. Emilowi Płachcie (Kormoran) nie udało sie wejśc na podium, po cichu na to liczyliśmy.

Dziewczęta

50 metrów stylem grzbietowym

1. Górniak Katarzyna SO 95 UKP UNIA Oświęcim +0,63 29.71 755

2. Porzelska Anna 95 Słowianka Gorzów Wlkp. +0,65 29.92 739

3. Ciesielska Sylwia 95 KS Warta Poznań +0,68 30.40 705

………………………………………………………………….

10. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,71 32.45 579

11. Stankiewicz Marzena 95 KORMORAN Olsztyn +0,68 33.15 543

200 metrów stylem zmiennym

1. Ciesielska Sylwia 95 KS Warta Poznań +0,83 2:20.70 720

2. Chwadeczko Zuzanna 95 MTP Lublinianka +0,78 2:23.53 678

3. Jagoda Julia 95 Jedynka Ożarów Maz +0,55 2:24.24 668

…………………………………………………

12. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,69 2:32.57 565

Chłopcy

200 metrów stylem zmiennym

1. Domagała Michael 95 MKS Zryw Opole +0,73 2:09.01 691

2. Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,78 2:09.72 680

3. Bałabuch Krystian 95 BOSiR Brzesko +0,69 2:11.56 652

III dzień

Eliminacje

Dziewczęta

100 metrów stylem dowolnym

21. Olszowa Aleksandra 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,77 1:05.15 510

100 metrów stylem grzbietowy

9. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,63 1:09.96 573 B

16. Stankiewicz Marzena 95 KORMORAN Olsztyn +0,67 1:14.18 480 B

100 metrów stylem klasycznym

19. Kulla Katarzyna 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,88 1:21.73 490

 Chłopcy

100 metrów stylem grzbietowym

21. Wtulich Mariusz 95 KORMORAN Olsztyn +0,59 1:05.72 493

Finały III dnia (16)

Bartłomiej Kubkowski był w niedziele trzeci na 1500 m i swój start w MP zambkął bilansem trzech medali (1 srebrny i 2 brązowe)

Dziewczęta

100 metrów stylem grzbietowym

1. Górniak Katarzyna SO 95 UKP UNIA Oświęcim +0,55 1:03.94 751

2. Porzelska Anna 95 Słowianka Gorzów Wlkp. +0,61 1:04.52 730

3. Ciesielska Sylwia 95 KS Warta Poznań +0,67 1:05.32

…………………………………………………………………..

10. Szmit Dominika 95 KORMORAN Olsztyn +0,67 1:09.74 578

16. Stankiewicz Marzena 95 KORMORAN Olsztyn +0,68 1:14.25 479

Chłopcy

1500 metrów stylem dowolnym

1. Furtek Paweł 95 WKS Śląsk Wrocław +0,93 16:12.25 727

2. Urbaniak Jan 95 KS Warta Poznań +0,78 16:17.18 716

3. Kubkowski Bartłomiej 95 Medyk Giżycko +0,83 16:23.42 703

…………………………………………………………….

11. Pasieczny Przemysław 95 KS ORZEŁ Elbląg +0,85 17:40.30 561

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x