MP Juniorów (14 lat) 2012 – Ania i Karol doborowa para z Warmii i Mazur

W Szczecinie zakoczyły się Mistrzostwa Polski juniorów (14 lat) w pływaniu. Impreza przyniosła nam aż 11 medali: (5 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy) Niewątpliwie największymi indywidualnościami MP byli: Karol Zbutowicz i Ania Kotowicz. Zawodnik Kormorana Olsztyn zdobył już trzy tytuły mistrzowskie (200 i 400 m stylem zmiennym oraz 200 metrów klasycznym) Wraz z kolegami wywalczył 3 srebra: na 1500 m dow., w sztafetach 4 razy 200 metrów stylem dowolnym i 4 razy 100 st. zm. oraz brąz na 100 m żabką. Ania Kotowicz z MOS-u Ełk, została 2-krotną mistrzynią Polski na 400 i 800 metrów stylem dowolnym oraz wicemistrzynią na dystansie 200 m.

 

Klasyfikacja medalowa

1. UNIA Oświęcim 5 2 1 8

2. Trops Kartuzy 5 – – 5

3. Wodnik Radom 4 4 – 8

4. AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 4 1 – 5

5. KORMORAN Olsztyn 3 4 1 8

6. MKP Szczecin 3 2 4 9

………………………………..

10. MOS Ełk 2 1 – 3

Multimedaliści

Chłopcy

1. SKIERKA Jakub 98 UKS Trops Kartuzy 5 – – 5

2. ZBUTOWICZ Karol 98 MTP KORMORAN Olsztyn 3 3 1 7

3. ARNDT Mateusz 98 KS Delfin Gdynia 3 1 – 4

4. ANDREOSE JAN LUIGI 98 AZS AWF Wrocław 3 – – 3

Dziewczęta

1. NASKRĘT AGATA 98 AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 4 – – 4

2. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 2 3 – 5

3. KWIATEK Miriam 98 MUKS Gilus Gilowice 2 1 1 4

4. KOTOWICZ Anna 98 UKS MOS Ełk 2 1 – 3 

Wyniki

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. NASKRĘT AGATA 98 AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 27.77 623

2. PEDA Paulina 98 Piatka Chorzów 27.95 611

2 LEWANDOWSKA Aleksandra 98 MKP Szczecin 27.95 611

…………………………………………………………………………

7 KOTOWICZ Anna 98 MOS Ełk 28.65 568

………………………………………….

49. BORTKIEWICZ Ada 98 KORMORAN Olsztyn 30.34 478

98. PIĘTKA Paulina 98 KORMORAN Olsztyn 35.52 298

50 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. WARMIŃSKA Daria SO 98 UNIA Oświęcim 35.03 615

2. MIETLIŃSKA Agata 98 Gilus Gilowice 35.33 600

3. WIKIEŁ ANGELIKA 98 UŚKS Ostrołęka 35.46 593

………………………………………

43. PIĘTKA Paulina 98 KORMORAN Olsztyn 45.29 284

100 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. KWIATEK Miriam 98 Gilus Gilowice 1:04.76 648

2. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 1:04.92 643

3. MUSIOŁ Wiktoria 98 Szczygłowice Knurów 1:05.60 624

200 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. POKRYWKA KAROLINA 98 190 Łódź 2:10.63 646 1:04.51 1:06.12

2. KOTOWICZ Anna 98 MOS Ełk 2:11.71 631 1:04.51 1:07.20

3. JANKOWSKA Klaudia 98 Gim 92 Ursynów 2:11.77 630

……………………………………………………….

43. BORTKIEWICZ Ada 98 KORMORAN Olsztyn 2:27.64 448

200 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. NASKRĘT AGATA 98 AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 2:22.57 670

2. KUROWSKA Wanda 98 Jordan Kraków 2:24.86 639

3. WOSICKA Wiktoria 98 MKP Szczecin 2:28.19 597

……………………………………………

24. ADAMOWICZ Adrianna 98 KORMORAN Olsztyn 2:41.92 457

400 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 5:16.58 616

2. MENDYK Adrianna SO 98 Wodnik Radom MKS 5:16.66 616

3. BŁUŚ Barbara Bożena 98 Olimpijczyk Suwałki 5:19.22 601

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 29.37 621

2. KWIATEK Miriam 98 Gilus Gilowice 29.50 613

3. OLSZEWSKA Nikola 98 MTS Kwidzyn 29.65 604

……………………………….

42. BORTKIEWICZ Ada 98 KORMORAN Olsztyn 32.94 440

50 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. NASKRĘT AGATA 98 AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 30.90 671

2. BIAŁKOWSKA Gabriela 98 KORNER Zielona Góra 31.09 659

3. KUROWSKA Wanda 98 Jordan Kraków 31.86 612

Finał B

20. ADAMOWICZ Adrianna 98 KORMORAN Olsztyn 35.57 440

400 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. KOTOWICZ Anna 98 MOS Ełk 4:37.97 636

2. POKRYWKA KAROLINA 98 190 Łódź 4:38.61 632

3. JANKOWSKA Klaudia 98 Gim 92 Ursynów 4:43.22 602

…………………………………………………

52. RYZINSKA Daria 98 Ros Pisz 5:16.49 431

200 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. MAJSZUTOWICZ Paulina 98 MKP Szczecin 2:39.01 684

2. DUDA Natasza 98 Start Łódź 2:43.49 629

3. MIETLIŃSKA Agata 98 Gilus Gilowice 2:43.51 629

………………………………………….

38. PIĘTKA Paulina 98 KORMORAN Olsztyn 3:25.06 319

200 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. KWIATEK Miriam 98 Gilus Gilowice 2:27.82 621

2. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 2:27.98 619

3. BEJUK Oliwia 98 Słowianka Gorzów Wlkp. 2:30.37 590

…………………………………..

41. RYZINSKA Daria 98 Ros Pisz 2:54.83 375

200 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. GRUCA Marcelina SO 98 UNIA Oświęcim 2:27.88 558

2. MUSIOŁ Wiktoria 98 Szczygłowice Knurów 2:29.16 544

3. KWIATEK Miriam 98 Gilus Gilowice 2:29.82 537

100 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. LEWANDOWSKA Aleksandra 98 MKP Szczecin 59.98 654

2. NOGAJ PAULINA 98 Wodnik Radom MKS 1:00.36 641

3. POKRYWKA KAROLINA 98 190 Łódź 1:00.66 632

…………………………………………….

68. RYZINSKA Daria 98 Ros Pisz 1:10.30 406

100 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. NASKRĘT AGATA 98 AZS-WSG-Astoria Bydgoszcz 1:05.78 689

2. KUROWSKA Wanda 98 Jordan Kraków 1:06.73 660

3. BIAŁKOWSKA Gabriela 98 KORNER Zielona Góra 1:07.48 638

…………………………………………….

28. ADAMOWICZ Adrianna 98 KORMORAN Olsztyn 1:16.26 442

100 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. MAJSZUTOWICZ Paulina 98 MKP Szczecin 1:14.43 649

2. WIKIEŁ ANGELIKA 98 UŚKS Ostrołęka 1:15.80 614

3. MIETLIŃSKA Agata 98 Gilus Gilowice 1:16.22 604

…………………………………..

46. PIĘTKA Paulina 98 KORMORAN Olsztyn 1:37.40 289

800 metrów stylem dowolnym

1. KOTOWICZ Anna 98 MOS Ełk 9:41.01 615

2. MAZUR Maja 98 SALOS CORTILE Kielce 9:44.75 603

3. WIECZOREK Magdalena 98 Fala Kraśnik 9:46.63 597

………………………………………….

35. RYZINSKA Daria 98 Ros Pisz 11:07.88 404

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. WODNIK RADOM 4:34.56 604

2. MKP Szczecin 4:35.38 599

3. JORDAN Kraków 4:42.51 555

 

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. ANDREOSE JAN LUIGI 98 AZS AWF Wrocław 25.18 572

2. PRZYBYSZ Daniel 98 Słowianka Gorzów Wlkp. 25.45 554

3. SAWCZUK Oskar 98 Start Łódź 25.63 543

…………………………………………………………….

6. PIWOWARSKI Konrad 98 Płetwal Szczytno 26.07 515

………………………………………

30. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 KORMORAN Olsztyn 27.35 446

81. SINITCHINE Radoslaw 98 KORMORAN Olsztyn 28.99 375

112. ZAWISLAK Filip 98 KORMORAN Olsztyn 30.35 327

50 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. SEREMET Konrad SO 98 UNIA Oświęcim 32.21 567

2. KUSTO ROBRT 98 Orka Lubań 32.52 551

3. OLEJNIK Aleksander 98 MKP Szczecin 32.71 542

100 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. ANDREOSE JAN LUIGI 98 AZS AWF Wrocław 59.93 574

2. ARNDT Mateusz 98 Delfin Gdynia 1:00.20 566

3. CHRZANOWSKI Damian 98 MZOS Płock 1:00.63 554

…………………………………………….

8. CHODAN Alan 98 KORMORAN Olsztyn 1:01.81 523

200 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 1:59.85 616

2. KUŻMA Bartosz 98 KS1 Ożarów Mazowiecki 2:01.61 590

3. BIERNACKI Kacper 98 Znicz Koszalin 2:04.70 547

…………………………………………

11. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 KORMORAN Olsztyn 2:09.13 492 B (nie wystartował)

22. SINITCHINE Radoslaw 98 KORMORAN Olsztyn 2:12.47 456

24. MIELNIK Daniel 98 KORMORAN Olsztyn 2:12.65 454

34. KOZIOLEK Bartosz 98 KORMORAN Olsztyn 2:14.94 431

39. RUCIŃSKI Jakub 98 KORMORAN Olsztyn 2:16.06 421

200 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 2:10.77 626

2. NIEDZIAŁEK Dominik 98 Skarpa Lublin 2:15.85 559

3. SAWCZUK Oskar 98 Start Łódź 2:16.09 556

………………………………………………………..

4. KASZTELAN Mateusz 98 MOS Ełk 2:17.63 537 1:07.61 1:10.02

Finał B

13. MIELNIK Daniel 98 KORMORAN Olsztyn 2:28.60 427

…………………………………………

37. RUCIŃSKI Jakub 98 KORMORAN Olsztyn 2:38.30 353

400 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. ZBUTOWICZ Karol 98 KORMORAN Olsztyn 4:49.45 597

2. ULATOWSKI Wojciech SO98 UNIA Oświęcim 4:55.93 559

3. JANUSZANIS Jakub 98 Olimpijczyk Suwałki 4:56.34 557

……………………………..

7. CHODAN Alan 98 KORMORAN Olsztyn 5:02.08 525

4 razy 200 metrow stylem dowolnym

1. Znicz Koszalin 1 Znicz Koszalin 8:31.79 546

2. KORMORAN Olsztyn (ZBUTOWICZ Karol SZPOJANKOWSKI Kacper CHODAN Alan SINITCHINE Radoslaw ) 8:36.07 533

3. UNIA Oświęcim 1 UNIA Oświęcim 8:48.48 496

…………………………………………..

10. KORMORAN 2 Olsztyn (MIELNIK Daniel KOZIOLEK Bartosz 98 +0,39 30.38 34.22 34.71 34.66 2:13.97 RUCIŃSKI Jakub ZAWISLAK Filip ) 9:02.68 458

50 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. ANDREOSE JAN LUIGI 98 AZS AWF Wrocław 26.47 608

2. PRZYBYSZ Daniel 98 Słowianka Gorzów Wlkp. 27.21 560

3. BRZESKI Jan 98 Ostrobramska Warszawa 27.42 547

50 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 28.46 602

2. SAWCZUK Oskar 98 Start Łódź 28.59 594

3. MAŁECKI Mateusz 98 Dwójka Morena Gdańsk 29.39 547

………………………………

5. PIWOWARSKI Konrad 98 Płetwal Szczytno 29.74 528

10. KASZTELAN Mateusz 98 MOS Ełk 31.18 458

400 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. ARNDT Mateusz 98 Delfin Gdynia 4:14.41 647 1

2. KUŻMA Bartosz 98 KS1 Ożarów Mazowiecki 4:20.17

3. WYSOCKI Mateusz 98 Znicz Koszalin 4:21.48 596

…………………………………………

7. KASZTELAN Mateusz 98 MOS Ełk 4:26.66 562

Finał B

12. SZPOJANKOWSKI Kacper98 KORMORAN Olsztyn 4:28.98 547

15. MIELNIK Daniel 98 KORMORAN Olsztyn 4:32.84 524

………………………………………….

21. KOZIOLEK Bartosz 98 KORMORAN Olsztyn 4:39.86 486

32. SINITCHINE Radoslaw 98 KORMORAN Olsztyn 4:44.83 461

36. RUCIŃSKI Jakub 98 KORMORAN Olsztyn 4:45.97 455

63. ZAWISLAK Filip 98 KORMORAN Olsztyn 5:05.58 373

200 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. ZBUTOWICZ Karol 98 KORMORAN Olsztyn 2:30.94 600

2. JANUSZANIS Jakub 98 Olimpijczyk Suwałki 2:32.45 582

3. SZYDŁOWSKI Kamil 98 Astromal Akwawit Leszno 2:32.71 579

200 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. ZBUTOWICZ Karol 98 KORMORAN Olsztyn 2:17.63 568

2. SEREMET Konrad SO 98 UNIA Oświęcim 2:17.91 564

3. KRAKOWIAK Waldemar 98 Cityzen Poznań 2:21.08 527

……………………………………………………

4. CHODAN Alan 98 KORMORAN Olsztyn 2:21.58 522

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

1. Znicz Koszalin 1 Znicz Koszalin 3:50.96 541

2. MZOS Płock 1 MZOS Płock 3:53.36 524

3. KORNER Zielona Góra 1 KORNER Zielona Góra 3:54.95 514

…………………………………………………….

4. KORMORAN 1 Olsztyn (SZPOJANKOWSKI Kacper SINITCHINE Radoslaw CHODAN Alan ZBUTOWICZ Karol)

3:56.17 506

17. KORMORAN 2 Olsztyn (MIELNIK Daniel ZAWISLAK Filip KOZIOLEK Bartosz. RUCIŃSKI Jakub) 4:10.32 425

200 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. ARNDT Mateusz 98 Delfin Gdynia 2:13.63 581

2. CHODAN Alan 98 KORMORAN Olsztyn 2:15.99 551

3. CHRZANOWSKI Damian 98 MZOS Płock 2:16.24 548

100 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 54.64 632

2. PRZYBYSZ Daniel 98 Słowianka Gorzów Wlkp. 55.93 590

3. BIERNACKI Kacper 98 Znicz Koszalin 56.29 578

…………………………………………….

Finał B

15. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 KORMORAN Olsztyn 58.63 512

16. PIWOWARSKI Konrad 98 Płetwal Szczytno 58.70 510

…………………………………..

44.SINITCHINE Radosław 98 KORMORAN Olsztyn 1:01.66 440

47.KOZIOLEK Bartosz 98 KORMORAN Olsztyn 1:01.80 437

63.RUCIŃSKI Jakub 98 KORMORAN Olsztyn 1:03.39 405

72.MIELNIK Daniel 98 KORMORAN Olsztyn 1:04.43 385

84.ZAWISLAK Filip 98 KORMORAN Olsztyn 1:05.60 365

100 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 1:00.65 628

2. SAWCZUK Oskar 98 Start Łódź 1:01.85 592

3. MAŁECKI Mateusz 98 Dwójka Morena Gdańsk 1:03.47 548

………………………………………………

7. KASZTELAN Mateusz 98 MOS Ełk 1:06.21 482

………………………………….

17. MIELNIK Daniel 98 KORMORAN Olsztyn 1:09.16 423 B (nie popłynął w finale B)

100 metrów stylem klasycznym

Finał A

1. WAWRZYNKIEWICZ Piotr 98 Posnania Poznań 1:10.02 585

2. SZYDŁOWSKI Kamil 98 Astromal Akwawit Leszno 1:11.02 561

3. ZBUTOWICZ Karol 98 KORMORAN Olsztyn 1:11.05 560

1500 metrów stylem dowolnym

1. ARNDT Mateusz 98 Delfin Gdynia 16:55.35 638

2. ZBUTOWICZ Karol 98 KORMORAN Olsztyn 17:12.55 606

3. WYSOCKI Mateusz 98 Znicz Koszalin 17:21.23 591

…………………………………..

7. CHODAN Alan 98 KORMORAN Olsztyn 17:46.06 551

14. SZPOJANKOWSKI Kacper 98 KORMORAN Olsztyn 18:17.05 505

16. SINITCHINE Radoslaw 98 KORMORAN Olsztyn 18:19.47 502

17. KOZIOLEK Bartosz 98 KORMORAN Olsztyn 18:19.72 502

24. RUCIŃSKI Jakub 98 KORMORAN Olsztyn 18:50.43 462

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. UNIA 1 Oświęcim 4:18.75 514

2. KORMORAN 1 Olsztyn (MIELNIK Daniel CHODAN Alan ZBUTOWICZ Karol SZPOJANKOWSKI Kacper) 4:22.64 491

3. Ślask 1 Wroclaw 4:25.21 477

Fot. gimnazjum nr 7

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x