MP Juniorów U17/18 Bydgoszcz 2021- Szymon Kapała dwukrotnym mistrzem , Tomasz Kraczkowski polubił brąz

W Bydgoszczy zakończyły się w niedzielę  (18 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów U17/18 w pływaniu. Bohaterem ekipy Warmii i Mazur stał się Szymon Kapała  (Kormoran Olsztyn) który zdobył dwa złote medale:  800 metrów i 1500 metrów. Dzięki temu znalazł się w czołowej dziesiątce multimedalistów.  Był tez bardzo blisko podium na 400 metrów stylem dowolnym Dwa brązowe krążki: na 50 metrów i 100 metrów stylem klasycznym wywalczył Tomasz Kraczkowski (Swimland Olsztyn).

I dzień

W pierwszym dniu rozgrywano tylko konkurencje na długich dystansach. Na 800 metrów znakomicie spisał się Szymon Kapała (Kormoran), który zdobył złoty medal. O ponad trzy sekundy wyprzedził następnego rywala. Świetnie rozłożył siły. Do polowy dystansu był drugi, potem objął prowadzenie, którego nie oddał do końca. Jego koledzy klubowi Michał Niedziałek i Konrad Kozłowski zajęli 13 i 14 miejsce.

II dzień

W porannych eliminacjach świetnie na 50 metrów popłynęli żabkarze Swimlandu. Zarówno Tomasz Kraczkowski (3 miejsce) jak i Marcel Tarasewicz (6 miejsce) zakwalifikowali się do finału A. Tomasz jest oczywiście jednym z głównych faworytów, to przecież finalista niedawno zakończonych Mistrzostw Europy. Do finału B na 200 metrów stylem dowolnym awansowali: Natalia Zmierczak i Szymon Kapała (oboje Kormoran)

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem finał 50 metrów przyniósł brązowy medal Tomaszowi Kraczkowskiemu. Cieszymy się, że Tomek w tym sezonie tak wysoko postawił poprzeczkę, że liczyliśmy na trochę więcej. Marcel Tarasewicz popłynął trochę wolniej niż w w eliminacjach i ostatecznie wylądował na dziewiątym miejscu. Natalia Zmierczak wygrała finał B na 200 metrów stylem dowolnym, co dało jej 11 miejsce w klasyfikacji MP. W tej samej konkurencji złoty medalista na 800 metrów Szymon Kapała został sklasyfikowany na 13 pozycji.

III dzień

W trzecim dniu w porannych eliminacjach osiągnęliśmy trzy finały A. Na drugich miejscach zakończyli rywalizację Szymon Kapała (Kormoran) na 4000 metrów stylem dowolnym i Tomasz Kraczkowski (Swimland) na 100 metrów stylem klasycznym. W tej konkurencji mamy drugiego finalistę A Marcela Tarasewicza (Swimland), który jednak o przepustkę musiał walczyć w dogrywce. Marcel awansował też do finału B na 50 metrów stylem motylkowym.Natalia Zmierczak (Kormoran) była 21 na 200 metrów zmiennym i jest rezerwową.

Z dwóch szans wykorzystaliśmy jedną. Tomasz Kraczkowski (Swimland) zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym. Jego kolega klubowy Marcel Tarasewicz był w tym wyścigu dziesiąty.. Duże nadzieje wiązaliśmy z Szymonem Kapałą. Niestety w finale A 400 metrów stylem dowolnym był czwarty. Do podium zabrakło 32 setne sekundy. Nasi reprezentanci pływali też w finałach B. Marcel Tarasewicz zajął 16 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, a Natalia Zmierczak (Kormoran) była 19 na 200 metrów stylem zmiennym

IV dzień

W eliminacjach Natalia Zmierczak (Kormoran) awansowała do finału B 100 metrów stylem dowolnym. Marcel Tarasewicz (Swimland) uzyskał 15 czas eliminacji na 200 metrów stylem klasycznym, co upoważnia go do startu w finale B, ale nie ma go na liście startowej. Dziś rozdane zostaną medale na długich dystansach i tu możemy wiązać nasze nadzieje.

Warto było czekać. W ostatniej konkurencji przed sztafetami Szymon Kapała (Kormoran) zdobył drugi złoty medal, tym razem na 1500 metrów. To usadowiło go w czołowej dziesiątce multimedalistów imprezy. Jedenaste miejsce zajął Michał Niedziałek, a trzynaste Konrad Kozłowski (obaj Kormoran). Wcześniej Natalia Zmierczak (Kormoran) zajęła 17 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji medalowej Kormoran zajął 121 miejsce, Swimland – 21. W hierarchii punktowej Kormoran na 19 pozycji – 102 pkt., Swimland na 28 pozycji – 57 pkt.