MP (U-14) Gorzów Wielkopolski 2013 – Sara Leończuk kraulistka jak się patrzy, Rafał Ciborowski czołowym grzbiecistą

W Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się Mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu. Wysłaliśmy tam niezbyt liczna ekipę, za to z dwoma gwiazdami.  Sara Leończuk (MOS Ełk) stała się wielka indywidualnościa zdobywają pięć medali : 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy na wszystkich dystansach st. dowolnym. Rafał Ciborowski (Medyk Giżycko) dołożył trzy: 1 srebrny i 2 brązowe w stylu grzebietowym.

 

 

Warmię i Mazury reprezentują zawodniczki i zawodnicy: MOS Ełk, Medyka Giżycko, Kormorana Olsztyn, Płetwala Szczytno i Jedynki Elbląg.

W pierwszym dniu w stylu dowolnym brylowała Sara Leończuk – złota medalistka na 200 metrów i brązowa w sprincie. Srebro wywalczył Rafał Ciborowski na 200 metrów stylem grzbietowym.

W sobotę – drugiego dnia Sara była druga na 400 metrów kraulem, a Rafał trzeci na 50 metrów grzbietem. Mieliśmy też w obu dniach miejsca w finałach A i B co przy tak dużej konkurencji jest sporym sukcesem.

W niedzielę Sara Leończuk zdobyła kolejne dwa medale zloty na 100 m i srebrny na 800 m dow.  , Rafał Ciborowski nył tzreci na 100 metrów st. grzebietowym.

I dzień

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

4. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 28.19 596 A

76. OSEŁKOWSKA Julia 99 Kormoran Olsztyn 31.62 422

98. BATOR Julia 99 Kormoran Olsztyn 32.76 380

108. WIESIOLEK Karolina 99 Kormoran Olsztyn 33.65 350

112. BUONAGURA Alessia 99 Kormoran Olsztyn 34.91 314 

50 metrów stylem klasycznym

51. BUONAGURA Alessia 99 Kormoran Olsztyn 44.33 303

100 metrów stylem motylkowym

14. ŁUKASIK Wiktoria 99 Medyk Giżycko 1:10.69 496 B 

200 metrów stylem dowolnym

2. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 2:14.73 589 A 

52. OSEŁKOWSKA Julia 99 Kormoran Olsztyn 2:29.07 435

70. BATOR Julia 99 Kormoran Olsztyn 2:35.71 381 

400 metrów stylem zmiennym

9. ŁUKASIK Wiktoria 99 Medyk Giżycko 5:28.70 544

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

7. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 26.19 508 A

62. GIER Oliwer 99 Kormoran Olsztyn 28.00 416

75 RUSZCZYK Michał 99 Płetwal Szczytno 28.39 399

109 LUMA Wiktor 99 Płetwal Szczytno 29.18 367

50 metrów stylem klasycznym

25. OMAK Fryderyk 99 Medyk Giżycko 34.65 455

30. NIEROŃSKI Sebastian 99 Jedynka Elbląg 35.00 442

200 metrów stylem dowolnym

36. GIER Oliwer 99 Kormoran Olsztyn 2:13.10 450

65. OMAK Fryderyk 99 Medyk Giżycko 2:20.69 381

73. KOWALEWSKI Julian 99 Kormoran Olsztyn 2:21.69 373

400 metrów stylem zmiennym

18. KOSTOWSKI Michał 99 Kormoran Olsztyn 5:13.90 468 R

Finały I dnia

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. FRYCKOWSKA Natalia 99 Piętnastka Bydgoszcz 27.22 662

2. ROMAN Magdalena 99 Polonia Warszawa 27.81 621

3. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 27.82 620

200 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 2:09.38 665

2. ROMAN Magdalena 99 Polonia Warszawa 2:11.05 640

3. ŚLIWOWSKA Katarzyna SO99 Unia Oświęcim 2:13.14 611

400 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. PIECHOTA Paulina 99 190 Łódź 5:07.19 667

2. ADAMCZYK Julia 99 Lublinianka 5:10.77 644

3. FILIPEK Jagoda 99 Śląsk Wrocław 5:14.57 621

Finał B

9. ŁUKASIK Wiktoria 99 Medyk Giżycko 5:27.07 552

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. STOKOWSKI Kacper 99 G 8 Bielany Warszawa 25.16 574

2. KOŁODZIEJCZYK Sebastian 99 Torpeda Oleśnica 25.27 566

3. KAŁUŻYŃSKI Antoni 99 Gim 92 Ursynów Warszawa 25.38 559

……………………………………………..

6. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 26.00 520

200 metrów style grzbietowym

Finał A

1. STOKOWSKI Kacper 99 G 8 Bielany Warszawa 2:12.69 600

2. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 2:16.18 555

3. KIJEWSKI Kasper 99 Salos Kielce 2:16.49 551

400 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. PARZYNOWSKI Wojciech 99 190 Łódź 4:44.96 626

2. KEMPA Mikołaj SO 99 MMKS Kędzierzyn-Koźle 4:48.21 605

3. WĄGROWSKI Marcel 99 Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki 4:49.23 599

Finał B

14. KOSTOWSKI Michał 99 Kormoran Olsztyn 5:12.46 475 

{AdmirorGallery}slawa10{/AdmirorGallery}

Fot. MOS Elk

II dzień

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem motylkowym

63. WIESIOLEK Karolina 99 Kormoran Olsztyn 35.24 360

50 metrów stylem grzbietowym

35. JOST Daria 99 Kormoran Olsztyn 35.29 450

71. BATOR Julia 99 Kormoran Olsztyn 39.74 315

400 metrów stylem dowolnym

4. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 4:43.45 600 A

27. OSEŁKOWSKA Julia 99 Kormoran Olsztyn 4:59.90 507

200 metrów stylem klasycznym

46. BUONAGURA Alessia 99 Kormoran Olsztyn 3:21.47 332

200 metrow stylem zmiennym

11. ŁUKASIK Wiktoria 99 Medyk Giżycko 2:35.06 538 B

53. WIESIOLEK Karolina 99 Kormoran Olsztyn 2:57.81 357 

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

74 LUMA Wiktor 99 Płetwal Szczytno 31.15 373

84. RUSZCZYK Michał 99 Płetwal Szczytno 31.69 354

87. GIER Oliwer 99 Kormoran Olsztyn 31.78 351

50 metrów stylem grzbietowym

4. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 29.44 544 A

63. KOWALEWSKI Julian 99 Kormoran Olsztyn 35.74 304

400 metrów stylem dowolnym

23. KOSTOWSKI Michał 99 Kormoran Olsztyn 4:37.53 498

36. GIER Oliwer 99 Kormoran Olsztyn 4:41.20 479

60. KOWALEWSKI Julian 99 Kormoran Olsztyn 4:53.34 422

200 metrów stylem klasycznym

27. OMAK Fryderyk 99 Medyk Giżycko 2:47.42 436

29. NIEROŃSKI Sebastian 99 Jedynka Elbląg 2:49.17 423

200 metrow stylem zmiennym

10. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 2:23.51 501 B

26. KOSTOWSKI Michał 99 Kormoran Olsztyn 2:27.92 457

Finały II dnia

 

Dziewczęta

400 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. PIECHOTA Paulina 99 190 Łódź 4:30.64 689

2. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 4:33.92 665

3. ROMAN Magdalena 99 Polonia Warszawa 4:35.78 652

200 metrów stylem zmiennym

Finał A

1. GUS Julia 99 Piętnastka Bydgoszcz 2:23.28 682

2. ADAMCZYK Julia 99 Lublinianka 2:25.89 646

3. PIECHOTA Paulina 99 190 Łódź 2:26.73 635

Finał B

11. ŁUKASIK Wiktoria 99 Medyk Giżycko 2:35.00 539

Chłopcy

50 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. STOKOWSKI Kacper 99 G 8 Bielany Warszawa 28.02 631

2. GAJDZIŃSKI Konrad 99 MKP Myślibórz 28.95 572

3. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 29.34 550

III dzień

Eliminacje

Dziewczęta

100 metrów stylem dowolnym

1. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 1:00.23 646 A

69. OSEŁKOWSKA Julia 99 Kormoran Olsztyn 1:08.62 436

73. WIESIOLEK Karolina 99 Kormoran Olsztyn 1:09.28 424

98. BATOR Julia 99 Kormoran Olsztyn 1:12.27 374

100 metrów stylem grzbietowym

34. JOST Daria 99 Kormoran Olsztyn 1:16.26 442 

66. BATOR Julia 99 Kormoran Olsztyn 1:26.62 302 

100 metrów stylem klasycznym

63. BUONAGURA Alessia 99 Kormoran Olsztyn 1:36.70 296 

Chłopcy

200 metrów stylem motylkowym

23. KOSTOWSKI Michał 99 Kormoran Olsztyn 2:32.63 389

100 metrów stylem dowolnym

48. GIER Oliwer 99 Kormoran Olsztyn 1:00.54 465 

84. RUSZCZYK Michał 99 Płetwal Szczytno 1:03.12 410

88. OMAK Fryderyk 99 Medyk Giżycko 1:03.47 403

104. LUMA Wiktor 99 Płetwal Szczytno 1:05.21 372

115. KOWALEWSKI Julian 99 Kormoran Olsztyn 1:07.42 336

100 metrów stylem grzbietowym

3. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 1:03.67 542 A

56. KOWALEWSKI Julian 99 Kormoran Olsztyn 1:18.80 286

100 metrów stylem klasycznym

33. NIEROŃSKI Sebastian 99 Jedynka Elbląg 1:17.89 422

37. OMAK Fryderyk 99 Medyk Giżycko 1:18.29 416

Finały III dnia

Dziewczęta

100 metrów stylem dowolnym

Finał A

1. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk 59.71 663

2. ROMAN Magdalena 99 Polonia Warszawa 1:00.29 644

3. PIECHOTA Paulina 99 190 Łódź 1:00.59 634

800 metrów stylem dowolnym

3. PIECHOTA Paulina 99 190 Łódź

1. LEOŃCZUK Sara 99 MOS Ełk

3  SZATANEL Julia 99 MPK Szczecin

Chłopcy

100 metrów stylem grzbietowym

Finał A

1. STOKOWSKI Kacper 99 G 8 Bielany Warszawa 1:00.79 623

2. SZPUCHA Konrad 99 Piętnastka Bydgoszcz 1:02.47 574

3. CIBOROWSKI Rafał 99 Medyk Giżycko 1:02.77 566

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x