MP w Ratownictwie Wodnym Drzonków 2013 – Szczytno podtrzymuje passę

W miniony weekend(22 i 23 czerwca) w Drzonkowie odbyły się XLVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. To najważniejsza impreza roku sportowej wersji WOPR. Warmie i Mazury od lat reprezentuje SRW4K ze Szczytna, która znów wróciła z dużymi sukcesami. Pierwsza drużyna w składzie Jakub Badysiak, Emil Barnowski zdobyła złoty medal w konkurencji Rzut liną. Jakub Badysiak wywalczył też brązowy krążek w kategorii junior w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach.

 

W czasie uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski wśród 7 osób nagrodzonych medalami i odznakami honorowymi byli: Michał Kosiński, Wojciech Kosiński i Jarosław Ćwikliński – srebrną odznaką honorową WOPR. Maciej Kaliszewski i Jakub Badysiak – brązową odznaką honorową WOPR.

Wyniki

Mężczyźni

50 metrów holowanie manekina

14 – 15 lat

13.Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno 49.91

16 – 18 lat

11. Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 40.00

14 lat i starsi  

25.Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 40.00

38.Ćwikliński Jarosław 93 SRW 4K Szczytno 42.73

39.Kosiński Wojciech 92 SRW 4K Szczytno 43.15

58.Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno 49.91

100m ratownik 

14 – 15 lat

7.Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno 1:13.71

16 – 18 lat

4. Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 1:02.72

14 lat i starsi

12.Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 1:02.72

34 Ćwikliński Jarosław     93 SRW 4K Szczytno 1:08.23

48. Kosiński Wojciech 92 SRW 4K Szczytno 1:13.62

49. Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno 1:13.71

200m super ratownik 

14 lat i starsi

30. Kosiński Wojciech 92 SRW 4K Szczytno 3:12.56

33. Ćwikliński Jarosław 93 SRW 4K Szczytno 3:20.62

Rzut liną 

1. SRW 4K Szczytno 1  (Badysiak Jakub 95 Barnowski Emil 98) 12.28

14. SRW 4K Szczytno 2 ( Ćwikliński Jarosław 93 Kosiński Wojciech 92) 26.31

100m ratowanie kombinowane

16 – 18 lat

9. Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 1:31.30

14 lat i starsi

25. Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 1:31.30

29. Ćwikliński Jarosław 93 SRW 4K Szczytno 1:35.67

100m ratowanie manekina w płetwach

14 – 15 lat

10.Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno 1:26.11

16 – 18 lat

3. Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 58.30

14 lat i starsi

9.Badysiak Jakub 95 SRW 4K Szczytno 58.30

36.Ćwikliński Jarosław 93 SRW 4K Szczytno 1:10.29

38.Kosiński Wojciech 92 SRW 4K Szczytno 1:11.06

49 Barnowski Emil 98 SRW 4K Szczytno    1:26.11

Klasyfikacja indywidualna

1 Adam Dubiel WOPR Lublin 93 3279,71

2 Paweł MC Szkudlarek Wrocławska Drużyna Ratownicza 86 3271,23

3 Mateusz Blacha Slaskie WOPR 93 3141,63

……………………………………………………………………….

20 Jakub Badysiak SRW 4K Szczytno 95 2405,61

32 Jarosław Ćwikliński SRW 4K Szczytno 93 1940,55

36 Wojciech Kosiński SRW 4K Szczytno 92 1865,89

16-18 lat

1 Igor Nowak Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin 95 2939,79

2 Cezary Kępa Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin 96 2913,34

3 Paweł Szulerecki Ostrołęckie WOPR 95 2905,02

…………………………………………..

6 Jakub Badysiak SRW 4K Szczytno 95 2405,61

14-15 lat

1 Jakub Pawlas Slaskie WOPR 98 1617,8

2 Mateusz Forysiak WOPR Województwa Łódzkiego 98 1368,79

3 Piotr Sternak Rejonowe Płockie WOPR 98 1358,12

…………………………

10 Emil Barnowski SRW 4K Szczytno 98 1064,03

Klasyfikacja drużynowa łączna

1 WOPR Województwa Łódzkiego 34768,29

2 Slaskie WOPR 34337,07

3 Wrocławska Drużyna Ratownicza 31342,45

Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin 29327,81

5 Rejonowe Płockie WOPR 25627,74

6 Opolskie WOPR 23285,15

7 WOPR Województwa Lubuskiego 20302,48

8 SRW 4K Szczytno 9696,86

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn

1 WOPR Województwa Łódzkiego 16436,51

2 Slaskie WOPR 16172,94

3 Wrocławska Drużyna Ratownicza 16140,84

4 Centrum Kształcenia Sportowego Szcz 16134,05

5 Rejonowe Płockie WOPR 15300,7

6 Opolskie WOPR 12878,43

7 SRW 4K Szczytno 9696,86

8 Ostrołęckie WOPR 7332,58

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x