Niecodzienny wyczyn Bartka Kubkowskiego – Tak się szanuje małą ojczyznę

Bartłomiej Kubkowski to z najlepszych pływaków w historii Giżycka. Wychowanek klubu Medyk zdobył w młodzieżowych grupach wiekowych mnóstwo medali, ustanowił wiele rekordów. Został powołany do kadry narodowej, reprezentował Polskę w ważnych imprezach. Mały Bartek doroślał, a ponieważ jego talent rozwijał się znakomicie rodzina Kubkowskich postanowiła, że kolejny etap kariery rozwijać będzie w Śląsku Wrocław. Ale zawodnik o swych korzeniach pamięta. 400-lecie istnienia miasta uczcił sportowym akcentem. Przepłynął wpław jezioro Niegocin (dystans około 7.5 km), a potrzebował na to 1 godzinę 47 minut.

 

Na wychodzącego z wody pływaka czekało wielu jego sympatyków, którzy gromki brawami podziękowali mu za sportowy wyczyn i piękny gest wobec rodzinnego miasta. Obecna też była Pani Burmistrz Jolanta Piotrowska, która serdecznie pogratulowała Bratkowi i nie kryjąc wzruszenia życzyła mu pięknej kariery, życząc występu na Igrzyskach Olimpijskich.

Myślę, że to piękny przykład szacunku do miejsca, gdzie spędziło się najmłodsze lata, także wzór dla innych, którzy szybko zapominają wtapiając się w wielkomiejski tłum. Bartek zachowuje się inaczej, po prostu tak został wychowany.

Fot. gizycko.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x