Olsztyńscy pływacy we Francji i USA – Efekty widoczne

Kilkoro olsztyńskich pływaków przebywa zagranicą. Tam podnosi swe umiejętności, przygotowuje się do sezonu, bierze udział w bardzo mocno obsadzonych mityngach. O ostatnich dokonaniach znanych nam zawodników informuje strona internetowa MTP Kormoran. Z Francji i Stanów Zjednoczonych napłynęły miłe wieści.

W ostatni weekend na mityngu w Sarcelles startowali reprezentanci naszego klubu, trenujący na co dzień we Francji, Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski. Oboje stawali na podium konkurencji długodystansowych, a Czerniak na 800 m stylem dowolnym ustanowiła nawet swój nowy rekord życiowy!

Monika Czerniak wystartowała na trzech dystansach. Najwyższą lokatę zajęła na 400 m stylem dowolnym, wygrywając całą rywalizację. W finale uzyskała czas 4:17.64. Na 800 m st. dowolnym Monika była druga z czasem 8:50.11. Jest to najlepszy w tym roku wynik w naszym kraju. Niewiele do miejsca na podium zabrakło jej na 100 m stylem dowolnym. Zajęła czwartą lokatę – 59.48

Na miejscach w czołówce plasował się również Pielowski. Rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył na drugiej pozycji, zostając pierwszym Polakiem w tym roku, któremu udało się złamać barierę czterech minut (3:58.88), natomiast na 1500 m stylem dowolnym był trzeci (15:41.21).

W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa II Dywizji NCAA. W zawodach wystartowali Mateusz Pacholczyk, Michał Szczukowski i Krzysztof Gilski.

Srebrny medal w sztafecie 4×50 yd st. zmiennym zdobyli Mateusz Pacholczyk i Michał Szczukowski.

Drugie miejsce w finale B zajęła sztafeta 4×50 yd st. dowolnym z Michałem Szczukowskim w składzie.

Mateusz Pacholczyk wystartował w finale B na 100 yd st. klasycznym, w którym zdecydowanie zwyciężył.

Mateusz zakwalifikował się również do finału A na 200 yd. st. klasycznym, w którym zajął 6 miejsce.

Źródło: MTP Kormoran Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AZS UWM Olsztyn MTP Kormoran Olsztyn Olsztyn pływanie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x