Open Water By Decathlon Olsztyn 2020 – Obojętnie w piance czy bez walka na trasie znakomita

Fot. Mieszko Palmi-Kukiełko facebook (ilustracja)
W sobotę (15 sierpnia) w dniu rozgrywania Mistrzostw Polski na Wodach Otwartych między wyścigami indywidualnymi i sztafetami odbyła się impreza dla amatorów pod hasłem „Open Water By Decathlon Olsztyn 2020”. Organizatorem było bardzo prężnie działające Stowarzyszenie Pływackie Masters Olsztyn, które zaprosiło miłośników pływania z całej Polski, a odzew był konkretny. Zjawiło się wielu zawodników, nawet z południa Polski.

Rywalizowano na dwóch dystansach: 3000 metrów i 1500 metrów ( w piankach i bez pianek). W wyścigu głównym na 3k (bez pianek) zwyciężył Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) przed Pawłem Gregorowiczem (Olsztyn) i Piotrem Konopackim (Olsztyn). Wśród pań najszybsza okazała się Dominika Michalik (Białystok), na drugim miejscu uplasowała się Anna Goździejewska (Tomaszkowo), a na trzecim Sandra Wiśniewska (Iława). Na tym samym dystansie tyle że piankach zwyciężył Andrzej Gołembiewski (Tczew), druga przypłynęła Wiktoria Lewandowska (Gdańsk), a za nią Jarosław Mancarz (Tczew). Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Gawkowski (Warszawa) i Marcin Romanow (Tomaszkowo). Druga wśród pań była Justyna Łagowska (Olsztyn).

Na dystansie 1500 metrów (bez pianek) triumfowali przybysze z Tarnowskich Gór, którzy zajęli trzy czołowe pozycje. Pierwszy był Claudio Basaez, przed Natalia Nikiel i Mateuszem Pawlicą. Czwarty przypłynął Hubert Markowski (Warszawa).W klasyfikacji kobiet pani Natalia wyprzedziła Monikę Czerniak (Olsztyn) i Darię Ogrodowczyk (Jaroty). W piance najszybciej przypłynął Mikołaj Jednaszewski (Olsztyn), za nim finiszowała Karolina Wolska (Bydgoszcz) , Łukasz Flisikowski (Starogard Gdański) i Mirosław Molenda (Puławy). W rywalizacji kobiet za panią Karoliną sklasyfikowano: Joanne Palowską i Elizę Matwiejczuk (obie Olsztyn.

Partnerami imprezy byli:

• Decathlon Olsztyn

• Warmińsko- Mazurski Okręgowy Związek Pływacki

• Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

• OSIR Olsztyn

Wyniki

3000 metrów bez pianki

1 Palmi-Kukiełko Mieszko Wejsuny 00:28:00

2 Gregorowicz Paweł Olsztyn 00:37:08

3 Konopacki Piotr Olsztyn 00:39:03

……………………………………

4 (1) Michalik Dominika Białystok 00:40:47

5 Szymkowiak Marcin Morąg 00:41:38

6 Dramiński Michał Olsztyn 00:42:55

7 Żarczyński Michał Olsztyn 00:43:04

8 Kozikowski Michał Olsztyn 00:44:40

9(2) Goździejewska Anna Tomaszkowo 00:44:45

10 Kieres Michal Jaroty 00:44:59

11(3) Wiśniewska Sandra Iława 00:45:52

12 Milewski Bogdan Olsztyn 00:47:26

13(4) Kaszkiel Aleksandra Olecko 00:47:33

14 Kostrzewa Wojciech Józefosław 00:48:57

15 Matusiak Vel Matuszewski Adam Olsztyn 00:50:59

16(5) Korona Tatiana Warszawa 00:55:59

17(6) Romańczuk Miriam Józefów 00:57:56

18(7) Kempska-Zawada Anna Warszawa 00:59:04

19 Romańczuk Radosław Józefów 01:05:24

20 Rokicki Paweł Warszawa 01:07:12

21 Jagiełło Robert Biała Podlaska 01:07:29

22 Rychlak Jerzy Warszawa 01:07:40

23 Miszkiniuk Rafał Biała Podlaska 01:16:55

3000 metrów w piance

1 Gołembiewski Andrzej Tczew 00:37:02

2 (1)Lewandowska Wiktoria Gdańsk 00:45:07

3 Mamcarz Jarosław Tczew 00:45:39

………………………..

4 Gawkowski Mariusz Warszawa 00:51:06

5 Romanow Marcin Tomaszkowo 00:53:41

6 Pawelkiewicz Mateusz Gdańsk 00:54:06

7 Michalak Leslaw Osielsko 00:55:52

8(2) Łagowska Justyna Olsztyn 00:57:06

9 Dołęga Mariusz Olsztyn 00:57:29

10 Karczewski Piotr Warszawa 00:58:55

1500 metrów bez pianki

1 Basaez Claudio Tarnowskie Góry 00:19:22

2(1) Nikiel Natalia Tarnowskie Góry 00:20:15

3 Pawlica Mateusz Tarnowskie Góry 00:20:16

…………………………….

4 Markowski Hubert Warszawa 00:21:48

5 Dąbrowski Paweł Olsztyn 00:22:25

6(2) Czerniak Monika Olsztyn 00:23:02

7 Łuczak Jacek Olsztyn 00:23:03

8 Trzeszczkowski Marek Kieźliny 00:23:06

9 Lewandowski Marcin Gdańsk 00:25:01

10 Malinowski Rafał Olsztyn 00:25:22

11 Gozdan Dariusz Olsztyn 00:25:27

12 Sędrowski Michał Warszawa 00:25:45

13 Sędrowski Filip Warszawa 00:26:47

14(3) Ogrodowczyk Daria Jaroty 00:26:57

15 Tryk Piotr Olsztyn 00:27:23

16 Podgórski Grzegorz Morąg 00:27:31

17(4) Smolińska Maja 00:30:55

18 Korona Krzysztof Warszawa 00:31:47

19 Łuński Piotr Olsztyn 00:32:17

20 Wacławska-Matyjasik Agata Iława 00:32:23

21 Klasa Andrzej Olsztyn 00:33:28

23 Hasso-Agopsowicz Marek Olsztyn 00:36:52

24 Wieliki Magda Olsztyn 00:42:33

25 Brac-Walczyk Małgorzata Dolna Grupa 00:43:44

1500 metrów w piance

1 Jednaszewski Mikołaj Olsztyn 00:18:03

2 (1) Wolska Karolina Bydgoszcz 00:19:11

3 Flisikowski Łukasz Starogard Gdański 00:21:04

……………………

4 Molenda Mirosław Puławy 00:23:02

5 Bistron Alan Płońsk 00:23:07

6 Kościesza Robert Olsztyn 00:24:41

7 Charzyński Marcin Morąg 00:25:05

8 Hartliński Wojciech Woryty 00:25:53

9 Brzozowski Franciszek Miłomłyn 00:26:46

10 Hartliński Grzegorz Jatory 00:26:48

11 Stukan Łukasz Morąg 00:27:15

12 Golombek Piotr Grudziądz 00:27:17

13 Wojciechowski Piotr Olsztyn 00:27:17

14(2) Palowska Joanna Olsztyn 00:27:20

15 Niebrzydowski Marcin Olsztyn 00:27:21

16 Antończyk Marceli Olsztyn 00:27:22

17 Zaręba Adam Morąg 00:27:30

18 Bronakowski Andrzej Olsztyn 00:30:07

19 (3)Matwiejczuk Eliza Olsztyn 00:30:07

20(4) Kucharska Marta Gdynia 00:30:08

21 Kucharski Adam Zgierz 00:30:54

22 Rudziński Andrzej Jonkowo 00:31:00

23 Kontakiewicz Daniel Olsztyn 00:34:23

24(5) Marszałek Magdalena Olsztyn 00:48:42

Olsztyn pływanie pływanie długodystansowe sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x