P. Puciło i M. Falaciński w reprezentacji – W ciekawym towarzystwie

Dwóch pływaków młodego pokolenia: Piotr Puciło (AZS UWM Olsztyn) i Maciej Falaciński (MOS Ełk) w miniony weekend startowało w reprezentacjach Polski w bardzo interesujących wielomeczach. Piotr wystąpił w greckiej miejscowości Korfu (juniorzy 17-18 lat), natomiast Maciek w cypryjskim Limassol (juniorzy 15-16 lat). Obaj w swych koronnych konkurencjach walczyli z powodzeniem, zajmując medalowe pozycje.

Zacznijmy od Korfu, gdzie Polacy zmierzyli się z drużynami: Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, Brazylii, a w ostatniej chwili  do rywalizacji dołączyła mocna Ukraina. Piotr Puciło w sprincie na 50 metrów żabką zajął trzecie miejsce-29.69, na 100 metrów był szósty -1.06.30. Wystartował również w sztafecie 4 razy 100 metrów stylem zmienny, gdzie biało-czerwoni finiszowali na drugiej pozycji-3.49.41.

1 Grecja – 3.47.43

2 Polska (Mateusz Wysoczański, Piotr Puciło, Mateusz Andrzejczak, Daniel Rzadokwsla) – 3.49.41

3 Ukraina – 3.52.71

W meczu mężczyzn Polacy zajęli drugie miejsce – 170, za Grecją – 174, a przed Ukrainą – 151. W klasyfikacji generalnej wygrała Polska – 333 przed Grecją – 287 i Ukrainą – 264

Maciek Falaciński startował na Cyprze ( skład wielomeczu podobny jak w Grecji), skąd napłynęły skromniejsze informacje. Ełczanin wystąpił oficjalnie w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym , w którym zajął drugie miejsce – 2.11.10.

Poza konkursem popłynął na 100 metrów grzbietem i na 200 m stylem zmiennym. W swym koronnym stylu uzyskał dobry rezultat – 1.00.74, dużo lepszy niż płynący  oficjalnie sklasyfikowany Aleksander Błochowiak.